Opinie Bazar lamowatości

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 5 czerwca 2019.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. rysio

    rysio Ambasador forum

    1. proponuje zauwazyc ze ilosc wypadajek <50%
    2. nie stac mnie skracac SN na malych polach
    3. proponuje najpierw czytac ze zrozumienim a potem pisac
     
    niebo016 i krasnoludek10 lubią to.
  2. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ech.
    O super nawozie nic nie pisałeś, rozumiem, że proponujesz najpierw się domyślać ze zrozumieniem.
    No fakt, domyślać się ze zrozumieniem to ja nie potrafię :cry:xD

    Ilośc wypadajek nieco poniżej 50%, owszem.
    Ale jeśli pomnożysz te swoje duże pola (ile tego było, bo mi się nie chce na poprzednią stronę zaglądać - 112?) przez 4, a później podzielisz na pół i jeszcze coś odliczysz na te <50%, to i tak wyjdzie więcej.
    Karnegię można o ile pamiętam całkiem ładnie skrócić... no albo wybrać coś trochę krócej rosnącego, w każdym razie zawsze na tych małych polach.
    Ponieważ eventówka zajmuje tylko farmę, na wyspie można sobie do woli produkować wypadajki.

    Ale po co ja to wszystko piszę, ty i tak wiesz lepiej...
    ... a ja kaleka nie umiem się domyślać ze zrozumieniem xDxDxD
    Więc miłej gry życzę niezmiennie xD
     
  3. BA_Rock

    BA_Rock Board Administrator Team Farmerama PL

    Rysiu, nie wiem na ile masz ulepszone puchary, czy masz je zdeponowane na drzewie i czy masz też zdeponowanego Johna Cytrynę, ale te rzeczy potrafią dość istotnie wpływać na liczbę wypadajek. Poza tym, co już przy jakiejś innej okazji pisałam, jest tak zwana losowość raz z jednego pola wypadnie mniej, drugi raz więcej i to akurat jest normalne w przypadku wspomnianej losowości.
    Z tego co podałeś, zbierasz te wypadajki z dość ograniczonej liczy pól. Event jest obliczony na zbieranie wypadajek z całej farmy + jeszcze trochę z oaz. Często bardzo ważne są też pierwsze zbiory zaraz po starcie eventu. U mnie z samych pól farmy wyleciało wówczas blisko 400 zabawek, ale zaznaczam, że do tego pierwszego zbiory stawiam na polach Jaśki, co znacząco zwiększa liczbę wypadajek.
    Teraz trochę przykładów. Przed chwilą zbierałam eventówkę na dwóch swoich farmach. Jedna, gdzie zarówno ulepszone na max puchary jak i Jaśka, mam zdeponowane do runy. Wypadło 20, 24 i 27 czyli w sumie 71 sztuk zabawek z 548 pól (pozostałe zajęte pod inne rzeczy).
    Na drugiej farmie Jaśków brak, puchary zdeponowane, ale ulepszeń brakuje (27/30) i z trzech pól eventówki wyleciało 7, 12 i 17 czyli z 580 pól w sumie 36 zabawek (pozostałe pola zajmują zagrody dla lam). I nie był to zły wynik, raczej jeden z lepszych
    Jak widać puchary i Jaśki mają znaczenie, a i różnice w liczbie wypadajek ze względu na losowość spore. U Ciebie liczba pól jest mniejsza, więc i wypadajek ma prawo być mniej. Nie wiem co masz postawione na pozostałych polach.

    Do tego tak jak napisała Zuza, nie wiem czemu siejesz karnegie na dużych polach. Z małych możesz uzyskać lepszy wynik. I tu także kłania się ten nieszczęsny rachunek prawdopodobieństwa, bo czym więcej "prób" wykonasz, tym większą masz szansę zbliżyć się do oczekiwanej średniej. Czym mniej jest tych prób , tym bardziej wynik może być odchylony w jedną czy drugą stronę.
    Czyli przekładając to na język farmerski: stawiając np. 41 dużych pól na plantacji masz szansę otrzymać od 0 do 41 wypadajek. Jeśli zamiast tego dasz 188 małych pól, masz szansę uzyskać od 0 do 188 owych wypadajek. Bo każe pole to jedna szansa chybi-trafi, z jakimś tam nieznanym nam współczynnikiem przypisanym do tych potencjalnych trafień.
    Zaznaczam nie jestem jakimś specem od rachunku prawdopodobieństwa czy matmy w ogóle, więc moje tłumaczenie jest mało fachowe, ale próbuje wyjaśnić to na tyle obrazowo na ile potrafię.
     
    Ostatnie edytowanie: 8 czerwca 2019
  4. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Ty specem nie jesteś, ale ja aktualnie na studiach mam statystykę matematyczną. I w tym wypadku nie wiem, co rysowi polecić - czy zmienne losowe dwuwymiarowe skokowe, czy zmienną losową ciągłą, czy testowanie hipotez, ale chyba najlepsze rozwiązanie będzie nr 3:D

    Stan eventowy bez zmian.
     
