Bahamarama

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika chris975, 30 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Vaiot

    Vaiot Nadzorca forum

    znam ten ból (brak miejsca) - jedna polana to mało i to jeszcze nie mam tego 4 pola odkrytego :eek:
    ile? 7 tokarni??? o jej ja mam 4 i twierdze ze starczy :p więcej nie stawiam bo cena zaczyna równoważyć się z ceną kruszona co mnie bardzo nie zadowala ten fakt...-.-
     
  2. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    :p Ale pomyśl,ile zielska by trzeba było nasiać,żeby zarobić tyle,co na pałeczkach(i bez maszyn-na małych polach xD )Więcej nie stawiam,raczej pomału będę w pasek chować,wraz z rozwojem stadka garbusków xD4 szt.dziennie(z jednej zagrody) x średnio 2 000,to już nie długo będzie tyle,co za pałeczki ;) 4-tego pola też nie mam jeszcze,dlatego mi ciasno :cry:Edit:Czemu my tu dyskutujemy?Dawaj na sowę,bo nas stąd przegonią :p
     
    Ostatnie edytowanie: 3 września 2014
  3. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    a z drugiej strony jest z nich w miare dobry przyrost tpd .,porownywalny z awokado xxl ,,4 awokado xxl daja 520 tpd=514 tpd z jednej pomaranczowej zagrody
     
    ankak106 lubi to.
  4. est-orka

    est-orka Fanatyk forum

    :p
    Hej Sąsiad :) .....na dorobku jesteś ??..... i kto to piszexD xD czerwony "traktor" w garażu, a Ty na dorobkuo_O ... ale życzę szybkiego przeskoku na piąteczkę :) ....no i jak najszybciej robienia ponad 300tys. TPD.

    Na mojej Bahamie mombinki xxl. ( moje ulubione ) + kilka róży dają bardzo dobry przyrost TPD.....i nie wspomnę nic o Wyspie Skarbów:p8)
     
    ankak106 lubi to.
  5. .Farmeria.

    .Farmeria. Półbóstwo forum

    Czerwony na alusach, należy dodać, i jeżdzę na Nitro +, jaki on ma szwung na polu, jak marchewki widzą że jede, to same wyskakują z ziemi :)

    U mnie też na Bahamie, to co różowego istnieje, to stoi, plus drzewa XXL i pare nowości jak Korab, i jak tak sobie zagospodarowałem Bahamę, to teraz leżę na leżaku z drinkiem, do góry kołami a poziomki same skaczą.

    Zresztą kedyś jakiś paparazzi, zrobił mi zdjęcie, i z tago zdjęcia zrobili nawet item Leniwiec z Drinkiem :)
     
    Ostatnie edytowanie: 3 września 2014
    Farmoniunio i Farmaniunio lubią to.
  6. olkaa001

    olkaa001 Komandor forum

    Ujjj jak przeczytalam ze bedzie trza kiedys robic 7mln na wyspie ciarki mnie przeszly, ja narazie tylko 830tys potrzebuje,ale na spokojnie do 10 dni jeszcze robie,tez uzywam dopalaczy roznych bo na szczescie sama wszystko produkuje, mam 2 sowie drzewa,jedno wronie i udomowionego smoka,co daje mi duzy procent przy zbiorach.Mam wszystko z roslin i drzew odkryte i w zapasie 97 ZB,wiec rafo przybywaj hihihi:))))
     
  7. An-ia

    An-ia Młodszy ekspert

    A jabłecznik z cukinią nie był by lepszy? Tańszy mimo, że czasowo trochę krótszy.
    Jeśli jestem w błędzie to proszę o wytłumaczenie
     
  8. est-orka

    est-orka Fanatyk forum

    Dzień dobry :)
    Jabłecznik z cukinią daje bonus: +60% PD za zbiory z pól /18 godz. czyli tylko z roślin zasianych.
    Dlatego, jeżeli ktoś ma tylko drzewka......bonus ten jest bezużyteczny.
     
    mmutla lubi to.
  9. An-ia

    An-ia Młodszy ekspert

    Ah, tak. Dzięki za odpowiedź. Dlatego taka różnica cenowa ;p
     
  10. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Nowa dostawa na wyspę xDxDxD(niestety tylko po 2 sztuki-to mi jeszcze trochę czasu zejdzie ;) )
     
  11. .Farmeria.

