Biblioteczka - Fan Klub miłośników książek

Temat na forum 'Kluby użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika ~Surreal~, 27 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. ~Surreal~

    ~Surreal~ Wyjątkowy talent

    Chciałabym zaproponować temat, w którym miłośnicy słowa pisanego by mogli się dzielić swoją pasją. Opowiedzcie co czytacie, co Was poruszyło, co się Wam nie spodobało.


    Skoro otwieram wątek to też może zacznę:

    aktualnie czytam "Złodziejka książek" Markusa Zusaka - czasy drugiej wojny światowej, historia dziewczynki opowiedziana z perspektywy Pana Śmierci. Dość specyficzna narracja, brak zachowanej chronologii. Jednak czyta się rewelacyjnie. Już wiem, że filmu nie będę oglądać - książka oddaje o wiele więcej niż film, na którym nie wszystko da się przedstawić.
     
    Margolcia31 i one_X lubią to.
  2. SzymekSimon

    SzymekSimon Młodszy ekspert

    Ja aktualnie czytam książkę Cobena - "Ostatni szczegół"
    Przeczytałem juz kilka jego książek i każda mi się podoba :D Lubię tego autora, jest zawsze akcja :D
     
  3. jakleci.wiola26

    jakleci.wiola26 Wyjątkowy talent

    Mnie się często zdarza czytać serie z jednym bohaterem. I tak, jakiś czas temu wpadła mi w ręce książka Jo Nesbo, pierwsza z serii o Harrym Hole- Człowiek nietoperz. Jest to kryminał, w którym szwedzki policjant wyjeżdża do Australii rozwikłać zagadkę śmierci młodej szwedki.

    Niestety książka mi się nie podobała. Główny bohater jakoś nie przypadł mi do gustu. Jedyna rzecz warta uwagi to wierzenia i legendy Aborygenów, które były co chwila przytaczane przez autora. Jak dla mnie była to nowość - nie miałam zielonego pojęcia o tamtejszej kulturze, a w ten sposób już coś wiem;)

    Czytałam opinie, że Człowiek nietoperz to najsłabsze dzieło tego autora i teraz się zastanawiam czy warto sięgnąć po dalsze przygody Harry'ego? Ktoś czytał?
     
    patrycja9922 i ells.w87 lubią to.
  4. ~Surreal~

    ~Surreal~ Wyjątkowy talent

    Ja czytałam Jo Nesbo - on ma specyficzny sposób pisania, ale mi jego książki się podobają. No i Harry Hole jest dość nietypowym człowiekiem. A do Australii jeszcze powróci ;) Niestety "Człowiek nietoperz" nie czytałam, więc nie wiem czy to jego najsłabsza książka.
     
    patrycja9922 lubi to.
  5. anndyj

    anndyj Nadzorca forum

    Dla fanów kryminałów polecam Alex Kava i rewelacyjny brytyjski pisarz Stuart MacBride
     
    Nutka i patrycja9922 lubią to.
  6. jakleci.wiola26

    jakleci.wiola26 Wyjątkowy talent

    Może za jakiś czas się przełamię i zrobię drugie podejście do tego autora;)
     
    patrycja9922 lubi to.
  7. radanku

    radanku Aktywny autor

    :)
    Ja chyba nie :oops: nie podoba mi się styl pisania. Zaczęłam i nie skończyłam jednej. Bardzo wciągnęły mnie natomiast kryminały Nele Neuhaus. Najbardziej znana to "Śnieżka musi umrzeć" i od niej zaczęłam mimo iż nie jest pierwszą z cyklu. Bardzo tez podobają mi się książki Karin Slaughter, nieraz bardzo mroczne ale szybko się czyta. ;)
     
    patrycja9922 lubi to.
  8. ~Surreal~

    ~Surreal~ Wyjątkowy talent

    Z kryminałów lubię poczytać Ake Edwardsona - to już klasyka chyba skandynawskich kryminałów. Ale też specyficzny styl pisania i bohaterowie.
    Radanku muszę tych autorów co wymieniłaś sprawdzić.
     
