Opinie Świetlikowy festiwal

Temat na forum 'Archiwum - FAQ' rozpoczęty przez użytkownika TL_Mouse, 27 kwietnia 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. eliza9070

    eliza9070 Ambasador forum

    A ja obiecałem, ale się nie wyrobiłem z podsumowaniem.
    To na szybko:
    jagoda: 30005, hiacynt: 46808, termos:1612, namiot: 1520. O matusiu! Aż w głowie się kręci [​IMG]
    21 plansz zrobionych (brałem po 12 nagród do 16-tego poziomu, czyli do zdobycia 115 talarów, potem omijałem co poniektóre), czego efektem jest... Reszta horroru jutro. [​IMG]

    No i zazdrość była niepotrzebna. Teraz masz swojego do przytulania. [​IMG]
     
  2. Pepa2016

    Pepa2016 Mistrz forum

    Ostatnia noc to było spanie w ratach po 3,5 h, ale opłacało się zrobić drugą rundkę - łabędzie i wampee :D

    Event mi się podobał - wymagał główkowania i zmieniania strategii w zależności od rozwoju sytuacji. Zdecydowanie wolę od mechanicznego "wysiej 100 głąbów kapusty, zbierz 100 wypadających z pól zakutych łbów, oddaj do sklepu a dostaniesz naklejkę" ;)

    Ciekawa jestem eventu z Wikingami, bo z zapowiedzi wynika, że znów przyda się umiejętność czytania ze zrozumieniem i odrobina pracy umysłowej:p

    Czas odespać.
    Dobranoc :sleepy:
     
    toDzasta, eliza9070 oraz .Robaczek. lubią to.
  3. BA_Czerwona

    BA_Czerwona Board Administrator Team Farmerama PL

    Event oceniam średnio, nie miałam na niego czasu. Przygotowałam plan, który opierał się głównie na moim widzimisię, wydajemisię i tego-nie-mam-i-nie-będę-kupować. Sprawdził się świetnie przy pierwszym okrążeniu, bo nie musiałam myśleć przy każdym ruchu, tylko otworzyłam plan i działałam wg niego. Wczoraj na noc zasiałam roślinki na superpolach z super nawozem (bo miałam i chciałam), żeby nieco nadrobić braki i nie tracić nadwyżki jednej z nich. Zatem rano zrobiłam jeszcze kilka plansz z tego, co miałam, modyfikując plan na bieżąco i próbując zarobić ile się da. Nagrody mogłyby być bardziej motywujące, ale od czego mamy Miecia ;) Chciałam zrobić 2 komplety itemów, na jeden zabrakło, ale może komuś się przydadzą na G&T. Naklejki zapomniałam kupić, chociaż 2 talary zostały.
    Co było jednak najtrudniejsze w evencie? Czytanie wątku eventowego i kłótni. Nie takie forum pokochałam i chyba tego nie zaakceptuję. Ja już wolę, jak wytykacie nam błędy, narzekacie, że nic nie robimy, a zły Bigpoint wymaga od Was niemożliwego... Mam nadzieję, że to nie będzie standard, a następne eventy będą na tyle pasjonujące, że nie będzie na to czasu :)
    Miłego wieczoru :)

    Edycja: *ewa*, dzięki za poparcie, ale post jest nie w temacie eventu, a i wątek o kinie jest w innym miejscu, zatem wypowiedź usuwam.
     
    Ostatnie edytowanie: 4 maja 2016
  4. elwira17

    elwira17 Stary wyjadacz

    Można powiedzieć, że rzutem na taśmę zdobyłam w tym evencie to co chciałam :) Z tajemniczości, to tak średnio, nie będę wszystkiego wypisywać. Ucieszyły mnie łabędzie (moje ósme), nadal jest dobra cena na targu, więc się z nich cieszę i na wyspie odkryłam drzewo wampee, moje pierwsze, więc też się z niego cieszę. Jednak gdybym miała jeszcze raz robić taki event, byłabym o wiele mądrzejsza.
     
    _Grani_, -katie1234- oraz xBabciaEwa lubią to.
  5. *ewa*

    *ewa* Chodząca legenda forum

    przepraszam,poprawię się:oops:
    a co do eventu,nigdy więcej takich "atrakcji"
     
    aleksandra, _Grani_ oraz bogusiania lubią to.
  6. bogusiania

    bogusiania Stary wyjadacz

    Pnącze zdobyte, ale doszłam do wniosku, że nie było warto - bardziej opłacało się zapalać po jednej linii lampiony w każdym poziomie i grać dla samych nagród - więcej by się ich uzbierało i stres mniejszy, czy zdążę tyle badyla nasiać. Do przemyślenia przy następnym takim evencie :)

    Następnym razem proszę o sówkę, to chętnie coś prześlę. Warto prosić znajomych o pomoc. Pozdrawiam :)

    Twoje posty połączyłam. Jeśli chcesz coś dopisać, to korzystaj proszę z opcji "Edytuj"przy poprzednim swoim poście.
    Proszę zapoznać się z poradnikiem --->KLIK
    Tutaj można poćwiczyć --->Wątek do ćwiczeń

    SMOD_Atena.
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 5 maja 2016
  7. .Robaczek.

