Śląskie

Temat na forum 'Kluby użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika kamel98, 25 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Na razie zimowy zjazd w Warszawie.
    Jednak znając życie i w Katowicach coś zmontujemy :) Niech tylko real mi odrobinę odpuści.
    Z tygodnia na tydzień mam nadzieję, że ten kolejny, od poniedziałku będzie spokojniejszy, luźniejszy. Potem nadchodzi niedzielny wieczór, zaglądam w kalendarz i żałuję, że nie mam zmieniacza czasu ;)
     
    krasnoludek10 lubi to.
  2. alekar

    alekar Chodząca legenda forum

    Znam to, do niedawna i ja żałowałam, że doba ma tylko 24 godz.
    Czytałam o spotkaniu w Warszawie i w pierwszej chwili chciałam jechać, ale...
     
    krasnoludek10 lubi to.
  3. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Schowaj "ale" głęboko do kieszeni, albo zabierz ją ze sobą i przyjeżdżaj :) Przy stole się zmieścimy :)
     
    alekar i krasnoludek10 lubią to.
  4. AdamStaszczyk

    AdamStaszczyk Młodszy ekspert

    Jakiś zlot na Śląsku się szykuje? :)
     
    krasnoludek10 i grakula16 lubią to.
  5. meeg777

    meeg777 Czeladnik forum

    Kiedy?,kiedy?........dawać info :D
     
    krasnoludek10 lubi to.
  6. AdamStaszczyk

    AdamStaszczyk Młodszy ekspert

    Proponuje 17-18 sierpnia w Częstochowie :).
     
    krasnoludek10 lubi to.
  7. MOD_Zła

    MOD_Zła Forum Moderator Team Farmerama PL

    Ale miało być na Śląsku ;)
     
    krasnoludek10, MOD_Zgredek* oraz Rowot lubią to.
  8. 122qwazi

    122qwazi Fanatyk forum

    No prawie Śląsk przecie.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  9. gosiaedyta

    gosiaedyta Chodząca legenda forum

    Podobnie jak Sosnowiec. Czy nadal trzeba mieć paszport żeby tam pojechać?
     
  10. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Oczywiście. Przy wjeździe z Katowic jest kontrola graniczna :D
    [​IMG]
     
  11. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    w lipcu rozdawali paszporty z wizą ważną 30 dni;)xD
     
  12. alekar

    alekar Chodząca legenda forum

    To wiza już nieważna ;)
    Myślę, że Zła wyczaruje odpowiedź, a Zgredek ją przetłumaczy na nasz forumowy język.
     
    marzena5275 i krasnoludek10 lubią to.
  13. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    a no już przedawnionaxD ja nie potrzebuję, wjeżdżam na małżeńskiej;)xDxD
     
  14. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Paszporty widziałem tylko w internetach. Na żywo nie miałem okazji :(
    Ale obecność rysunku Szwedka ze zdjęcia wyżej mogę potwierdzić :)

    Zgredek ma chwilowo język pełen przekleństw, bo próbuje ratować projekt przed "byle stało" klienta i "profesjonalnym podejściem" ze strony szefa. Jak będzie "byle stało", to przy pierwszym dotknięciu się rozleci i będą pretensje i roszczenia. Przy "profesjonalnym podejściu" narobimy się jak stado wołów, a zarobek będzie żaden. Jeden woła "czemu jeszcze nie zrobione?", drugi "czemu odwalasz taką manianę?" A Zgredek zastanawia się, czy nie rzucić wszystkiego w diabły.
     
  15. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Najlepiej wyjedź w Bieszczady.
     
  16. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Byłem parę lat temu i mam całkiem miłe wspomnienia. Jechałem drezyną rowerową i ciuchcią bieszczadzką. Chodziłem po połoninach Byłem na ślubie dwojga wówczas pięciolatków. Spacerowałem po połoninach, odwiedziłem Chatkę Puchatka i Siekierezadę. Spotkałem żubry i jadłem rewelacyjny ser prosto z bacówki. Zacny zakątek Polski i nawet nie tak daleko - koło 4 godzin jazdy autem z Katowic.
    Trzeba tylko unikać Cisnej, Wetliny, Polańczyka czy paru innych turystycznych miejscowości i znajdzie się upragnioną ciszę i spokój :)
     
  17. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Hmm... Chatkę Puchatka jak na razie kojarzę tylko ze zdjęć. Muszę to koniecznie nadrobić, biorąc pod uwagę, że od dziecka jestem ogromnym fanem tego głodomorka i jego kumpli.. Ale na film czekam, aż pojawi się w telewizji.

    Ślub pięciolatków musi wyglądać zabawniexD A przynajmniej ciekawie. Może masz jakieś zdjęcia;)???

    PS. W liceum nawet robiłem prezentację o Bieszczadzkim Parku Narodowym, którą mi bardzo dobrze albo i nawet celująco oceniono. Ale w sumie to nie był żaden wyczyn, bo prawie wszyscy, którzy zrobili prezentację o którymś z Parków Narodowych, dostali takie oceny (było to na podstawie, na rozszerzeniu można tylko pomarzyć o takich łatwych zadaniach).
     
  18. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    Zabawnie? A czy na ślubie 25-latków jest zabawnie? Co prawda przypadkowi świadkowie ceremonii ledwie się powstrzymywali od śmiechu, ale ja bym powiedział, że było uroczyście. Bo mimo młodego wieku do sprawy podeszli bardzo poważnie i profesjonalnie. O swojej decyzji powiedzieli wszystkim zainteresowanym ponad tydzień wcześniej. Rano w dniu uroczystości poprosili rodziców o eleganckie ubrania i bardzo się starali, żeby przez cały dzień się nie ubrudzić. Ślubu udzielała ośmioletnia wówczas siostra panny młodej. Byli rodzice, ja dostąpiłem zaszczytu bycia gościem honorowym. Wieczorem było przyjęcie weselne przy grillu, a potem noc poślubna.
    Mimo, że od tego czasu minęło kilka lat i dziś chodzą do szkół w różnych miastach (w naszej aglomeracji to nic dziwnego, że mieszkając kilkanaście kilometrów od siebie można żyć w różnych miastach a nawet regionach), wciąż są małżeństwem. Oboje podkreślają to przy każdej okazji.

    A zdjęć nie pokażę.
     
    krasnoludek10 lubi to.
  19. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    AA.. Dwudziestopięciolatków.. A ja głupi myślałem, że małych dzieci:oops::oops::oops:

    Dobranoc.
     
  20. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Forum Moderator Team Farmerama PL

    A ja myślałem, że umiesz czytać, a nie tylko pisać. Ślub brały przedszkolaki. Jednak podeszły do tego bardzo poważnie. I owszem, było wesoło, ale nie było w tym ni grama zgrywy. Dziś są dziećmi, które chodzą do szkoły podstawowej i mieszkają każde ze swoimi rodzicami w różnych miastach, ale widują się dość często i za sobą przepadają.
    Pewnego razu zdarzyło się, że rodzice młodej urządzali grilla w ogródku, a ona w tym samym czasie wybyła do psiapsióły dwie ulice dalej na jakieś babskie pogaduchy, testowanie najnowszych lakierów o smaku truskawkowym itp. (mowa o 7-8 letniej dziewczynce). Młody ze swoimi rodzicami też przyjechał na grilla, ale nie mógł znaleźć miejsca i mimo, że były inne dzieci, cały czas wypytywał o tę jedną. W końcu mama młodej się zlitowała i poszła z nim po córkę. Gdy się zobaczyli, radość obojga była tak wielka, że rodzice tej koleżanki nie wierzyli, że to w ogóle jest możliwe. Młoda w momencie rzuciła wszystkie bajki i kosmetyki i odtańczyła dziki taniec wołając "mój kochany mąż po mnie przyszedł".
    Naprawdę, życzę wszystkim dorosłym małżeństwom takiego głębokiego uczucia, jakie mają do siebie te dzieci.

    Zdjęć wciąż nie będzie.