Śląskie

Temat na forum 'Kluby użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika kamel98, 25 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Święta, Święta, a po Świętach...
    widzimy się 28.12.2019 w Katowicach :)

    Trzeba pochwalić się najnowszymi skarpetkami, które się znalazło pod choinką, i pozjadać to, co jeszcze zostało po Wigilii :D

    Nad konkretnym miejscem jeszcze pomyślimy, gdy będziemy znać liczbę chętnych.

    Zapraszamy,
    Zła i Zgredek
     
  2. jagoda1953

    jagoda1953 Chodząca legenda forum

    I jak się udało spotkanie w Katowicach ?? Jo tam byda dopjyro we marcu.Pozdrowcie odymje cołki Ślonsk :) :)
     
    krasnoludek10 lubi to.
  3. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Spotkanie się udało :)
    Daj znać, kiedy dokładnie w tym marcu będziesz, to może coś wiosennego zmontujemy ;)
     
    krasnoludek10 lubi to.
  4. jagoda1953

    jagoda1953 Chodząca legenda forum

    wow ale by było super. od 21.03.2020 do 28..03.2020 krótko bo późni w maju do Buska Zdroju a potem nad morze i tak się szlajam :) A farma za mnom haha

    Coś mje sie pokićkało tu

    Poprawiłam oznaczenie cytatu,

    SMOD_Atena
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 12 stycznia 2020
    krasnoludek10 lubi to.
  5. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    To coś w tym terminie pomyślimy :)
    Busko - Zdrój w maju? Tez mi się podoba :) Tym bardziej, że znam miasteczko i kilku jego mieszkańców :)
     
    jagoda1953 lubi to.
  6. jagoda1953

    jagoda1953 Chodząca legenda forum

    W Busku 3 tygodnie jak co roku,trzeba się reperować :) Będzie miło,jak coś to dam znać gdzie.Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia

    Dawno mnie nie było,ale widzę że Ślazaki sie obijajom :) Ja Bytom i okolice :) ale teraz niestety dzieli mnie granica,ale idzie ją pokonać tak jak zapowiadałam,oby tylko granic nie pozamykali przez tego wirusa.Miłego dnia zyczę


    Posty połączyłam, w przyszłości by uniknąć pisania post pod postem używaj proszę opcji "Edytuj" chcąc dopisać coś do zamieszczonego już posta.
    MOD_DaMa
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 24 lutego 2020
  7. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Coś wykombinujemy i się spotkamy :)
    Ślązaki się nie obijają, tylko Mazowsze podbijają ;)
     
  8. jagoda1953

    jagoda1953 Chodząca legenda forum

    Hahahha ja już podbiłam wszystkie rejony Polski i jak by to spotkanie było w Bytomiu to bym była bardzo wdzięczna,czas będę mieć bardzo napięty,nie chciała bym powiedzieć że będę a potem nie wydolę,urzędy rządzą się swoimi prawami. Co to tydzień,to jak event na farmie :) Pozdrawiam serdecznie
     
  9. Patys1980

    Patys1980 Forumowy żółtodziób

    witam jestem Pati i jestem z Bytomia
     
    krasnoludek10 lubi to.
  10. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Na spotkanie jednak jeszcze trochę poczekamy...
    Witaj :)
    Czyli masz do nas niedaleko :)
     
    krasnoludek10 lubi to.
  11. lubieplacki135

    lubieplacki135 Nadzorca forum

    ja jestem z gołkowic
     
  12. gosiaedyta

    gosiaedyta Chodząca legenda forum

    A ja z Tychów.
     
  13. Karolka2626

    Karolka2626 Ekspert forum

    czesc wam ja jestem ze Sląska miasto Sosnowiec. jak sie macie.
     
  14. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Jesiennie się mamy.
    Pojeździło by się, nowych ludzi poznało, ale rozsądek bierze górę nad sercem, więc jeździmy tylko służbowo.

    Pozdrowienia dla wszystkich ze Śląska i okolic :)
     
  15. janekkostuchna

    janekkostuchna Chodząca legenda forum

    Pieknie dziękuja i jo pozdrowiom Ślonzoków :) dejcie pozor na Siebie i Najbliższych no i nośmy maseczki :) prosza Wos.
     
  16. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    Żekbych..dej se pozór i trzim absztand:)
     
  17. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

    witom wos bardzo pjyknie :)
    a maseczka to jo zawsze nosza :) bo przeca trzeba sie jakosik chronić od dziadostwa :p
     
  18. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Witam moich ulubionych Ślązaków i pozdrawiam :) Mieszkałam na Śląsku ponad 20 lat i kocham śląską gwarę ale przyznaję, że nie wszystko rozumiem a co dopiero ktoś kto nie miał z nią żadnej styczności? Tak że miło by było gdybyście tak tłumaczyli ze śląskiego "na nasze" :)
     
  19. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Już nie przesadzajmy, Ateno;) Niektóre słowa są bardzo podobne do "naszych":) To nie jest tak jak z "ancugiem" w gwarze poznańskiej, który oznacza "garnitur". Chyba, że chodzi Ci o pojedyncze, trudniejsze słówka, to wtedy jestem jak najbardziej "za";)
     
    janekkostuchna lubi to.
  20. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Tomek ancug to akurat z niemieckiego jest (Anzug) a w śląskiej gwarze, w której dużo takich niemieckiego pochodzenia słów można spotkać to też znaczy tego typu ubranie :)
    A nie wierzę, że bez zapytania "wujaszka" zrozumiałeś co napisał Norbi :)
    bo ja bez poszukiwań wiem co znaczy dej se pozór (uważaj na siebie albo tylko uważaj) i łatwo się domyślić co znaczy "trzim" ale "absztand" (dystans, odległość) już musiałam poszukać :oops: