Bahamarama

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika chris975, 30 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. luloczyna95

    luloczyna95 Czeladnik forum

    Witam graczy. Mam pytanie jak można zdobyć mate na baharamie. Wszędzie szukam i nie widzę takiej roślinki a jest potrzebna do odkrywania nowego pola
     
  2. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    Doberek..
    mate jest w 8 komnacie musisz odblokowac posag ostrokrzewu paragwajskiego
     
  3. An-ia

    An-ia Młodszy ekspert

    Dzięki waszym poradom mam już 3 poziom SPA i produkcja smoothie ruszyła pełną parą :)
     
  4. Sekme

    Sekme Generał forum

    Gratulacje! :)
    Bardzo się cieszę :)
     
  5. izau66

    izau66 Czeladnik forum

    Możecie mi doradzić co najpierw odkryć za złote banany:zwiększyć 4 powierzchnię pola, czy zbierać na odblokowanie części portu, ale tu muszę mieć aż 70 ZB, bo muszę mieć 40 na otworzenie kolejnych pomieszczeń.Wspomnę,że mam 126 poziom na Bahamie i po waszych radach szybko awansuje, ale chce jak najszybciej poodkrywać te posągi i nie wiem jaką przyjąsć taktykę w odkrywaniu posągów, które są ważniejsze?
     
  6. TrissMerigold.

    TrissMerigold. Fanatyk forum

    Ja bym na pewno zaczęła od odblokowania 4 pola, zawsze to zwiększenie powierzchni produkcyjnej na bahamie, dzięki czemu wyspa sama z siebie generuje więcej PD, plonów. itp. No, a dalej to już kwestia profilu produkcyjnego jaki sobie na farmie obierasz ;) np. dla mnie priorytetem zawsze było wykonywanie misji w spółdzielni, dlatego odblokowywałam sobie po kolei wszystko co było mi potrzebne do nich, ale pod względem ekonomicznym nie jest to pewnie najlepsze rozwiązanie :p ilu graczy, tyle pomysłów na grę :)
     
    mmutla lubi to.
  7. ma-ter

    ma-ter Komandor forum

    im więcej miejsca na wyspie tym więcej można zdobywać TPD...
    również wykonywanie misji pozwala przyspieszyć rozwój....
    na razie potrzebujesz mało TPD aby przechodzić kolejne lvl czyli zdobywać ZB ...więc może w miarę finansowych (ilość SG) możliwości kupować dopalacze i zdobywać ZB... później już więcej TPD wymaga przejście lvl więc i więcej dopalaczy trzeba zjeść, żeby pokonać poziom...
    no ale nie odblokowanych roślin i drzew nie można nawet kupić na targu więc trzeba samemu podejmować decyzję co warto a co nie warto odkryć w tym momencie.
    nie mając wszystkiego "po drodze" odkrytego chyba warto zbierać ZB, żeby później szybko odkryć to co ewentualnie będzie potrzebne do misji pozwalających wejść na rafę...
     
    mmutla lubi to.
  8. izau66

    izau66 Czeladnik forum

    Dzięki za porady:)
     
  9. An-ia

    An-ia Młodszy ekspert

    Ja bym na razie ZB zostawiła i poczekała jak rozwinie się sprawa z rafą.
     
  10. ma-ter

    ma-ter Komandor forum

    też tak uważam....nawet nie mając wszystkich roślinek odkrytych te obecnie warto poczekać na faq do rafy...gromadząc ZB
    bo równie dobrze może się okazać, że odkryjemy nie te roślinki, które będą potrzebne w misji... no chyba, że ktoś ma taką ilość ZB, że może odkryć wszystko no to warto wtedy robić zapasy:);) (roślin, owoców i zwierza....a nawet produktów)
     
  11. An-ia

    An-ia Młodszy ekspert

    Coś czuje, że będzie szał jak pojawi się jakieś konkretne info o rafie. Ceny poszybują wysoko.
     
  12. amdep

    amdep Moguł forum

    Przejrzałam teraz "Oficjalne ogłoszenia" ni słowa o jakiejś rafie... coś już wcześniej wpadło mi w oko, ale nie przeczytałam, a teraz nie wiem, gdzie szukać.

    Możecie przypomnieć, gdzie to było?

    Ale szczerze mówiąc, nie mam żadnej nadziei, że będzie coś fajnego. :(
    Nie lubię liczenia wszystkiego, sprzedawania, kupowania, nie bawi mnie farmowa i wyspowa ekonomia, nie bawi mnie już sianie i zbieranie.... :p

    Lubię mieć konkretny cel w grze, czyli na przykład fajne misje do zrobienia.
    Ale nie typu "Niesnasek" na farmie, których jeszcze nie skończyłam, bo okazało się, że w ostatnim zadaniu są rośliny krótko rosnące. Za krótko, żeby nie wyrosły idiotyczne "chwasty".

    Dla mnie Bahama jest teraz b e z n a d z i e j n a.
    Nie mam żadnej misji do zrobienia, a żeby móc robić nowe misje, potrzebuję (na srebrne tylko! i też nie wszystkie!) 57 ZB - liczba nie dzieli się przez 5 (zdobywa się 5 za poziom? nie mogę znaleźć w FAQ), czyli potrzebuję 60 ZB, czyli 12 poziomów!

    W BP nie potrafią liczyć, albo nie wiedzą, co może zatrzymać Graczy w grze. :(
     
  13. BA_Musa

    BA_Musa Guest

  14. ZgredzioO

    ZgredzioO Wielki mistrz forum

  15. ewka900422

    ewka900422 Młodszy ekspert

    ja też Bahamę odkrywam w tempie żółwim ;p także spokojnie do przodu ;) za 10 lat będę mieć wszystko odblokowane :)
     
    gosiagosia60 lubi to.
  16. amdep

    amdep Moguł forum

    Dziękuję za namiary na "rafę". :)

    Miło się to czyta... ;) Ale ja już za długo żyję, żeby wierzyć w obietnice. :p

    Pożyjemy - zobaczymy. Oby chociaż część obietnic została zrealizowana, to już będzie nieźle.
    Ja bym bardzo chciała, żeby najpierw znaleźli "zatrudnienie" dla moich gwiazdek...
     
  17. ma-ter

    ma-ter Komandor forum

    możemy sobie tylko pomarzyć, że przy okazji wprowadzania rafy wprowadzą przelicznik gwiazdkowo-bananowy;)
     
  18. ZgredzioO

    ZgredzioO Wielki mistrz forum

    będziemy mogli wydać10 bananów, żeby dostać jedną gwiazdkę ;)
    w drugą stronę nie zadziała :sleepy:
    ale za to wzrośnie liczba rzeczy, na które będzie można wydać banany - samo zapłynięcie na rafę będzie wymagało ich z 50 :p
     
  19. ma-ter

    ma-ter Komandor forum

    :D:D:D
    widzę, że jesteś wielkim optymistą :D:D:D
    a te 50ZB to za dopłynięcie czy za otwarcie portu???
    i jeszcze będzie można zamiast tyrać w poszukiwaniu korali kupić je za Fl lub ZB :):p;)
     
  20. ZgredzioO

    ZgredzioO Wielki mistrz forum

    Samo płynięcie w jedną stronę 50. Wcześniej trzeba będzie zbudować stocznię, port i statek :D
    A jak już zapłyniemy, to będziemy mieć tylko rafę. Jak będziemy chcieli wrócić, to znowu będziemy musieli wydać 50 :D:D:D