    patrycja9922 lubi to.
  9. jakleci.wiola26

    jakleci.wiola26 Wyjątkowy talent

    Nazwiska już spisałam;) Jeszcze muszę sprawdzić jak z dostępnością w bibliotece:oops: A aktualnie to spędzam czas z Kurtem Wallanderem Mankella:)
     
    patrycja9922 lubi to.
  10. ells.w87

    ells.w87 Komandor forum

    ja czytalam jego wszystkie ksiazki takze w jezyku niemieckim :) sprobuj podejsc do kolejnej ;)
    obecnie w miare jak czas pozwala staram sie doczytac ksiazke W. Smitha 'okrutny krag' w jezyku angielskim :)
     
    patrycja9922 lubi to.
  11. ~Surreal~

    ~Surreal~ Wyjątkowy talent

    Mi za to Mankell nie podszedł. Już dawno temu czytałam kilka jego książek, niedawno próbowałam kolejne i dałam sobie spokój. Nie pasuje mi główny bohater i nie przetrawię.
     
    Peonia lubi to.
  12. -babjaga-

    -babjaga- Czeladnik forum

    Dzień dobry,

    ja Harrego zaczęłam od 3-tomu, przeczytałam wszystkie, moje zdanie - super , akcja bardzo szybko się toczy, "przełączanie" bohaterów, Harry ze swoim charakterkiem. Przed skończeniem jednego, już szukałam następnej części. Mój Syn stał nade mną i tupał żeby szybciej się dorwać do książki... a na koniec mama - no co skończyliście ? bo ja już kończę ... :eek:

    później już poszło Camilla Läckberg i Liza Marklund - tak jakoś teraz Skandynawia leci :)
     
    patrycja9922 lubi to.
  13. _Ola_Z_

    _Ola_Z_ Wielki mistrz forum

    To ja miałam podobnie z Camillą Läckberg :) Przytachałam do domu wszystkie jej książki i czytałam wiedząc, że babcia już kończy i za chwilę będzie chciała następny tom, a po niej jeszcze ciotka. Na jakiś czas porzuciłam skandynawskie kryminały, bo troszku mnie przytłoczyły klimatem i osobowością bohaterów. Wróciłam do Tolkiena i czytam "Silmarillion". Pewnie za chwilkę po raz kolejny włączę sobie LotR, bo już dawno nie widziałam (będzie z rok :) hihi ). A ponieważ nie mogłam się oprzeć, jak zobaczyłam, że jest biografia Austen, to kupiłam i zaczęłam czytać "Jane Austen i jej racjonalne romanse". Nie jestem fanką biografii, ale ta książka jakoś mnie nie zniechęciła. Może dlatego, że raz do roku moją obowiązkowa lekturą są Perswazje? A pan Darcy i Elżbieta to jedna z moich ulubionych par :)
     
    patrycja9922 i wiochenka lubią to.
  14. MOD_Magiczna

    MOD_Magiczna Guest

    czytałam, ale najpierw film przeczytałam. Film super. Chyba pierwszy raz cieszę się, że film oglądałam najpierw. Bo dzięki temu wszystko w książce zrozumiałam. Jakoś narrator dla mnie trochę zbyt trudny :D i nie wszystko w porządku chronologicznym ułożone. Książkę męczyłam chyba z 2 mies (co dla mnie mega dziwne, bo zazwyczaj taką grubość czytam w 2 dni)
     
    patrycja9922 lubi to.
  15. radanku

    radanku Aktywny autor

    :) Ake Taniec z Aniołem strasznie długo męczyłam i nie zabieram sie za kolejne :p Nie wiem czy spodobają się te, które polecałam bo to zupełnie inny styl.
    Ale możę serię o Sebastianie Bergmanie, Hjortha Michaela i Hansa Rosenfelda i mroczny kryminał Ciemnia Steve'a Mosby'ego :)
     
    patrycja9922 lubi to.
  16. ~Surreal~

    ~Surreal~ Wyjątkowy talent

    radanku ja czytałam chyba 1 lub 2 książki Slaughter. To nie jest tak, że mi się coś nie podoba. Głównie chcę by była akcja i sama narracja mi odpowiadała. Ake tak jak trylogia "Millenium" - nie można być obojętnym: albo się podoba albo zupełnie nie. A o Sebastianie niedawno czytałam - specyficzny człowieczek, super wykreowany. "Ciemnię " muszę sprawdzić czy czytałam, bo wiele sobie przypominam jak zobaczę opis.