    .Robaczek. Generał forum

    Zazdraszczałam wszystkim magnostanu już od kilku eventów z Ts'ami ;)... ale nigdy swej zazdrości nie upubliczniałam aż do wczoraj i pomogło... już jakiś czas temu czytając forum zauważyłam że warto ponarzekać bo potem lepiej idzie xDxD
     
  8. _Ola_Z_

    _Ola_Z_ Wielki mistrz forum

    łabędzie mnie ominęły, wampee jak na razie też, choć jakieś kolejne sadzonki wystawiłam na polu (skąd ja ich tyle mam??)
    tajemniczości uraczyły mnie pomarańczowymi gąskami, kogutami i dziobakami, ale jeszcze dwie zagródki się znalazły w pasku, więc wyniki za 5 godzin
    sadzonki wydają się ciut lepsze: XL japońskie wiśniowe i jarząb, XXL japońskie wiśniowe, śliwka i kokoloba moja pierwsza, zatem powód do radości jest, a i Miecio usatysfakcjonowany ;)

    Event wg mnie jak każdy - trzeba sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie, czego ja od niego chcę. Jeśli wszystko, to wskakujemy w gumiaczki i działamy, jeśli tylko troszkę, to spokojnie go robimy. I nie marudzimy, bo im więcej energii na to tracimy, tym mniej jej zostaje na klikanie i planowanie.
     
  9. eliza9070

    eliza9070 Ambasador forum

    Kierując się "teorią spiskową" można stwierdzić, ze KTOŚ czyta forum i wysyła do narzekających to na co narzekają, czy jakoś tak...[​IMG]


    Więc jeszcze raz jagody 30005, hiacynta 46808, termosów1612, namiotów 1520 i setka drobiazgów, których nie będę wymieniał.
    Dostałem z plansz: 122 tys. TPD, 147 tys. PD, 115 tys SG, 145 szt. SNZ, 31 szt. SP, 90 szt. SN, 9 wejściówek, 2 x drzewo URAL (2 x jarząb XXL), 2 x drzewo TOBAGO (cedrat XXL, mangostan), 4 x zagroda SZAFIR (myszy pomarańczowe, kiwi, dziobaki, obora pomarańczowa).
    Za talary: kompletne pnącze, wszystkie różne (naklejka, pasza, kupon, gwiazdki) i dodatkowo item "świetlikologia".
    I jeszcze niezliczona ilość punktów z siania eventówki...
    Miecio zadowolony...
     
  10. .Robaczek.

    .Robaczek. Generał forum

    Właśnie tak pomyślałam i dlatego postanowiłam spróbować i poskutkowało.. Ktoś tam przeczytał że Robaczek mangostanu nie ma i wszystkim zazdraszcza i zakrzykną do ludzików od TS'ów "Ej Wy tam mangostan dla Robaczka raz... bo z zazdrości zaraz pęknie że inni maja a on nie ma a i tak graczy ubywa" ;)
     
  11. AgiFarm83

    AgiFarm83 Fanatyk forum

    Ale się nasiałeś! Masakrao_O Ja nie liczyłam, robiłam tylko na 2 łąkach więc dużo tego nie było. Zdobyłam całe pnącze, SP, kupon i naklejkę. Reszta mnie nie interesowała:)

    Hmm... Nie było nic takiego napisane, co powinno wywołać taką reakcję.
    W piątek napisałam swoje zdanie na temat eventu. Od początku nie widziałam w nim nic trudnego i po jego zakończeniu nadal tak twierdzę. Niektórzy usilnie próbowali wmówić, że jest inaczej. Każdy post odbierano jako atak, podłość, zazdrość, a nawet próbę obalenia autorytetu i przejęcia popularności, co skończyło się niby strzeleniem sobie w stopęo_O Większych bzdur nie czytałamxD
    Nie mam guru, nie muszę się z kimkolwiek zgadzać i wychwalać kogokolwiek pod niebiosa, aczkolwiek szanuję pracę Orki jaką wkłada w grę. Ja i każdy inny gracz mieliśmy prawo napisać własne, odmienne od innych opinie. Nie były one niczym podszyte i nie rozumiem skąd taki błędny odbióro_O Każde słowo zostało wyolbrzymione. Dlaczego? Z Orką, czyli autorytetem wielu graczy nie można dyskutować? Nie można się nie zgadzać? Najwidoczniej nie :(

    Czytałam, że po evencie u wielu pozostał niesmak, tak pozostał, ale u każdej strony dyskusji:(


    Też mam nadzieję, że to była ostatnia taka wymiana zdań i że poziom trudności kolejnych eventów nie przyczyni się do powstawania podobnych...:)
     
  12. _Grani_

    _Grani_ Wielki mistrz forum

    Z TS dostałam żaby, koguty i jeże. Drzewka na wyspie karob xl i nektarynkę a na wyspie oliwkę xxl. Oliwki nie tak dawno szukałam a teraz proszę co TS to mi się jakaś sypie.
     
