Bahamarama

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika chris975, 30 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Pezetowa19

    Pezetowa19 Forumowy żółtodziób

    Witam , mam 38 poziom na wyspie. Bardzo dużo czasu i pracy zajmuje mi przejście na wyższy level . Czy macie jakieś dobre rady , które mogłyby mi pomóc?
     
  2. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Na 38 poziomie jeszcze niedużo TPD trzeba, żeby przejść wyżej :)
    Masz dostęp do rzemiosła...? Kupuj (albo produkuj) czerwone kruszony i pij litrami, szybko wskoczysz znacznie wyżej :)
     
  3. izau66

    izau66 Czeladnik forum

    Produkuj, albo kupuj jak cię stać: naleśniki czekoladowe,kruszon, smoothie z mango i pomarańczy i je zjadaj, a poziomy szybko będą przeskakiwać.Do tego rano zjadaj dzem wielkanocny, albo słodki dzem różany co ci da trochę więcej % punktów ze zbioru.Jak masz to też postaw drzewo sowie lub jaja które podnoszą %. Nie wiem co masz odblokowane, ale jak masz odblokowaną całą wyspę to zawsze więcej miejsca i punktów. No i rób misje w spółdzielni, które dają punkty na bahamie.
     
  4. Pezetowa19

    Pezetowa19 Forumowy żółtodziób

    Dziękuję , za pomoc . Nawet nie widziałam , że te wszystkie rzeczy tak pomagają zdobyć punkty doświadczenia . ;))
     
  5. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    A jest jeszcze langosz z piekarni do pożarcia, najtańszy (ale też i najmniej TPD daje) :)
     
  6. Pezetowa19

    Pezetowa19 Forumowy żółtodziób

    Langosza próbowałam ale faktycznie mało daje . Najlepsze to smoothie, tylko szkoda , że takie drogie..
     
  7. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Smoothie drogie, fakt - nie wiem, jak stoisz z rzemiosłem, ale wydaje mi się, że akurat smoothie warto osobiście produkować.
    Na razie kupuj co się da i zjadaj, niższe poziomy na wyspie potrzebują niewiele TPD ;)
    Ja kupuję kruszon, bo relatywnie najtańszy, czasem naleśniki i raczej rzadko - smoothie... a na wyspie trzymam tylko to, co daje jak najwięcej TPD.
    A kasę można doskonale zarabiać na najprostszych paszach - no, chyba że ktoś tłucze wyłącznie SP (ale wyspiarskie pasze też są w cenie).
     
  8. Deso

    Deso Zaawansowany

    Ja sam lecę z produkcją czerwonego kruszonu, mimo że mam już prawie 93 poziom i dostęp do trzeciego poziomu spa. Pewnie zapytacie się, czemu Smoothie nie robię? Odpowiedź jest prosta.

    Brak koziego mleka. :) Ale mam trzy koziomlecodrzewy więc produkcja w toku. ;)
     
  9. Pezetowa19

    Pezetowa19 Forumowy żółtodziób

    Postaram się posłuchać tych rad. Może coś ruszy mi z tymi wyższymi poziomami . Dzięki za pomoc i pozdrawiam Farmerowicza . ;)
     
  10. Sekme

    Sekme Generał forum

    Smothie nie jest najlepsze. Owszem daje dużo TPD, ale prawie nigdy nie jest najbardziej opłacalne.
    Przewiń ten wątek kilka stron do tyłu - rozłożyliśmy tam temat szybkiego zdobywania TPD na czynniki pierwsze, więc znajdziesz tam dużo cennych wskazówek :)
     
  11. chris975

    chris975 Fanatyk forum

    Ale czasem najlepiej wychodzi w przeliczeniu cena/tpd ;)
     
    zzizzie lubi to.
  12. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    dokladnie sasiad ;)
    10langoszy =1 smoothie
    a 3 kruszony =1smoothie
    trzeba popatrzyc po ile stoja smutaski np jak po 40 tys to langosze zeby nie przeplacic kupuje sie do 4 tysi...i taka oto filozofia..;)
     
    mmutla i chris975 lubią to.
  13. chris975

    chris975 Fanatyk forum

    O cześć sąsiadka ;)

    Farmerzy chyba przygotowują się na rafę bo ceny przetworów dających tpd poszybowały mocno w górę ;)
     
  14. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    no niestety...ja troche mam zachomikowane w spizarce ,staram sie nie kupowac bo wlaczylam ostanio trub oszczednosciowy:D mam narazie 110 zb prawie 115 moze dojde przed rafa do 120-125 plus 5 zb w przetworach to mysle ze nienajgorzej...okaze sie wraz z ukazaniem sie poradnika ;)
     
    chris975 lubi to.
  15. chris975

    chris975 Fanatyk forum


    Eee to na luzaku ;) może i mi parę ZB podrzucisz? ;)
     
  16. ma-ter

    ma-ter Komandor forum

    to co nie odkryte???
    no fakt, może teraz lepiej nie odkrywać tylko czekać na poradnik i odkryć to co będzie potrzebne:)
    ale może się wtedy okazać, że nawet na targu nie zdąży się kupić odpowiedniej ilości o samodzielnym rozsiewie nie wspomnę:(
    sama nie wiem ....zbierać banany, czy zapełniać stodołę
     
  17. chris975

    chris975 Fanatyk forum

    Na razie będę chomikował ZB. Do odblokowania została mi tylko moringa i imbir ale to jeszcze trochę się zejdzie zanim uzbierają się te banany ;)
     
  18. azadrubalja

    azadrubalja Weteran forum

    Nie wiem,czy dobrze trafiłam,ale muszę podzielić się pewnym spostrzeżeniem dotyczącym wyspy. Otóż dzisiaj przeszłam na kolejny lvl i tak mi przyszło do głowy: skoro za przejście na następny lvl na farmie moi sąsiedzi mogą dostać PD, to dlaczego - analogicznie - nie dostajemy TPD za osiągnięcia na wyspie??? W sumie dziwię się,że dopiero dzisiaj o tym pomyślałam;) Chyba logiczne???:p
     
  19. ma-ter

    ma-ter Komandor forum

    wyspa to od początku "inna bajka" :p
    misje "wyspowe" premiowane gwiazdkami a nie banankami, brak dodatkowego "bonusu" za przejście przez sąsiadów....a kiedyś inna waluta....
     
  20. azadrubalja

    azadrubalja Weteran forum

    Żadne to pocieszenie,ale wizja nowej waluty tak mi się spodobała,że już przestałam narzekać. Trzymam teraz 64 złote banany i nic nie odblokowuję :) Dobrze,że są złote - nie zepsują się :)
     
    gosiagosia60 lubi to.