Opinie Aquarama oraz hodowla chomików

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 30 czerwca 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Konwalia598

    Konwalia598 Czeladnik forum

    Witam Wieczorowo :)

    Na początek chciałbym zapytać o Karmę dla Chomików ? - Tzn. Nastąpiła zamiana Moreli na Gruszki ? Bo nie widziałem żadnego Info na ten temat ! Jeśli tak - to poprosiłbym o potwierdzenie i poprzedni skład paszy dla Chomików .

    A teraz raporty z dzisiejszego BB - Chomiki

    1. Konwalia . 4 Pełne Oazy
    [​IMG]
    2. Heliotrop . 4 Pełne Oazy
    [​IMG]
    [​IMG]
    3. Niezapominajka . 4 Pełne Oazy
    [​IMG]
    [​IMG]
    4. Kapryfolium . 4 Pełne Oazy
    [​IMG]
    [​IMG]
    5. Orchidea . 5 Oaz i 77 slotów . Trafienie 1 DJ nastąpiło przy ostatnich 50 slotach . Na tym koncie była totalna niemoc pod tym względem .
    [​IMG]
    [​IMG]
    6. Nagietek . 4 Pełne Oazy
    [​IMG]
    [​IMG]
    7. Lilia_Tygrysia . 3 Oazy i 110 Slotów
    [​IMG]
    [​IMG]
    8. Żonkil . 3 Oazy i 115 Slotów
    [​IMG]
    [​IMG]

    Eleganty wpadły w 1 serii na Niezapominajka i w 1 i 3 serii na Orchidea . To najlepsze rodzynki . Wszystko wyłącznie ze zwykłych zwierząt . Jak zawsze tak robię .

    Na Orchidea była jakaś totalna niemoc na DJ . Poszło tu 1474 SP i ponad 1.800 Chomików . Do tego dokupić musiałem około 240 jeszcze . Zapasy startowe na pozostałych kontach chomików to ponad 1.700 i na dwóch ostatnich to prawie 1.600 . Stąd nie pełna 4 Oaza .
    Przedstawione wyniki nie uwzględniają jeszcze DJ z Runy na Drzewie Mądrości . A nie wątpliwie te chomiki w większości też pójdą do eventu .

    Podziękowania dla bunny123 - za opis ułatwiający dodanie mi screen . Dziękuję Ślicznie .

    PS. Jak widać - mieliśmy dziś do czynienia z totalną czystką ze strony BP . Ale też i chwilami radości .
     
    Ostatnie edytowanie: 6 lipca 2020
  2. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Ogłoszenie z informacją o nowym składzie paszy dla chomików >>klik<<. O ile dobrze pamiętam wcześniej była 1 x morela,
    1 x marchew, 1 x siano.
    Gratuluję chomiczej zabawy:) A myślałam, że to ja zaszalałam:D
     
  3. Pryku

    Pryku Komisarz forum

    Dzieki BB tez skonczylem nie naruszając 2 elegantow później pomysle co z nimi zrobić
     
  4. Alicja211

    Alicja211 Koneser forum

    Dzień dobry. Dlaczego nie mogę wpłacić chomików w ostatnim zadaniu, mam wystarczającą wartość chomików, ale pokazuje mi 0 i wszystko na szaro?
     
  5. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Odśwież proszę grę i spróbuj ponownie. Jeśli nie pomoże, skontaktuj się z Pomocą techniczną. Co prawda zostało niewiele czasu do końca eventu, ale może zdążą pomóc gdyby dalej coś nie grało...
     
  6. Alicja211

    Alicja211 Koneser forum

    Odświeżałam już kilka razy, nic nie pomaga. Event robiłam dopiero dzisiaj, wszystko szło normalnie , a na ostatnim zadaniu się pokazuje na szaro.
     
  7. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Na forum nie jestem w stanie dociec w czym jest problem. Napisz proszę do Pomocy technicznej.
     
  8. Alicja211

    Alicja211 Koneser forum

    Napisałam do pomocy technicznej, dziękuje
    Znalazłam błąd, event ukończyłam.
     