    Anetta41 i xBabciaEwa lubią to.
  13. MOD_Cookie*

    MOD_Cookie* Guest

    Muszę przyznać, że pomimo czarnych myśli oraz ilości rozsianych roślin jestem... zadowolona z eventu xD
    Po rozpoczęciu kupiłam najmniejszy koszyczek (mój pierwszy w życiu), co nieco przyspieszyło sianie. Chociaż nie mogę pochwalić się wzorową punktualnością w zbiorach, to udało mi się skompletować pnącze, zgarnąć naklejkę i SP, a do tego 2 itemy: świetlikową uwerturę i lampiony - przy wyborze nie kierowałam się raczej ilością PD, a wyglądem :inlove: Na 3 item zabrakło 2 żetonów, bo wysiałam 200 sztuk roślinki za mało, więc załapałam się na gwiazdki :p
    Event zakończony, z wyniku jestem zadowolona, z ilości roślin niekoniecznie :oops:xD
     
  14. jola0909g

    jola0909g Nadzorca forum

    to i ja podsumuję
    jagoda 21 600 hiacynt 18 000
    wypadajek nie liczyłam ale sporo poszło-wszystkie maksymalnie wykorzystałam-na wymianę po evencie zostało po 5 szt. kwiatków, 25 termosów, 35 namiotów-już na 2000 sg nie dało się wymienić- i 1 talar
    doszłam do 24 planszy, pnącze działa, kupon i sp też zdobyta i dodatkowa z wszystkich planszy, dodatkowo pd, tpd, trochę s.nawozu, zosiek, kilka wejściówek i ts-ów- jak na razie odkryte żółte ranczo i pancerniki, cedrat xxl i śliwa xxl...
    w sumie to aż tak bardzo się nie narobiłam;) z +1 z kalendarza w miarę szybko z roślinkami poszło
    pozdrawiam:)
     
    .Robaczek. i _Ola_Z_ lubią to.
  15. eliza9070

    eliza9070 Ambasador forum

    Ponieważ poszedłem na żywioł, to najpierw siałem przez 3 dni. Potem się okazało, ze jak zdobędę 115 talarów, to mi dużo jagody zostanie, więc dosiałem hiacynta, potem troszkę jagody i troszkę hiacynta... i na szczęście tydzień minął, bo głupawka na całego...[​IMG] Tak jest jak się słucha Miecia! [​IMG]



    Zgadzam się w 200% [​IMG]
     
  16. ogi70

    ogi70 Stały bywalec

    Witam.
    No i po evencie.
    Wcale nie było jakoś ciężko, mając internet mobilny, mając możliwość grania na różnych urządzeniach mobilnych i posiadając mechanicznych pomocników, powiedziałbym że bułka z masłem.
    Celem było 15 itemów "Taniec światła" niestety przez jeden błąd przy odkrywaniu lampionów jest 14 więc i tak nieźle.
    Nie udało by się to, gdyby nie posty est-orki, dlatego jeszcze raz wielkie dzięki, za to co robisz dla innych, bo przecież nie musisz, ale chcesz...:)
    Jeszcze raz ukłony i czekam na kolejne wskazówki przy kolejnych eventach...;)
     
  17. _Ola_Z_

    _Ola_Z_ Wielki mistrz forum

    minęło 5 godzin i ts odkryły swe tajemniczości
    jestem tym samym bogatsza o kolejne gołębie, żółwie i bociany - w końcu wiosnę mamy, to przyleciały
    drzewka tym razem w XXL poszły - dwa razy migdał się trafił i kolejna śliwka, kiwi i guawa

    za 5 godz ostatnie już niespodzianki czekają na mnie
     
  18. moni15382

    moni15382 Nadzorca forum

    Event uznaje za udany:) mam niezły zapas imprezowych wejściówek, wpadło trochę SP, pnącze, dodatkowe itemy, może komuś będą potrzebne

    Z paska wyciągnęłam TS-y, nie wszystkie z tego eventu... ale opłacało się je przytrzymać:)bo jestem zadowolona

    Z drzewek wyszły:

    Jarząb xxl,
    jarząb xl,
    tabebuja,
    migdałowiec xxl,
    daktylowiec xxl*2
    japońskie drzewo wiśniowe xxl*2
    japońskie drzewo wiśniowe xl
    dereń *3:inlove:

    a z zagród:

    Żólta fabryka jaj:D, czerwone strusie, pancerniki*2:), kiwi
     
  19. Krzychu64

    Krzychu64 Nadzorca forum

    Pomimo braku pnącza, mój wybór:)zgarnęłam w sumie 74 SP, trochę wejściówek, minimum 5 zagród, niestety bez moich upragnionych łabędzi, 4 sadzonki/ dwie dały jakieś XXL a dwie na wyspie jeszcze muszę posadzić/, nawozów nie liczę. Do tego mam naklejkę , kupon i dwa itemy taniec światła / jeden dla mnie , drugi dla kogoś w potrzebie/. Event ok. bo jak coś chciałam to tylko tyle siać musiałam.
     
    toDzasta i godia17 lubią to.
  20. Kasialka

    Kasialka Generał forum

    To był mój pierwszy event, którego nie ruszyłam. Majówka była natomiast udana :)
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.