Sugestie Absurd z nagrodami

Temat na forum 'Dyskusje o grze i nie tylko' rozpoczęty przez użytkownika Slavoo, 6 lutego 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Slavoo

    Slavoo Młodszy ekspert

    Założyłem ten temat, żeby zwrócić uwagę na problem zawarty w temacie nie tylko użytkowników ale przede wszystkim twórców gry.

    Na początek proponuję w końcu zrealizować to:
    https://board-pl.farmerama.com/index.php?threads/udoskonalenie-koła-fortuny.11711/

    Potem zająć się nagrodami za eventy. Ludzie! Nagrody proponowane w eventach są atrakcyjne dla osób z niskimi poziomami a nie dla osób z wysokim levelem.
    Mam 89 poziom, jest tutaj bardzo dużo osób, które mają poziomy dużo wyższe.

    Dla przykładu na ile Waszym zdaniem jest atrakcyjna nagroda w postaci kombajnu na 3 godziny dla osoby na poziomie 89 i wyżej? (Jak pisałem to zdanie to nie mogłem powstrzymać się od śmiechu).
    Przecież to jest chore! Co mam zrobić przez 3 godziny? Siać marchewkę czy pszenicę, którą mogę kupić za grosze na targu mając na koncie kilka baniek?
    1 x Chutney m-j - kolejny żart? Cena na targu 50.000 - Kupuję 100 szt, zjadam i mam z głowy na dłuższy czas.
    Kto wpada na takie poronione pomysły?
    Przy wysokich poziomach każdy na na koncie po kilka, kilkanaście milionów sianogroszy. Mój rekord to ponad 20.000.000
    Tylko roztrwoniłem na głupoty, bo nie wiedziałem co mam z taką kwotą zrobić.
    Wystarczy zrobić BabyBoom, sprzedać zwierzaki i już mamy na koncie od 5 do 10 baniek.

    Czas najwyższy zrobić grę atrakcyjną dla osób z wysokimi poziomami !!!

    Czy naprawdę nikt nie zauważył, że nagrody w tej grze nie są wogóle adekwatne to czasu i pracy włożonej w zrobienie eventu???
     
  2. chrumcia91

    chrumcia91 Chodząca legenda forum

    ja mam 90 poziom mam 1 mls sg, nie mam czasu na zabawy z targiem i ciułam grosz za groszem i jestem zadowolna z kazdego darmowego cmj chociaz moge go sama zrobic....

    to prawda ze nagrody czasem są absurdalne, ale chutney akurat mi odpowiada. jesli chodzi o kombajn to i te 3 godizny dobre czasem
     
  3. olcia857

    olcia857 Naśladowca mistrzów

    Slavoo przyznaję Ci rację. Te nagrody są dobre dla początkujących. Rozdawnictwo cm-j położyło handel na targu. Na niższych poziomach często nie kończyłam eventów bo nie miałam szans. Teraz z kombajnem i cm-j bez wysiłku kończę. Tylko że osiągnięcie 91 poziomu trochę wysiłku mnie kosztowało bo z założenia nie inwestuję realnej gotówki. Na przepis na cm-j musiałam naskładać sobie florków. Często nagrody na kole mnie załamują. Cały czas obiecują, że będą nagrody adekwatne do poziomu a tu obiecanki cacanki a głupiemu radość!
     
  4. rajskafarma

    rajskafarma Mistrz forum

    zgadzam sie z Tobą... poniewaz pracuję, to na farmę mogę wejsc wieczorami i wtedy kupon 3 h jest bardzo przydatny... dłuzszy tylko by się 'zmarnował'... jeszcze bardziej lubię kupony 1 h, bo wtedy moge go wykorzystac rano przed pracą...
    ... spekulacje na targu nie dla mnie, bo nawet eventy zaczynam grubo po czasie startu, a wtedy kupic potrzebne artykuły mozn juz tylko po cenach kosmicznych, czyli musze byc rolnikiem ciułaczem z pełna stodołą
     
  5. amdep

    amdep Moguł forum

    Dzięki za podanie linku do ankiety - zagłosowałam na TAK oczywiście.

    Nagrody z Koła są czasem fajne, a czasem... no ręce opadają.

    To samo nagrody w eventach - tutaj stale występuje nieadekwatność nagród do włożonego wysiłku i czasu.
    I to już bez względu na poziom Gracza.

    W dodatku zdarza się, że za łatwiejszy event jest lepsza nagroda, niż za trudniejszy - kompletnie nie umieją tego zrównoważyć jakoś. ;)
     
    ania5757 lubi to.
  6. wiochenka

    wiochenka Aktywny autor

    To nie jest kwestia, czy kupon 3h jest przydatny czy nie. Oczywiście, że jest. Tak samo 1h, może nawet bardziej. Slavoo podniósł kwestię nagród w eventach, a nie przydatności kuponów. I ja się z nim zgadzam. Mnie się nawet już nie chce zaczynać eventu, gdzie nagrodą jest hutnej, bo mam ich od metra, że nie wspomnę o przepisie.

    ale..... to jak zwykle walka z wiatrakami....
     
  7. MOD_Magiczna

    MOD_Magiczna Guest

    a ja się cieszę z chutneya czy z kuponu na kombajn. Myślę, że bardziej przydatne by było większa ilość FL za przejście poziomów powyżej 90. Bo przecież naprawdę baaaardzo długo się to robi, a dostaje tylko 1 FL...
     
  8. wiochenka

    wiochenka Aktywny autor

    Pewnie, że lepiej dostać chutneja niż oddać chutnejaxD ale ja wolałabym dostać to czego sama nie mogę zrobić lub kupić, albo muszę zapłacić realną kasą. i dlatego robię te eventy, które dają taką szansę.

    ..... i zgadzam się z tym 1 florkiem. do poziomu 90 zazwyczaj wkłada się tyle kasy, bądź tyyyyyyleeeeee czasu, że 1 florek to brzmi śmiesznie:sleepy:
     
  9. _kubus1404_

    _kubus1404_ Hrabia forum

    a ty myślisz se że każdy chce kupować zwierzaki? nagrody- nagrody 1 cmj nawet jest dobry bo na co kupować tyle cmj po kosmicznych cenach a kupony też trzeba cenić bo co? coś się posadzi i zawsze się przyda a nie trzeba koniecznie siać sianowych itp. ( z fl się zgadzam bo takie duże poziomy dostają 1 fl-.-??? powinno być już z 3!
     
    Ostatnie edytowanie: 2 lipca 2015
    ania5757 lubi to.
  10. zoafi

    zoafi Wielki mistrz forum

    im wyższy poziom tym gra droższa, zagranie psychologiczne. Skoro wytrzymaliście tak długo to wytrzymacie i więcej. Poziom 95 wymaga prawie 50mln PD. Może to zrobię w rok, albo i dłużej? a w międzyczasie będzie 100 Baby Boom (trach po kasie na super paszę), albo event sadzeniowy (trach po kasie na super nawozie) albo też zwykły kombajn niby za pół ceny. Ostrzegam, komu grozi bezrobocie niech się wycofa z gry, bo inaczej przepadnie w tym hazardzie. Pozdrawiam graczy.
     
    magdalena i ania5757 lubią to.
  11. oset53

    oset53 Wszystkowiedząca wyrocznia

    Jest jeszcze jedna sprawa jeśli chodzi o nagrody eventowe, a mianowicie tzw. losowe. Jesteśmy poprzydzielani do różnych baz danych- -niektórzy nazywają je serwerami (chyba mamy taką bazę jaki mamy targ). Zauważyłam że te bazy nie mają jednakowo ustawionej tzw. losowości i dlatego jedni dostają z losowych nagród całkiem fajne rzeczy jak dodatkowe itemy,a z Ts-ów wyrsatają im nowości a inni zawsze same starocie- np. z Ts-ów żółte lub pom. kurniki itp.- czy marna Tpd,Pd, i Sg. Najwyższy czas ujednolicić bazy danych i wszystkim stworzyć jednakowe szanse zarówno na nagrody jak i "wypadajki". Ja chciałabym być traktowany w ten sam sposób jak inni jeśli w grę podczas eventu wkładam tyle samo pracy, oddaje jednakowe ilości towarów a nie gorzej. Zróżnicowanie w tym względzie jest olbrzymie i wielce niesprawiedliwe.
     