    .Farmeria. Półbóstwo forum

    Witom z Rana

    To tak sąsiadka na targ transportuje wielbłądy ? Męczą się bidaki, i napompuj koła bo na felgach jedziesz.

    Moje zwierzaki z Bahamy na targ, płyną statkiem w komfortowych warunkach, wtedy i uzuskuję lepszą cenę na targu :)
     
    cyfrzakk, Farmoniunio oraz Farmaniunio lubią to.
  12. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Hej xD Moje zwierzaczki,właśnie ze statku,na targ,zamiast na piechotkę autem jadą 8)A że powietrza mało?To nie to,po prostu dobrze odżywione są,to i troszkę ważą :DAuto nie za nowe,jak to u farmera na dorobku :p
     
  13. amdep

    amdep Moguł forum

    O matko...
    A skąd te drzewa XXL?? I co to jest Wyspa Skarbów... to jest to coś, obok Bahamy?
    Dalsze czary-mary to już w ogóle... 250 000 TPD?!

    Mam poziom na Bahamie 141.
    Nie mam ŻADNEJ z rzeczy, które są potrzebne w nowych misjach - te jakieś herbatki, dywany i coś tam nie dla mnie.
    Jestem wściekła na Bahamę, na "tfurcóf" i nie chce mi się nic tam robić, no bo co mam robić??
    Żeby mieć wreszcie zieloną herbatę, muszę otworzyć nowe pomieszczenie, mam tych żółtych badziewi 38 z 45 potrzebnych.
    A na herbatę potrzeba jeszcze 27.
    A do misji z herbatą potrzebny też pandanus - kolejne 35 ZB!

    Skąd mam to wziąć, jeśli nie ma ŻADNYCH misji dla Bahamy z wykorzystaniem dostępnych roślin i zwierząt??? >:(

    A z samych drzew to mam nie 250.000 TPD tylko ok. 20.000.
     
  14. Sekme

    Sekme Generał forum

    Oj tam, oj tam...
    Nie są to żadne czary-mary... to są ciężkie d... nie inaczej... "tyłkogodziny" przy komputerze podczas G&T ;)

    Wyspa Skarbów to jest:
    https://board-pl.farmerama.com/index.php?threads/wyspa-skarbów.10514/
    A tu jest Alfabetyczny spis poradników - polecam, sama z niego korzystam:

    https://board-pl.farmerama.com/index.php?threads/alfabetyczny-spis-treści-gra.10836/


    A dlaczego nie dla Ciebie?
    Żeby zaraz tak pomniejszać swoje możliwości i zdolności...
    Wszystko jest dla ludzi - herbatka na dywanach też :)
    Dasz radę, tylko spokojnie i rozsądnie do tego podejdź :)


    Pewnie sama tego nie widzisz (często tak bywa), ale właśnie sama odpowiedziałaś na wszystkie swoje pytania ;)
    1. Jesteś niezadowolona/smutna/nieszczęśliwa, bo nie masz wielu rzeczy na Bahamie
    2. Jesteś zła na BP, że... (hmmm... no nawet nie wiem za co...)
    3. Ponieważ jesteś zła, to nie chce Ci się nic robić na wyspie, więc nic nie robisz (lub minimalnie)
    4. A skoro nic nie robisz, więc nie masz wielu rzeczy na Bahamie...
    Kółko się zamknęło ;)

    Aniu,
    ewidentnie masz dziś gorszy dzień, więc wszystko Ci się wydaje czarne ;)
    Nie jest tak źle. Weź pod uwagę, że na Twoim poziomie dużo łatwiej się zdobywa TPD niż na moim lub Farmerii...


    I nareszcie pada sensowne pytanie "Skąd wziąć ZB?", na które z przyjemnością udzielę odpowiedzi :)

    • Jedną drogą jest mieć dużo najwyższych XXL (jak Farmeria), ale Ty nie masz, więc odpada.
    • Drugą drogą są różne różowe fabryczki itp. (np. Norbi ma chyba całą wyspę w brązowych (czyt. pomarańczowych ;)) zagrodach z wielbłądami), ale wielbłądów i temu podobnych rzeczy też pewnie jeszcze nie masz.
    • Trzecia droga jest banalnie prosta i dostępna każdemu - i na początek ją Tobie polecam: Kupuj za SG dopalacze wyspowe (langosze, kruszony, naleśniki, "smutaski") i tym sposobem szybko przechodź na nowe levele.
    Receptę na to, skąd brać dużo SG, znajdziesz w wątku SianoGrosze >>KLIK<<
    Przeczytaj wszystko spokojnie i zastosuj porady u siebie na farmie.
    Wątek nie jest długi, ale zawiera w 100% działające "przepisy" na szybkie zarabianie SG - sprawdzone własnoręcznie przez wielu użytkowników naszego forum :)

    Zrób, jak tam piszemy, i zapomnisz, co to znaczy brak ZB - gwarantuję! :)
     
    Ostatnie edytowanie: 9 lipca 2016
  15. .Farmeria.

