Opinie Aktualizacja Bahamaramy oraz nowa misja stała

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika TL_Mouse, 15 kwietnia 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Bronek82

    Bronek82 Hrabia forum

    Ja mam 180 mln TPD i 289 lvl, zatem aby zdobyć 326 lvl potrzebuje 305 mln TPD, co daje na tydzień 8,4 mln TPD. Chyba kończę z tym spinaniem i czekam na event ala królowa gdzie za trochę wysiłku przez 7 dni zdobędzie się 300 ZB:)
     
  2. ogi70

    ogi70 Stały bywalec

    Witam.

    Niestety zdobywanie złotych bananów nie jest takie proste, bo nie posiadając itemu dającego złote banany wbijanie kolejnego levela na Bahamie jest czasochłonne.
    Mam 303 poziom, 415 bananów i wszystko odkryte w świątyni.
    Ale nie to jest istotne.
    Dochodzi wręcz do absurdu.
    A mianowicie, aby szybko wbijać levele lepiej na Baha i w lesie tropikalnym ustawić ITEMY niż cokolwiek uprawiać czy stawiać drzewa.
     
  3. MaDzo

    MaDzo Cesarz forum

    Dluuuuugi czas oczekiwania na rozwój Bahamy i związane z nia nowości zakończył sie ...hurtowym wrzutem roślinek,drzewek i ptaka8).Nie powiem,grafik sie narobił i całkiem,całkiem ładnie mu wyszło .Reszta ,,drużyny" BP pracować będzie nad tą wyjątkowo atrakcyjną aktualizacją od poniedziałku naprawiając tzw.błędy:p
    Bananów 888.Taka ładna liczba,ze az szkoda rusza;)
     
  4. est-orka

    est-orka Fanatyk forum

    :)
    Czasochłonne, fakt ..... i z każdym poziomem wyżej jest coraz trudniej.
    Mnie np. potrzeba dwa razy więcej TPD (ok. 17 mln./lvl) na zdobycie tych "poziomowych"5 ZB niż Tobie (ok. 8mln./lvl).

    Absurd .... pewnie wielu graczy nie nazwałoby tak możliwości zdobywania TPD za pomocą itemów postawionych na Baha i w TL .... ale ja podzielam Twoje zdanie na ten temat.
    Nie zamieniłabym korzyści jakie dają mi drzewka (xxl) na "gołe" TPD z itemów.
    Ale tak jak rozmawialiśmy dzisiaj w tym wątku ..... każdy w tej grze ma swój sposób na grę.
    _________________
    PS. Grateczki ilości naleśników :)
     
  5. ogi70

    ogi70 Stały bywalec

    Absurd zwany koniecznością:)

    Co do ilości naleśników to ich wartość fajnie można zobrazować na Twoim przykładzie...
    aby przejść na kolejny poziom potrzebujesz 17 mln TPD czyli musiałabyś zjeść ok 2800 naleśników czekoladowychxDxDxD
    zakładając że jeden kosztuje ok 25 tys. SG daje to 70 mln SG:cry::cry::cry:.
    Prawda że drobniaki;)
     
  6. est-orka

    est-orka Fanatyk forum

    I to jakie drobniaki ;)
    Ten przykład sprawia, że nadal bardzo cieszę się, że kiedyś, kiedyś siałam jak głupia tą znienawidzoną paprykę i wykorzystałam moment przed zmianą bonusów jakie dawały przetwory na TPD.
     
  7. KudaBunda

    KudaBunda Zaawansowany

    ja zamiast naleśników wolę langosze, o wiele taniej wychodzą i mniej produktów, to samo czerwony kruszon, przedtem używałam smoothie z mango i pomarańczy, ale ilości eliksirów i kozie mleko, szybko przeliczyłam że efektywniej wychodzi to co najmniejsze, ale zjadam te wszystkie przetwory dopiero gdy od Franka dostaję +15 lub +20% więcej PD... dają mocnego kopa, a jeszcze jeśli mam w zapasie coś w spiżarni to łączę razem, efekt ekspresowy. Mam 203 lvl na Baha i zazwyczaj o jeden czasem o dwa przeskakuję w tygodniu, to też dzięki itemom w ogrodzie na Baha, i co ważne niemalże wszędzie mam drzewa, i wyłącznie super pola, posiane to co można na dobę, by zebrać po jednym zalogowaniu, nawiezione zwykłym nawozem i wodą, szybciej wpada. Ale i tak bananów brak,a sporo w ogrodzie radosnych kibiców których suksecywnie wymieniam na zdobyte itemy xD. Wiadomo im wyżej, tym więcej tego trzeba i znacznie trudniej, i jeszcze trudniej...
     
