Opinie Świetlikowy piknik

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika Eviana, 9 czerwca 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Ja nie wiem niestety jaka była "skala" czyli ilu Graczy faktycznie oddało wymagane towary i zadania rzeczywiście były wykonane ale taką wiedzę zapewne posiada Producent gry i dlatego też rozwiązanie jest takie a nie inne ;)
     
  2. ~czarodziejka

    ~czarodziejka Cesarz forum

    Nie to nie jest najlepsze rozwiązanie. Też bym chciała zapalić jakiś wzór i po zaakceptowaniu go i nie wygaśnięciu lampionów dołożyć do następnego tylko te brakujące itd. itd. aby zgarnąć wszystkie nagrody jest od groma mniej siania czyż nie?
     
    Ithi lubi to.
  3. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    No nie do końca "wszystkie nagrody", bo tak jak napisałam - nawet jak ktoś miał wymagany towar i oddał go do wszystkich lampionów, były one wszystkie zapalone to nie był zaliczony żaden wzór, nie było postępu na pasku po lewej (tych nagród nikt nie dostał) i dostał nagrody tylko za zapalone lampiony czyli to co widać w tej tabeli:

    [​IMG]

    Teraz może zapalić lampiony jeszcze raz, dla każdego wzoru oddzielnie ale musi też oddać ponownie wymagany dla każdego lampionu towar.
     
  4. Roomie

    Roomie Komisarz forum

    Ale wtedy ci co nie oddawali, teraz musieliby chyba oddać podwójnie towar za lampion- ja tak nie chce. I o ile rozumiem, gdy lampiony się nie resetowały, to te, dodatkowe nagrody za błąd były raczej śladowe w skali całego eventu. Za lampion, a nie za każdy lampion w każdej kombinacji + nagrody za kombinacje. Błąd który nikogo nie faworyzuje, tylko wprowadził trochę zamieszania.
     
    SMOD_Atena lubi to.
  5. ~czarodziejka

    ~czarodziejka Cesarz forum

    Ja nie myślę o zapalaniu wszystkich na raz ale o tym, że wybierając np. pierwszy wzór i go akceptując lampiony nie gasły więc dokładam brakujące do następnego wzoru i już mam mniej do oddania bo przecież część która nie zgasła jest tak jakby gratis.
     
  6. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    No nie byłaby gratis bo kolejny wzór nie mógł być zaliczony, nie podświetlał się przycisk "Odblokuj" dla pierwszego wzoru a więc nie był zakończony, zaliczane były tylko poszczególne lampiony i dopisywane nagrody były tylko za lampiony.

    Nie wiem czy warto byłoby siać i zbierać podwójną ilość roślin i "wypadajek" aby móc podwójnie wykonać zadania i otrzymać podwójne nagrody za te lampiony.

    Mnie się ciągnie jak flaki z olejem jednorazowe wykonywanie tych zadań a gdzie tu jeszcze raz to samo?
     
    Roomie lubi to.
  7. ~czarodziejka

    ~czarodziejka Cesarz forum

    My się chyba nie rozumiemy. Więc obrazowo: wybieram wzór 11 i go odblokowuję. Jeżeli lampiony nie zgasły do zrobienia wzoru 8 potrzebowałabym tylko dołożenia "bocznych" lampionów.
    Chodzi mi oczywiście o nagrody za lampiony a nie pasek po lewej z pnaczem.
     
  8. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    No to może tak "obrazowo":
    "wybieram wzór 11 i go odblokowuję." - nie było takiej możliwości, ponieważ przycisk Odblokuj się nie podświetlał a tym samym wzór nie był zaliczony. Zapalały się tylko jednorazowo lampiony (i nie gasły) do których oddany został towar i za to otrzymałaś nagrody.
     
    Roomie lubi to.
  9. ~czarodziejka

    ~czarodziejka Cesarz forum

    Ja w czasie trwania błędu zrobiłam 1 wzór gdzie nie trzeba zielska i odblokuj było bo go zaliczyłam i na pierwszym dostałam "ptaszka" Czy lampiony zgasły szczerze powiem, że nie patrzyłam. Nie wiedziałam, że jest błąd. Zielska miałam mało więc nawet nie myślałam o innych wzorach.
     