  5. pretorianka

    pretorianka Półbóstwo forum

    Dzień dobry. Ponieważ nie byłam przed piątą rano w fazie snu REM, przeczytawszy post kolegi Cardamona, testowo wlazłam na farmę.:p I cud! Koło się naprawiło : 200 % do stodoły , +1 :inlove:

    W związku z powyższym dziękuję nad wyraz uniżenie Cardamonowi .xD I informacyjnie, jak zwykle ....
    [​IMG]

    Pozdrawiam i powodzenia....xD
     
  6. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    Zostało zebrać za 4h 2000 rośliny i 158 wypadajek i bedzie po evencie.
    Gratulacje dla tych co skończyli, powodzenia robiącym jeszcze i miłego wypoczynku dla tych na hamakach.
     
  7. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    w takich chwilach żałuję, że nie jestem rannym ptaszkiem albo nocnym Markiem (przynajmniej w roku akademickim)xD
     
    olgs3 i niebo016 lubią to.
  8. agniecha$

    agniecha$ Chodząca legenda forum

    Dzięki
    nie ufasz naszym poradnikom ;)
    Dzięki
    A studiowałam te tabelkę z tysiąc razy :oops:xD a nie widziałam
    znaczy widziałam a nie zakodowałam
    Długo rosnące rośliny typu karnegia posiane na małych polach najlepsze są na start eventu
    w trakcie eventu lepiej siać rośliny na małych takie 12 h żeby móc zebrać dwa razy

    Miałam czapetkę xl rośnie dzięki bonusom ok 11;30
    zbiory rano i wieczorem i wyleciało ponad 1000 zabawkowych lam
     
  9. Anhedrea

    Anhedrea Chodząca legenda forum

    Kiedyś pisałeś, że masz dużo SG, pozostaje pójść na targ i kupić CMJ.

    Prawa strona zakończona.
    Jeszcze tylko 5355 dmuchawca i będzie koniec.
     
    krasnoludek10 i niebo016 lubią to.
  10. dezole

    dezole Okazjonalny autor

    Czy ja czegoś nie ogarniam? Żółte ulepszenie lam się w ogóle nie opłaca bo trwa ponad 10h a normalnie 8...?
     
    krasnoludek10, niebo016 oraz aleksandra lubią to.
  11. BA_Rock

    BA_Rock Board Administrator Team Farmerama PL

    Z tego co ja widzę w tabelce z poradnika (wklejam poniżej), to jednak w żółtej jest krócej. Bo zwykła bez wody potrzebuje 11:30, a żółta 10:15 i daje troszkę więcej punktów doświadczenia.

    [​IMG]
     
  12. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

    witam :)
    jeszcze posiac 6100 dmuchawca i usztrykowac 6 sweterków :)pomału sie zrobi :p
     
  13. dezole

    dezole Okazjonalny autor

    Dzięki wielkie za tabelkę, widać coś mi skraca czas do 8h i dlatego zgłupiałam:)
     
  14. ania1713

    ania1713 Chodząca legenda forum

    Wystarczy woda i odkryta runa na Drzewie Mądrości i jest dużo krócej
    [​IMG]

    Można dodatkowo skracać walentynkową doniczkę, kulkami z sera czy ponczem jajecznym. Będzie jeszcze krócej ;)
     
  15. niebo016

    niebo016 Generał forum

    8)Tym razem tego ewentu Bazar Lamowatości nie robię. Kupię po ewencie zagrodę dla lam i wybuduję fabrykę swetrów. Mam 744 zabawki.
     
  16. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Bo mam dużo. Chodziło mi o czas działania po przedłżeniu babeczką;) A ja to przeoczyłem i zamiast 6000 badylka miałem wtedy około 4000.
     
    bari06, olgs3 oraz robins71 lubią to.
  17. robins71

    robins71 Stary wyjadacz

    Witanko w ten słoneczny poranek:)stwierdzam że już po zawodach :Dewent skończony:)gratki tym co skończyli i wytrwałości tym co robią;)miłego dnia:)
     
  18. bari06

    bari06 Półbóstwo forum

    Witam słonecznie :)zagrody dla lam zdobyte , warsztaciki też to teraz wg. moich założeń powinnam zakończyć ewent xD. Ale sieję dalej choć bonusy z koła omijają mnie szerokim łukiem :eek:.
    Powodzenia w produkcji sweterków:). Miłego dnia :inlove:.
     
  19. Daisy44

    Daisy44 Generał forum

    Ewentu nie robię, ale jeśli dmuchawiec zostaje, to go posieję trochę, żeby mieć dwie zagrody dla lam. Teraz zaczęłam :music::D:p Karmić lam teraz nie zamierzam:music::)
     
  20. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Pozostały z eventu dmuchawiec zostanie po evencie wymieniony:

    [​IMG]

    A wprowadzona zostanie na stałe roślina o tej samej nazwie i grafice:

    [​IMG]

    I będzie mogli kupić ją w sklepie.
     
    robins71 i krasnoludek10 lubią to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.