    .Farmeria. Półbóstwo forum


    • Jedną drogą jest mieć duzo najwyższych XXL (jak Farmeria), ale Ty nie masz, więc odpada
    • Drugą drogą są różne różowe fabryczki itp. (np. Norbi ma chyba całą wyspę w brązowych zagrodach z wielbłądami), ale wielbłądów i temu podobnych rzeczy też pewnie jeszcze nie masz.
    • Trzecia droga jest banalnie prosta i dostępna każdemu - i na początek ją Tobie polecam: Kupuj za SG dopalacze wyspowe (langosze, kruszony, naleśniki, "smutaski") i tym sposobem szybko przechodź na nowe levele.
    Receptę na to, skąd brać dużo SG, znajdziesz w wątku sprzed roku:
    https://board-pl.farmerama.com/showthread.php?t=951700

    On się nazywa "Jak szybko zdobywać PD w grze?", ale rozmawialiśmy tam wyłącznie o tym, jak szybko zdobywać TPD. Przeczytaj wszystko spokojnie i zastosuj porady u siebie na farmie.
    Wątek nie jest długi, ale zawiera w 100% działające "przepisy" na szybkie awansowanie na Bahamie - sprawdzone własnoręcznie przez wielu użytkowników naszego forum :)

    Zrób, jak tam piszemy, i zapomnisz, co to znaczy brak ZB - gwarantuję! :)
    [/QUOTE]

    Podoba mi się twoja wypowiedz i zawarte w nim linki, przydadzą się, trochę i ja się podszkolę :)

    Należy może do tego co napisałaś dodać, niech odpala przy zbiorach na Bahamie dopalacze zwiększające TPD, po to się tyra i ora na farmie, żeby się czegoś dorobić, a dorobek można zamienić podczas GT np na drzewa XXL lub itemy dające TPD, no i niech kupuje Tajemnicze Sadzonki wyspowe.

    Powiedz mi tylko skąd norbijas nakumał sobie całą wyspę Brązowych Wielbłądów i ile te zagrody dają TPD ? :)
     
  16. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    klonowalem sobie wielblady w czasie bb..to co powyzej alpak szlo na targ;)i tym sposobem mam bahame w nich
    zagroda daje 514tpd jak dla mnie duzo lvl robie co 5 dni :)
     
    mmutla lubi to.
  17. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Cześć sąsiedzie :) Nie wiem jak ma norbijas ale u mnie,bez żadnych dopalaczy,bo nie mam,jedna pomarańczowa zagroda garbusków daje 514 TPD-mam w tej chwili 14 sztuk i zamierzam mieć więcej,ponieważ u mnie brak jakichkolwiek drzew XXL :pPozdrawiam
     
    mmutla lubi to.
  18. .Farmeria.

    .Farmeria. Półbóstwo forum

    Witam

    Nie doczytałeś dobrze mojego posta, Sekme pisze że masz całą Bahamę w Brązowych Wielbłądach, więc się pytam co to za nowa zagroda, ile daje PD i gdzie ją można kupić :)
     
    Ostatnie edytowanie: 9 września 2014
    Farmoniunio i Farmaniunio lubią to.
  19. Sookie

    Sookie Chodząca legenda forum

    Ja mam na Bahamie 194 poziom i też nie mam zielonej herbaty. xD Bo inne komnaty otworzyłam..bo nie lubię zielonej herbatyxD
     
    cyfrzakk lubi to.
  20. Sekme

    Sekme Generał forum

    Oj tam, oj tam... czepiasz się ;)
    No przecież wiadomo, o jakie "brązowe" wielbłądy chodzi - te które pomarańczowe ;)

    Ale chyba maz rację, po XX-nastu godzinch pracy powinnam iść spać, a nie klepać na forum... :sleepy: