5. koło u wozu - próby

Temat na forum 'Pracownie graficzne' rozpoczęty przez użytkownika JMJH, 23 czerwca 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Widzę,ze nic nie rozumiesz,co się do ciebie pisze-więc spoko.8) Tyle,że proszę do mojej pracowni nie zaglądać-jest taki myk-zaznaczasz i nie wchodzisz.Pozdrawiam
     
  2. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Może jestem modkiem o bardzo małym rozumku, ale naprawdę nie rozumiem. Nie chciałaś zrobić sygnaturki i masz pretensje o to, że zrobił ją ktoś inny. Nie wiem, jak to nazwać.

    Nikt nie mówił o pieniądzach. Cieszę się, że w pewnym zakresie ze sobą współpracujecie. To jest fajne. I tak, jak pisałem we wcześniejszym poście. Podbieranie aktywnych zamówień jest zdecydowanie nieetyczne. Ale odrzuconych?

    Kto neguje Wasze wewnętrzne układy? Hana, która się z Wami nie umawiała? Dlaczego wymagasz od kogoś przestrzegania jakiejś umowy, której nie zawierał?
    Mam sygnaturki od Hany. Mam też od innych autorów. Swego czasu nosiłem sygnaturkę z każdego zamówienia, które złożyłem. Było również trochę wykonanych spontanicznie, bez zlecenia. Tę od Hany też miałem założoną przez około miesiąc. Teraz nie mam żadnego obrazka. Czemu? Bo nie chcę.

    Zanim coś napiszesz, zastanów się przed kliknięciem przycisku "Dodaj odpowiedź". Jest taki myk: przeczytaj przed wysłaniem.
     
    mikolajka58, wolf031973 oraz JMJH lubią to.
  3. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    No nie wiem...zawsze czytam,co napisałam,przed"dodaj odpowiedź" I chyba wiem co piszę-ze mną też nikt żadnych umów nie zawierał-to kwestia dobrego wychowania i wyczucia jest jest chyba?Nie mam pretensji,że Hana sygnaturę zrobiła.Ale chyba nikt jej o nią nie prosił???I to już kolejny raz????Czy coś przeoczyłam??Pozdrawiam i dobrego samopoczucia życzę.:) Aaaa...Jeszcze dodam,że nie uważałam Cię,jako Kubusia Puchatka,ale jeżeli tak wolisz...To trudno,spontanicznie poddaję się Twojej presji :) Kubusiuuuu :pByle Hana nie zwalała z innych pracowni :pDobranoc :)
     
    Ostatnie edytowanie: 12 października 2015
  4. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Nie masz pretensji, a piszesz z wyrzutami. Ja chyba nigdy nie zrozumiem kobiet :oops::cry::cry::eek:
    Muszę się z tym przespać. Dobranoc.
     
    JMJH i gosiagosia60 lubią to.
  5. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    A ja MOD-ów na tym forum :cry::cry::cry::cry: Dobranoc :)
     
    JMJH lubi to.
  6. MOD_Ananke

    MOD_Ananke Guest

    Esterka23 Twój post usuwam, proszę się nie obrażać nawzajem
     
    JMJH lubi to.
  7. *Edyta*

    *Edyta* Generał forum

    dzien dobry:) dziewczyny ( Gosiu i Aniu) dajcie sobie spokoj, nie ma sensu sie denerwowac, zbyt nerwowo do tego podchodzicie. Ja sprobuje cos napisac tym razem:)
    Ogolnie mialam sie nie udzielac z obawa, ze na niskich lotach moge moje skrzydelka uszkodzic, jednak nie ma wyjscia:

    Po pierwsze to dla pani Estery nie jestem kolezanka, jk to kiedys mi nadmienila wiec nie zycze sobie by do mnie pisano na TY,a teraz niech pani sobie lepiej siadzie na czterech literach i przeczyta co mam do powiedzenia:D
    Haniu, taka sytuacja zdarzyla ci sie poraz kolejny. Ja sobie zdaje sprawe z tego ze niczego nie podpisywalas ani nie przyjmowalas ale od dawna sa tu takie zasady miedzy nami:) kiedys na starym forum byl tylko jeden watek ogolny dla sygnatur, zamawiajacy dodawal swoje zamowienie a sygnature robil ten kto mial akurat czas. po jakims czasie powstalo wiecej watkow sygnaturkowych i kazdy z zamawiajacych mogl isc do tej osoby od ktorej chcial sygnature, oczywiscie kazde studio mialo prawo odmowic zrobienia sygnatury, bez zbednego tlumaczenia DLACZEGO. I w tym czasie powstaly miedzy watkami sygnaturkowymi pewne zasady, ze zamowien sie nie podbiera bez wzgledu czy zamowienie zostalo wykonane czy nie: jesli ktos skladal u mnie w pracowni zamowienie, to to jest moja pracownia i moje zamowienie i w tym momencie malo wazne czy wykonane czy nie....
    i tutaj nie chodzi o jakies obrazki, o ktore sie caly czas klocicie, bo jak juz bylo wspominane, obrazki sa ogolnodostepne i kazdy moze sobie je uzywac , chodzi o ZAMOWIENIA
    Haniu, napisalas ze nie masz zamowien, zauwaz ze na forum coraz mniej ludzi jest a co za tym idzie i mniej zamowien. Jednak w czasie kiedy nie masz zamowien , mozesz zawsze podszkolic swoje umiejetnosci, poogladac tutoriale itp, musisz popatrzec na to z innej strony, jak bedzie za duzo zamowien nigdy nie bedziesz miala czasu na pocwiczenie w programie graficznym :)

    Bardzo prosze byscie probowaly przynajmniej dostosowac sie do panujacych zasad w watkach sygnaturkowych, bo inaczej beda zawsze awantury w tym dziale... a bylo tak pieknie i spokojnie

    W koncu Ekipa zamknie ,,w diably,, ten dzial i zamiast sygnatur bedziecie sobie szydelkowac albo na drutach robic
     
  8. ankagdw

    ankagdw Chodząca legenda forum

    no mi o obrazki nie chodzi tylko o zamowienia..zrobione czy nie -nieistotne..dobrze Edzi prawisz ...
    ja ze swojej strony powiedzialam co mam do powiedzenia i finał.
     
    JMJH i gosiagosia60 lubią to.
  9. AnnDżelina

    AnnDżelina Chodząca legenda forum

    No oby nie doszło do zamknięcia i tak tak jak prawisz coraz mniej osób na forum i mniej przebierających się :)
    Autorka wątku nie tylko może ćwiczyć ale może wstawić jakieś swoje wzory, próbniki :)
    No za długo tak leżeć to też nie można :)
    [​IMG]
    Pozdrawiam Wszystkie Krawcowe :)

    Haniu P.S. a może krawcowa po godzinach zamiast 5-te koło u wozu i obrazeczek np taki jak wyżej :)
    i trochę wiary w siebie każda ma inny styl i każda ma swój talent :)
     
    Ostatnie edytowanie: 12 października 2015
    JMJH i malgosia355 lubią to.
  10. JMJH

    JMJH Stary wyjadacz

    Dzien dobry.. Dziekuje Zgredziu, Edziu i AnnDzelino.. :)

    Edziu - masz racje z ta druga strona - jak bedzie za duzo zamowien nigdy nie bede mialam czasu na pocwiczenie w programie graficznym. Ale kiedy nie mam zamowienie, nie wiem, co probowac i co sie uczyc.. Tutoriale sa ciezke dla mnie - kiedy je widzialam, nie widzialam, co i jak.. cos przeczytalam i juz nie wiedzialam, co czytalam..
    I tez - kiedy widze, ze coraz mniej ludzi pisze zamowienia (wszedzie we wszystkich pracowniach), widzialam te nowe i nowe koty i myszy w sygienkach, zamkniecie Fantasyramy i usunecie jej z internetu (i czytalam, dlaczego to zrobili).. to nie wiem, jesli to moje cwiczenie bedzie na cos.. jesli ktos jeszcze bedzie mial interes o to.. jesli wczesniej nie zamkna cala Farmerame.. :(
    Teraz, kiedy robilam ta ostatnia sygienke, widzialam w jednym momencie (juz nie wiem, jak na co tam kliknelam), ze w tym online PS mam jeszcze jakies mozliwosci, ktorych wczesniej nie widzialam, i bylo mi w tym lepiej.


    AnnDzelina - dziekuje.. ale wiare w siebie nie mam.. kiedy widze, co wszystko nie umiem (i to jeszcze wszystko nie widze), jak dlugo mi trwa cos zrobic, itd... Tez myslalam o tym wstawic jakies sygienki - propozycje. Ale - znow przyszlo to "ale" - potem myslalam, ze nikt nie bedzie chcial.. Kiedys na starym forum dawalam propozycje w watku i nikt nie chcial (jesli sie nie myle).. I gdzie indzie to dawac? Tutaj nie moge pisac post pod postem i dawac do jednego posta kilkanascie obrazkow (w ciagu tych dni, kiedy nikt nic nie zamowi)..
    I dla kogo, kiedy nikomu sie nie podoba? :cry:
    Dziekuje za obrazeczek, moge cos sprobowac z niego, tylko mysle, ze na logo pracowni jest za wysoki tak jak jest..
    I nie wiem, jak mam rozumiec temu "krawcowa po godzinach" ? Kiedy mi wszystko tak dlugo trwa...?


    Aniu (ankagdw) - dzieki za napisane. Tylko nie wiem, CO nazywasz wspolpraca miedzy pracowniami graficznymi i dlaczego u mnie widzisz tylko konkurencje i nie wspolprace? Przeciez "wspolpraca" znaczy pracowac wspolnie na czyms, czy nie?
    Z Matizem pisalam na farmie jeszcze wtedy, kiedy nie mialam tego watku. Chcial, zebym tego sprobowala.
    I nie myslalam to jako konkurencje, ale jako pomoc Matizowi, kiedy widzialam, jak jest nieszczesliwy, podobal mi sie jego pomysl i myslalam, ze jest to mozliwe - i dopiero kiedy zaczelam tego probowac, widzialam, jak to ciezke dac te glowki kolo tego loga tak, zeby bylo wszystko dobrze widac, kiedy mam ograniczenie wysokosci 200 px.. I myslalam, ze moze miec jak Twoja, tak moja i kiedy bedzie chcial, moga byc na zmiane.. i potem myslalam, ze Twoja jest lepsza i moja nie wyszla..


    Gosiu (gosiagosia) - dobrze, juz do Twojego watku wchodzic nie bede. Tomkowi nie pisalam na farme, bo gdzies tutaj na forum czytalam, ze mu ktos pisal sowke i on jeszcze nie odpowiedzial i myslalam, ze wiecej jest na forum, niz na farmie.. dlatego.. :(
    I - o Matce Tereze nie pisalam ja, ale Ty. Zadnego innego z siebie nie robie, jestem jaka jestem. Do Matki Terezy mam daleko, ale to nie znaczy, ze nie moge niekiedy tez miec troche wspolczucia i milosierdzia..


    MOD Ananke - Przyszlam pozno i juz tu nie bylo tego postu. Prosze, czy Esterka nie pisala w nim cos waznego tez dla mnie?
     
  11. AnnDżelina

    AnnDżelina Chodząca legenda forum

    krawcowa po godzinach - tak mi się skojarzyło z obrazkiem po prostu i raczej z faktem że każda z nas na co dzień zajęta jest obarczona problemami a mimo tego znajduje czas na chwilę relaksu
    a widzisz wiara w siebie to podstawa :)uśmiech, optymizm :)
    a czas - przecież tu nikt nie robi nic na czas - chyba że event w grze :) dziewczyny mają czas i robią i najważniejsze w tym wszystkim jest to że sprawia to wszystkim radość i że jesteśmy wszyscy bo dziś forum jest i gra a nie wiadomo co przyniosą kolejne dni.
    Najważniejsze jest by to co się robi - w tym przypadku sygnaturki itp- by sprawiało przyjemność, by dawało satysfakcję, odskocznię od codzienności.
    Ja np próbowałam bo chciałam lubię bawić się obrazkami itp ale okazało się to nie dla mnie wolę oglądać podziwiać i to odciąga mnie od szarej codzienności - poprawia nastrój i o to w tym chodzi :)
    Mnie bardzo cieszy fakt że dziewczyny są takie zdolne i z chęcią szyją i w dodatku znoszą nasze - klientek wymagania- ja je podziwiam, one też uczyły się wszystkiego od podstaw ale im sprawiało to radość od początku mimo że niejedne poprawki przeżyły :)
    Znajdź zajęcie które sprawia Ci radość, przy którym odpoczywasz itp może to nie jest to
    Zaglądasz do innych pracowni więc widzisz że zamawiających sygnaturki jest coraz mniej a jeśli są to są to często już stałe klientki (sama do takich należę :)
    Niestety ostatnie wydarzenia nie wpłynęły pozytywnie ani na Ciebie ani na innych ale wszystko można naprawić wyjaśnić

    trzeba tylko zrozumieć innych i przyjęte zasady i przede wszystkim cieszyć się z tego co się tworzy i umieć znaleźć zadowolenie z pracy innych. Czego Tobie Życzę :)
     
    Ostatnie edytowanie: 12 października 2015
  12. JMJH

    JMJH Stary wyjadacz

    Dziekuje, Ann, bede studiowac, co napisalas mi (oraz Edzia), uczyc sie, probowac.. jak bedzie czas i sily i wszystko.
    Robic z siebie, co nie jestem (jako ze jestem optymista i usmiecham sie i wierze w siebie), nie bede. Co do optymizmu, to mam tylko taki, ze "jeszcze moze byc gorzej".. (pesymista mowi, ze "jest tak zle, ze juz gorzej byc nie moze" i optymista na to, ze "ale moze")...
    Realista jestem.. tylko jeszcze nie wiem wszystko.. wiele jeszcze nie wiem... Ale co wiem, wystarczy mi, abym w wiekszosci usmiech nie miala i jest mi do placzu..

    Teraz mam radosc z nowych pieknych sygienek i avku od Esterki i ze jeszcze bedzie. Ale w tym, co jest w realu najwazniejsze dla mnie, mam strach, co bedzie i musze sie modlic, abym go pokonala.. bo tam to jest coraz gorsze..

    Tutaj - najpierw musze jeszcze zamowienie od Tomka na Halloween, potem chyba to nowe logo i nazwe watku, i potem... uwidze..
    Jesli Pan da..

    Dobranoc i kolorkow..
     
    Ostatnie edytowanie: 12 października 2015
  13. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Zajmuje się grafiką od dawna i nie robiła tego dotychczas. Nie wiem dlaczego podejrzewasz, że mogłaby naraz zacząć. Równie dobrze mogę powiedzieć to o Tobie: obyś nigdy nie kradła cudzych prac.


    // obrazki edytowane na prośbę Edyty
     
    Ostatnie edytowanie: 13 października 2015
    JMJH lubi to.
  14. *Edyta*

    *Edyta* Generał forum

    bry:)

    Zgredziu, akurat ty znasz Hane z czasow, gdy byles jurorem w konkursie sygnyturkowym i z czasu twojego moderowania tego forum. My jednak znamy ja troche dluzej i mialysmy z nia czesciej do czynienia:) I niestety Hana popelnila duzo bledow, przez co byly zgrzyty, ale nie ma sensu do tego wracac.... Jak powiedziales, Hana zajmuje sie grafika od dawna, czyli powinna znac nasze zasady wsrod pracowni. I pani Estera i Hana popelnily ten sam blad, wziely zamowienia z obcych pracowni, z tym ze ta pierwsza osoba jeszcze raczkuje w tym temacie, natomiast Hania juz nie:)
    Zgredku, kazdy z nas ma tutaj wlasne pracownie i jesli ktos zlozy zamowienie w pracowni ,,A,, to zamowienie nalezy do tej pracowni. Malo wazne, czy zamowienie jest wykonane czy odrzucone... Zamowienie nalezy do watku, w ktorym zostalo zlozone. A jesli Hana i pani Estera chce zrobic sygne z dobrego serca, to zawsze moze zapytac w danym watku czy moze zrealizowac zamowienie przez nas odrzucone:D wtedy bedzie miedzy nami znowu sielanka i nikt sobie w droge wchodzic nie bedzie:)

    Wydaje mi sie, ze i Hana i pani Estera w koncu zrozumialy swoj blad. miejmy nadzieje ze tego bledu wiecej nie powtorza:)

    a ty Zgredziu juz przestan z tymi obrazkami.... xDxD:cry::cry:
     
  15. JMJH

    JMJH Stary wyjadacz

    Edziu, w ktorym "danym" watku? W swoim, do ktorego ta osoba nie chodzi, albo w tym, gdzie bylo zlozone odmowione zamowienie i gdzie nie chca, abym pisala?
     
  16. *Edyta*

    *Edyta* Generał forum

    Haniu jesli gdzies znajsziesz zamowienie ktore nie zostalo wykonane, np w Stylowej Szafie ( czyli u mnie i Kami) to spytaj w tym wlasnie watku podajac np numer posta, w ktorym bylo zamowienie:)
     
    JMJH lubi to.
  17. JMJH

    JMJH Stary wyjadacz

    Dzieki, Edziu, o to mi chodzilo. Kiedy u was widzialam odmowione zamowienie Afrodyty, tez chcialam sprobowac zrobic te drewniane literki - widzialam gdzies ladne zakrecone drzewa i myslalam, jesli z tego sprobowac.. Ale kiedy nie chcialam Ci podnosic cisnienie (oraz Kami), gdybym u Ciebie cos pisala o tym i nie wiedzialam co i jak poprawnie, to tylko czekalam, jesli Afrodyta ne przyjdzie do mnie.
    Nie przyszedla. Po jakims czasie napisalam jej na farme (po tym, co szukalam, jaki tam ma nick, bo ciagle mi pisalo, ze ten gracz nie istnieje), ale nie odpowiedziala mi. I potem widzialam, ze juz ma bardzo ladna sygienke od Esterki i ze Esterka juz ogarnela robienie literek drewnianych (drzewnianych).. i juz mam tez od niej..
    Balam sie, ze kiedy cokolwiek u was napisze, beda tylko zgrzyty znow.. To juz nie musze sie bac?
     
  18. *Edyta*

    *Edyta* Generał forum

    Haniu, bylo pare sytuacji ktore przekroczyly pewna granice i wybacz, ale chyba kazdemu by cisnienie podskoczylo:) jesli chodzi o niewykonane zamowienia w naszym studio, owszem mozesz przyjsc i spytac czy mozesz wziac, nie wydaje mi sie zeby Kami miala z tym jakis problem, a ja tymbardziej, natomiast my nie prowadzimy szkoly grafiki online i na zadawane pytania typu : a jak to zrobilas a jak tamto, nie bedziemy w naszym watku odpowiadac:) przykro nam, ale nam nikt nie pomagal, same sie uczylysmy wszystkiego i uwazamy te, ze kazdy powinien sam taka droga isc jak my, a nie miec podawane wszystkiego na tacy:) mysle, ze jesli wszyscy w dziale graficznym bedziemy sie skosowac do tych ,, naszych niepisanych zasad,, to bedzie tu spokoj i harmonia:)
    milego dnia zycze
     
    JMJH lubi to.
  19. JMJH

    JMJH Stary wyjadacz

    Dziekuje, Edziu [​IMG]
    Wiesz, myslalam, ze kiedy na poczatku tyle pomagalyscie mi wszystkie, ze to bedzie i dalej.. Dobrze, bede juz sama probowac i uczyc sie.. I gdybym niekiedy zapomniala i znow zapytala sie ze zdziwieniem, jak to zrobilas, to prosze tylko znow powtorzyc, co pisalas..
    Tez bym chciala, aby tu byl spokoj i harmonia..
    Milego dnia :)
     
  20. AnnDżelina

    AnnDżelina Chodząca legenda forum

    Haniu przecież jak coś to jest watek - pracownie graficzne- pytania i porady i tam można spokojnie pytać czy się konsultować - zdaje się ze po to powstał ten specjalny watek w odpowiednim dziale i myślę że w wolnej chwili ktoś odpowie tam :) poza tym Ty już sporo wiesz i umiesz jeśli chodzi o sygny- niejedną wyjątkowa suknię uszyłaś.

    Wiem też że samej sobie chyba najtrudniej zrobić sygnę czy ćwiczyć.
    gadu gadu a ktoś musi dać Ci nową szansę :)

    Nie chciałam to być ja - bo ja dość kapryśna i wymagająca jestem ale ja mam piękną nową sukienkę w której długo pochodzę w związku z czym nie spieszy mi na przebieranie

    ale jeśli chcesz w wolnym czasie poćwiczyć na konkretnym materiale to zostawiam :)
    http://www.tapeciarnia.pl/151264_mala_dziewczynka_mis_panda_zachod_slonca

    Kocham Pandy więc z pewnością nie wyrzucę a wezmę do szafy i materiał na czasie jest:)

    Moje wymagania zawsze stałe to:
    1. format png
    2. Napis z nickiem ( tu myślę że na dole po lewej stronie, napis bez ramek nie rażący w oczy najlepiej w takim stylu czcionki jaką mam, może być mniejszy jej rozmiar)

    oczywiście panda mała dziewczynka i lampion najważniejsze :)

    Tylko proszę nie rób wielu wersji naraz tylko ze 2 i zapytaj jak coś :)

    Mam pytanie a umiesz zrobić ruchomą sygnę np z ruchomego obrazka?
    i nie spiesz się bo mnie naprawę nie spieszno :) ale ciekawa jestem jak ten obrazek by wyglądał w sygnie :)

    nigdzie obrazka nie widziałam ani nie zostawiałam zostawiam u Ciebie wraz zamówieniem :)