    Frytka2012 i ptaszynka87 lubią to.
  8. est-orka

    est-orka Fanatyk forum

    Zaraz, zaraz..... bonus od Franka (np. +20%PD) nie działa na zjadane przetwory.
    Ale fajnie, że tak szybko poziomy robisz...... dalszego powodzenia życzę:)
    ___________________________________
     
  9. AladdinSane

    AladdinSane Półbóstwo forum

    też lubię baha - drzewka,
    ale faktem jest, że z itemów jest ponad 2 razy więcej TPD -
    przynajmiej u mnie :sleepy:

    owoce z drzew można sprzedać i "kupić" TPD w postaci rzemiosła...
    Najnowsze i te przedostatnie TS-owe owoce osiągają bardzo przyzwoite ceny na targu -
    wszystko to kwestia modnego ostatnio "wybalansowania"....:music:

    no i apel do twórców gry:

    "wybalansujcie" zwierza na baha !!
    - nie pamiętam już kiedy ostatnio jakieś zagrody czy fabryki opuściły pasek....
    anakondy chyba rekordzistki - a to taka bajer zagroda

    a może by tak jakaś misja z pandami? - wszak przepiękny ten zwierz żyje tylko w Chinach !!
    nowi właściciele powinni go uhonorować zgodnie z jego statusem ginącego gatunku.


    i jeszcze jeden pomysł na rozruszanie baha -

    (cyt.)
    "Piętra roślinności, piętra klimatyczno-roślinne – charakterystyczny dla wielu obszarów górskich układ roślinności warunkowany występowaniem piętrowego układu stref klimatycznych"
    dlaczego siejemy tylko na poziomie morza?

    może tak nowy obszar "górski", w którym w odpowiednich misjach zdobywalibyśmy coraz wyżej położone tereny a wraz z nimi dostęp do kolejnych "górskich" roślin?
    a nie tak "kawa na ławę" - hurtem 500 ZB i po sprawie !!-.--.-


    panda wcina pędy młodego bambusa, a te rosną na wys. od 1600 do 3500 m n.p.m.
     
    Ostatnie edytowanie: 16 kwietnia 2016
  10. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Zerknąłem i ja do piramidy.
    Mam wydane 1313 bananów (bez 6 posągów do klonowania x 20 ZB), czyli w tym momencie na wszystkie komnaty i posągi potrzeba 1433 ZB.
    Na nowości trzeba 549 ZB - jak to gdzieś wcześniej widziałem, co łącznie daje 1982 ZB.
    Wystarczy zaliczyć niecałe 400 lvl i świątynia odkryta - pomijam banany z misji i eventów (ma ktoś w ogóle max. lvl ?)
    Ci co zahaczyli królową jakoś sobie poradzą, ale dla pozostałych firma chyba będzie musiała zrobić jakieś "wyrównanie szans" ;)

    Królowo wróć !

    xD:cry:xD
     
  11. est-orka

    est-orka Fanatyk forum

    :) Nadal marzysz o fajnej misji .... ja już straciłam nadzieję na coś naprawdę fajnego.
    Te "piętra klimatyczne-roślinne" to fajny pomysł .....
    ....ale tak jak pisał Ogi
    Aktualizacja Bahamaramy oraz nowa misja stała
     
  12. azikowo

    azikowo Fanatyk forum

    a może w kalendarzu riki tiki tak w ostatniej kłódce będzie niespodzianka np 50 000 * lvl, albo ilości ZB proporcjonalne do poziomu, a najprościej by było wprowadzić fajne misje i eventy bahamowskei z ZB, a nie z gwiazdkami, czemu w nowej misji nie ma ZB tylko gwiazdki?
    Gdyby nie królowa, która jak wiadomo jest tylko jedna :inlove::inlove:większość z nas miałaby problem, aby wszystko odkryć :cry::cry:i długo by przyszło czekać na te nowości

    z jeden strony złościmy się na nowych graczy,że chcą wszystko szybko, a z drugiej strony to przesada tyle ZB na odkrycie wszystkiego, gdy trudno je zdobyć i nie ma co się dziwić,że ludzie się zniechęcają i rezygnują
    jakoś tak mam dzisiaj dzień na przemyślenia8)8)8)

    bo my tacy marzyciele jesteśmy :):):)a podobni marzenia się spełniają, więc jak wszyscy będziemy mocno marzyć i chcieć to może i nasze się spełnią :)
    tacy już nie poprawni jesteśmy
     