    Ostatnie edytowanie: 14 lutego 2016
  12. Krzychu64

    Krzychu64 Nadzorca forum

    Mam 92 poziom i nadal cieszy mnie każda nagroda, ale najbardziej kupony na pomocników i SP. Byłabym jednak za tym aby zmienić czas pracy pomocników. Wolałabym dostać np. 2 kupony godzinne zamiast jednego trzygodzinnego, który tak naprawdę się u mnie marnuje. Ideałem byłyby trzy godzinne zamiast jednego trzygodzinnego, ale aż tak drobiazgowa i "pazerna":p nie jestem. A i zamiast 12 godzinnego chętnie zgarnęłabym np. 10 jednogodzinnych a nawet gdyby to było 8 to bym się nie pogniewała.:D
    Co do losowości odkryć TS-ów.. w tym cały jej urok ... trafiasz coś fajnego lub coś badziewnego.. są emocje jest zabawa.
    Inaczej, jeśli wydaje się realną kasę na TS-y, co akurat mnie nie dotyczy, zatem ma to dla mnie nadal swój urok ... ale żółtych ulepszeń , które można kupic za SG nie powinno tam być.
    Już od 60 poziomu, w którym zyskuje się dostęp do super pól, kupowanych kiedyś za Sg, czego mi brakuje, bo było trudniej i ciekawiej, powinno być zróżnicowanie we florenach za przejście poziomu i to nie koniecznie 2 za każdy, ale np co 5 poziomów dodatkowe 5 ekstra. Tak np. do 80 poziomu. Wyszłoby w efekcie pomiędzy 60 a 80 poziomem - 2 floreny co poziom /20 normalnie + 4 x 5 ekstra/ Potem intensyfikujemy to do 98 poziomu np. co 3 czyli mamy 2,5 florka / 20 normalnie i 6 x 5 ekstra/. Po osiągnięciu pułapu 100 jednorazowo ekstra minimum 10 florków i za każdy kolejny poziom 3 i każda pełna dziesiątka coś ekstra. Nawet jeśli to ekstra to item, którego nie ma ten co ma poziom 92 jak teraz ja. Czyli małą marchewką powodujemy, że farmer czuje się traktowany jak... farmer, a nie chłop pańszczyźniany :p Oczywiście ci którym już pyknęła 60, o 100 nie wspominając, mają mieć zapewnioną waloryzację "swoich emerytur"
    A ..... i wcale nie chcę być traktowana tak samo jak inni, bo akurat dla mnie to nudne.
     
    janekkostuchna i Nutka lubią to.
  13. .elom.

    .elom. Ekspert forum

    A ja powiem tak; twórcy maja na uwadze tych z wysokimi poziomami oferujac im drogie itemy o 2000pd (w eventach) oraz różności w astronomicznych ilościach (na targu) sprytne.
     
  14. marynia53

    marynia53 Fanatyk forum

    ja od dawna mam wrażenie, że informatycy opiekujący się serwerami inaczej pracują. Ja często pisalam, że "mój informatyk" ma wolne na ewent. Ja rozumiem co to jest losowość, jednakże wydaje mi się, że nagrody z losowości mogą wypadać różnie ale pula dla wszystkich powinna być taka sama. Np na 10 karmień czy 30 powinien wypaść item. Dzisiaj ktoś wrzucił scrina , że jest posiadaczem 5 itemów obecnych. Trochę szczena mi opadła:(.
     
    -strzalka-, olenkabe1 oraz ankagdw lubią to.