    Ostatnie edytowanie: 7 lipca 2020
  9. agnieska

    agnieska Ekspert forum

    Ja nie skończyłam. Zabrakło mi 1 chomika plamistego - ciągle przeskakiwało mi na DJ Chomix jak było BB i jak się skończyło to samo (4 x chomik panda = DJ Chomix) :sleepy:
     
    dantic3 lubi to.
  10. iskierka57

    iskierka57 Okazjonalny autor

    Czy była jakaś rekompensata za spóźniony event ?
     
  11. draculik34

    draculik34 Chodząca legenda forum

    Żadnego ogłoszenia nie było. Nawet pozdrowień zabrakło.
     
  12. bacowa70

    bacowa70 Chodząca legenda forum

    Pozdrowienia to chyba nie ta opcja.;)
    Już zapomniałam o chomikach, a wątek jeszcze dycha.:)
     
    .Farmeria. i dantic3 lubią to.
  13. iskierka57

    iskierka57 Okazjonalny autor

    To nie w temacie chomików /gdybyś nie zrozumiała / , ale o rekompensacie za błędy BP . Jeżeli ktoś licząc na BB zebrał zwierzęta z oaz niestety nie mógł być zadowolony . Nawet nie przeprosili oficjalnie. To dowód na to jakim szacunkiem darzą płatników swoich pensji
     
    dantic3 i draculik34 lubią to.
  14. Anhedrea

    Anhedrea Chodząca legenda forum

    A dycha, dycha.
    Ja np. czekam na wyjaśnienia dotyczące tych różowych chomików na zwykłym kole dla wybrańców.

    Mam nadzieje, ze takowe będą .
     
  15. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

    witam :)
    ja tez nie skończyłam chomików-.- zadnych przeskoków cofki były jednym ze zwykłych rodziły sie okazy :pnie wiem od czego to zależało :music:robiłam tak jak mi radziła kornik1 a i tak sie nie udało :sleepy: wiecej takich ewentów nie tykam -.-ponarzekałam i ide sobie na hamaczek ;) miłego dnia wszystkim życzę :)
     
  16. .Bogumiła.

    .Bogumiła. Cesarz forum

    Też czekam na wyjaśnienie w sprawie róż chomików dla wybrańców .Jakby inne farmy były gorsze ,o poniesionych stratach nie wspomnę .
     
    Ostatnie edytowanie: 8 lipca 2020
  17. Anhedrea

    Anhedrea Chodząca legenda forum

    Czy ktoś z szanownych Modów mógłby podać informację, co zostało ustalone w naczalstwie w sprawie różowych chomików dostępnych na zwykłym (zielonym) kole fortuny tylko dla wybrańców?

    Czy już zostało zamiecione pod dywan? 8)
     
  18. Krokodylek75

    Krokodylek75 Fanatyk forum

    Płonne Twoje, moje i wielu innych nadzieje. Zostaliśmy olani, nie licz na odpowiedź MOD-ów, nie licz na rekompensatę. BP postanowiło schować głowę w piasek i wziąć nas na przeczekanie. Po prostu - wyszli z założenia że "czas leczy rany...."
     
    Majeczka13 i LusiaSZ lubią to.
  19. BA_Rock

    BA_Rock Board Administrator Team Farmerama PL

    Anhedrea, ano zostało ustalone to o czym można poczytać w >>ogłoszeniu<<, które ukazało się kilka dni temu. Także zamiecione nie zostało, ale też zdaję sobie sprawę, że zarówno Ty jak i wielu innych graczy liczyło na więcej. Też nie obraziłabym się jakby mi wpadło kilka takich zagród z koła (nie ze względów estetycznych rzecz jasna, tylko praktycznych), no ale za szybko gnałam do przodu z poziomami ;)
    Błąd, (bo zostało potwierdzone, że był to błąd), został usunięty tak szybko jak to było możliwe, a skala problemu podobno była niewielka, przynajmniej wg szacunków firmy. Tu niestety albo stety trzeba pamiętać, że taka sytuacja jest przewidziana w OWH.