    Ostatnie edytowanie: 11 czerwca 2020
  10. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Tak mogło być ale właśnie ze względu na to, że lampiony nie gasły i wzór nie był poprawnie zaliczany do postępu po lewej stronie to nie mogłaś wykonać kolejnego wzoru - to między innymi był błąd.
     
    Roomie lubi to.
  11. BA_Rock

    BA_Rock Board Administrator Team Farmerama PL

    Może jeszcze ja kilka słów napiszę. Z tego co wiemy skala problemu była minimalna i dotyczy tylko tych osób, które robiły wzory na raty. Np. w pierwszym wzorze zapaliły dwa lampiony za termosy, wzoru nie skończyły, nie akceptowały, dostały jedynie nagrody cząstkowe za te dwa zapalone lampiony. Kiedy po naprawie błędu weszły na planszę, lampiony miały zgaszone i musiały zapalić je na nowo. W zasadzie nie wiem czy jest ktoś, kto zamierza robić ten event w wersji maksymalistycznej, czyli 15 razy zapalić wszystkie lampiony (taka wersja jaką gdzieś na początku wątku opisywał nasz Halny Ryś :) ), ale tylko w takiej sytuacji można mówić, że ktoś mógł dostać jakieś pojedyncze nagrody więcej.
    Każdy kto ma nadmiar wypadajek czy rośliny eventowej może za ich pomocą uzupełnić układ o jakieś dodatkowe lampiony i tym samym zyskać tyle samo ile zyskali Ci dotknięci błędem. Tylko, że zrobi to dobrowolnie, a osoby nim dotknięte nie były świadome, że coś jest nie tak i "stracą" te zapalone lampiony i będą musiały je zapalać ponownie, żeby "dokończyć" wzór.

    Jeśli ułożyłaś cały wzór i go odblokowałaś, to zaliczyłaś wzór i takie zaliczone wzory nie były resetowane. Błąd dotyczył tylko lampionów zapalonych w niedokończonych wzorach - te były gaszone, żeby błąd naprawić. Także mowa o 2-3 lampionach, które praktycznie każdy kto jeszcze robi event, a ma nadmiar któregoś z wymaganych produktów, może sobie jeszcze dodatkowo zapalić i też zgarnąć te "wypasione" nagrody.
     
  12. Zwierzaczek2311

    Zwierzaczek2311 Wielki mistrz forum

    Witam wszystkich,

    czy namioty lepiej lecą z pól niż z drzew? Z całego pola drzew wyleciało mi 29 sztuk.
     
    ponderoza70 lubi to.
  13. ponderoza70

    ponderoza70 Stary wyjadacz

    Dzień dobry :)
    z całego pola żółtego groszku ( 10 h ) wypadły mi 72 namioty, czyli lepiej lecą z upraw :)
     
    Zwierzaczek2311 lubi to.
  14. Patinka____

    Patinka____ Czeladnik forum

    Event idzie całkiem nieźle ale niestety tylko dzięki CHMJ którego brak :( Jak ktoś mógł by podrzucić przez płot była bym bardzo wdzięczna ;) Z sianogroszy jestem spłukana po ostatnim evencie :wuerg:
     
  15. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

  16. Mcgregoro

    Mcgregoro Książę forum

    Bry. 75 plecaków ukręcone, teraz powoli sieję badyla. Zostało mi jeszcze 6968 szt do wysiania.:)
     
  17. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    wpiszcie sobie kod..
    HAPPYWKND
     
  18. aleksandra

    aleksandra Cesarz forum

    niestety nie znaleziono kodu:(
     
    gosiagosia60 lubi to.
  19. BA_Marion

    BA_Marion Board Administrator Team Farmerama PL

    Mamy ogłoszenie z kodem >>klik<<. Widzę, że to forma przeprosin za perturbacje związane pewnie głównie ze świetlikowym eventem...:)
     
  20. gosiagosia60

    gosiagosia60 Chodząca legenda forum

    Działa,spróbuj skopiować i wkleić...
    8 zadań zaliczonych-już mi się nie chce...:cry:
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.