  13. est-orka

    est-orka Fanatyk forum

    :)
    Ja poniedziałkowe nowości odblokuję (prawie wszystkie) właśnie za ZB od Królowej :)
    Co do 400 poziomu ... na żadnym forum, a zaglądam na kilka, nie spotkałam się z wpisem pod sygną z tak wysokim lvl.
     
  14. hlnrys

    hlnrys Chodząca legenda forum

    Też coś pewnie odblokuję, mam w zapasie 500 ZB z małym haczykiem. Trochę pewnie zostawię w razie W.
     
  15. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    I ja tęsknię za królową :p ciekawe czy cos takiego się jeszcze przydarzy....
    u mnie 1 poziom co 7-8 dni wpada-jakis czas temu mialam co 3-4 dni ;) no ale wiadomo jest coraz ciężej, przynajmniej jest o co walczyc

    czekam na poniedzalek
     
    Anetta41 i ptaszynka87 lubią to.
  16. AladdinSane

    AladdinSane Półbóstwo forum

    nooo....marzy mi się taka misja wielopoziomowa i wielozadaniowa - rozłożona w czasie
    taka mieszanka ilości, czasu i zaangażowania - tak, żeby wszystkie levele mogły ją zrobić
    coś, co nie będzie li tylko sianiem 15.000 eventowych badyli i łapaniem wypadajek
    jeszcze nie straciłem nadziei....:music::music:

    bo stan na dzisiaj ogi słusznie opisał:
    (cyt.)
    Garstka graczy ma nadmiar złotych bananów, Ci którzy ich nie posiadają mają problem z odkryciem tego co do tej pory w świątyni, nie mówiąc już o nowościach.

    i to dotyczy nie tylko ZB
     
  17. .vene.

    .vene. Młodszy ekspert

    Ale marudzicie :D ja zbieram grzecznie na trawę cytrynową :D
    mam już 6 bananów...

    A kiedy nowa łąka na bahamie?
     
  18. KudaBunda

    KudaBunda Zaawansowany

    Niestety eventu z królową nie ukończyłam, szybko padłam. Mnie też ratuje misja Herbarium - którą także staram się wykonywać gdy mam jakiś bonus procentowy do PD/TPD, tylko dobrze najpierw uzbierać wcześniej niezbędne ilości owoców z drzew. Misję tę chyba robię już 3 raz właśnie na PD/TPD. Przydałoby się więcej takich, i ogólnie więcej misji z roślinami z Baha, gdzie można zdobyć ZB
     
    xBabciaEwa lubi to.
  19. est-orka

    est-orka Fanatyk forum

    Dzień dobry:)
    Bonusy procentowe + PD/TPD działają tylko i wyłącznie na zbiory z pól, drzew, zagród i na itemy.
    Nie działają na: punkty uzyskane z przetworów, punkty uzyskane z misji w spółdzielni, punkty ze zleceń w domku farmerskim, punkty uzyskane z pnącza.
    Misja Herbarium jest nieopłacalna .... sprzedaj owoce, które chcesz oddać do tej misji i kup przetwory dające PD/TPD.
     
  20. morellaa

    morellaa Wszystkowiedząca wyrocznia

    Witam:).
    Nawet się ucieszyłam,że dojdzie nowa misja,mimo,że trzeba będzie siać. Muszę przebudować Bahamkę,bo od dawna już nie sieję(jedynie eventówkę).Misje zwykłe mam niemal pokończone,zostały dwie[​IMG],ale nie przewiduję ich ruszać w najbiższej pięciolatcexD.Do tej pory mam wszystko odkryte w świątyni[​IMG],a na stanie,dzięki szczodrości Królowej jeszcze[​IMG],więc odkryję wszystkie nowości i nawet trochę bananków zostanie;).
    Życzę wszystkim fajnej zabawy z nowościami wyspowymi:).
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.