    Dodatkowo mam wrażenie, że faktycznie problem w różnym stopniu dotknął, albo różnie był postrzegany w różnych krajach. A gra jest międzynarodowa i ten czynnik jak dana sprawa jest odbierana globalnie ma istotne znaczenie. Z dyskusji jakie czytałam i jakie toczyliśmy wynika,że nie dla wszystkich pojawienie się tych zagród na kole było jakimkolwiek problemem. Z drugiej strony karanie graczy (takie sugestie też padły w jednym kraju), w sposób nieadekwatny do przewinienia, (bo choć od początku zakładaliśmy, że jest to błąd, to pewności nawet my nie mieliśmy, więc skąd mieli ją mieć gracze, którzy nagle odkryli, że mają taką fajną nagrodę na kole?), też byłoby totalnie nie na miejscu.

    Błąd został usunięty stosunkowo szybko. Poprzednio różowe zagrody funkcjonowały na niektórych poziomach na zwykłym kole przez wiele miesięcy i raczej każdego bardziej cieszyły niż przeszkadzały. Tu największym problemem było to, że różowe chomiki to nowość, więc ich wartość dla graczy jest dużo wyższa, ale jak napisałam wyżej czas występowania błędu dużo krótszy. Miejmy nadzieję, że tym razem został wyeliminowany na stałe, choć obstawiam, że zadziałał ten sam mechanizm to przy wcześniejszych różach.

    Wierz mi, że monitowaliśmy w tej sprawie kilka razy i BP dość długo zbierało informacje i opinię jak tą sprawę rozwiązać, ale w tym przypadku dobrego rozwiązania chyba po prostu nie było :(. Jak pisałam wyżej, skala problemu została oceniona jako niska, więc należy zakładać, że aż tak wiele tych zagród w obiegu nie będzie (sam fakt, że były na kole nie oznacza, że można je było masowo wygrać o czym zresztą parę osób pisało, że widzieli, ale szczęścia nie mieli).

    Zdaje sobie sprawę, że powyższe wyjaśnienia pewnie nie będą dla Ciebie satysfakcjonujące, ale obawiam się, że podane przeze mnie na wstępie ogłoszenie wyczerpuje temat. Nic więcej nie da się zrobić, zarówno ze względu na charakter problemu jak i dość duże rozbieżności w opiniach jakie się na ten temat pojawiły (mam na myśli grę w skali globalnej, a nie tylko nasze forum).
     
    zzizzie lubi to.
  20. Anhedrea

    Anhedrea Chodząca legenda forum

    Ogłoszenie, do którego link podajesz nic nie wyjaśnia, chyba, że nie jest to właściwe ogłoszenie.

    "Witajcie Farmerzy!

    Jak dobrze wiecie, w ostatnim tygodniu w grze pojawiło się kilka błędów. Zostały one wyeliminowane najszybciej, jak to było możliwe. Z uwagi na charakter tych błędów, podjęta została decyzja, że nie zostaną wprowadzone dodatkowe działania.
    Przypominamy, by zawsze po czasie startu eventu/ wyprzedaży /mini eventu odświeżyć stronę i sprawdzić czy wydarzenie się rozpoczęło (np. w zegarze eventowym). Pozwoli to uniknąć strat zasobów w grze i nerwów.

    Pozdrawiamy i przepraszamy,"


    Cieszę się, że w ogóle zabrałaś tu głos.

    Jednak nie uważam takiej sytuacji za właściwą, gdyż sporo osób tu piszących ( z właściwym poziomem) wygrywa po kilka nowości za free (za darmo), a inni zużywają ciężko ciułane zapasy SP w ilości ponad 1000.

    Może dla takich graczy z poza uprzywilejowanych poziomów jakąś minimalną rekompensatą byłoby dopisanie im odpowiedniej ilości SP.
    Mnie można w tym pominąć, SP nigdy mi nie brakuje.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.