    Magiku ja akurat uważam, że film nie odda tego co książka. A czytając recenzje widziałam, że wiele osób tak pomyślało. Angielski naśladujący niemiecki, jak oddać narrację Śmierci? jak pokazać dzieła Maxa? Z tego co opisują to w filmie osoby są bardzo płaskie: czarne lub białe, a w książce tak nie ma... Np. sama Rosa: przedstawiona jako osoba szorstka, ale za to o jak wielkim sercu... A książka - sam sposób narracji - mistrzostwo, pokazuje emocje Śmierci, który (w książce Śmierć jest rodzaju męskiego) przez emocje nie zachowuje chronologii wydarzeń. Ja mimo braku czasu ją pochłonęłam w kilka dni.
     
    patrycja9922 lubi to.
  17. MOD_Magiczna

    MOD_Magiczna Guest

    nie twierdzę, że nie. Uważam, że film to tylko dodatek do książki i bardzo chciałam po filmie książkę przeczytać, bo rzeczywiście jest więcej szczegółów. O niektórych zresztą napisałaś. Jak dla mnie po prostu książka specyficzna ze względu na narrację, tym bardziej więc trudna. Akurat nie trafiła na dobry moment w moim życiu (czyli jakiś chwilowy brak zamiłowania do książek). Też tak macie czasami? Że przez kilka miesięcy to książki pochłaniacie setkami i każdą w jeden wieczór/noc, a nagle jakaś awersja do książek? Bo mnie na razie dopadła, liczę na to, że natchnienie przyjdzie, bo już mam plan na kolejne książki. Chcę doczytać te pozycje (zostały mi chyba 3) z całej serii T.Geritsen (kryminaly medyczne) - uwielbiam, polecam. Widziałam też nowego N.Sparksa, a przeczytałam każdą jego książkę, więc też chcę tą nową przeczytać
     
    patrycja9922 lubi to.
  18. _Ola_Z_

    _Ola_Z_ Wielki mistrz forum

    Złodziejkę i ja mam na swoim koncie - poryczałam się przy czytaniu.
    A co do czasowej awersji do książek - też mi się czasem zdarzy coś podobnego, może nie awersja, ale chwilowy brak skupienia na książce. Czytam i nic z niej nie pamiętam. Choć duże częściej mam tak, że "przeczytam tylko kawałeczek", a potem pół nocy mija i nie mogę się oderwać :)
    A co powiecie o serii Metro?
     
    patrycja9922 lubi to.
  19. jakleci.wiola26

    jakleci.wiola26 Wyjątkowy talent

    Babeczka świetnie pisze. Jak dorwałam się do jej książek to czytałam jedna za drugą aż nie skończyłam całej serii. Żadnego przerywania innymi autorami- tylko ja i Tess8)
    Co do planów czytelniczych to u mnie leży cały stosik książek, bo podczas wakacji udało mi się ustrzelić kilka okazji i za bardzo małe pieniądze nabyłam kilkanaście pozycji8) Ale chyba dopóki nie przyjdzie zima to będą sobie czekać:oops:
    Jeśli chodzi o czasową awersję do czytania to oczywiście, że się zdarza, zwłaszcza jeśli poprzednia wywarła spore wrażenie;)
     
    patrycja9922 lubi to.
  20. ~Surreal~

    ~Surreal~ Wyjątkowy talent

    Ja właśnie mam tak, że lubię często "trudniejsze" książki. Za to często nie trawię tych co wszyscy sobie chwalą (np. King, Cohello).

    Tess czytałam, ale po kilku czułam przesyt. Dla mnie ona trochę jak Lacberg - coś pomiędzy romansem a kryminałem. Przeczytam i za dwa dni już nie pamiętam o czym było.

    Awersji do książek u mnie nie ma w sumie nigdy: stale czytam jedną lub nawet kilka. Aktualnie coś lżejszego: Karen Miller "Nieświadomy Mag". Typowa fantasy.