Śląskie

Temat na forum 'Kluby użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika kamel98, 25 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. 2284nana

    2284nana Czeladnik forum

    Witom.Ni ma na Ślonsku niedziylnego łobiadu bez nudelzupy. Kożdy jom robi po swojimu, kożdo smakuje deczko inaczyj, ale nojwożniejsze, że je w niedziela na stole. Ida mięso wyjąć na jutro :)
     
    oK_8 lubi to.
  2. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Zajrzałam i widzę, że wszyscy zapracowani. Albo w realu albo na farmie.
    Chłodni się zrobiło, w piecu trzeba palić, to i roboty przybyło :p
     
  3. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    molsz racja dziolchaxD
     
  4. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Ja mam na razie dwa piece węglowa do opalenia.
    Na przyszły rok planuję jeszcze kuchnię węglową zamontować. Kuchnię mam nieogrzewaną, więc takie rozwiązanie będzie idealne. Jedzenie lepsze niż z gazu, a w mieszkaniu od razu cieplej będzie.:)
     
  5. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    ino mi nie godej ze mieszkosz w familokoch i po naszymu ;) godac nie umiesz przeca w ich murach je tyla slonskiej godki ze ni ma to tamto trza ja lyknac;):)
     
  6. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Mieszkam w kamienicy w centru miasta.
    Takiego prawdziwego Ślązaka nie uświadczysz ani pół.
    Ja z kolei jestem Ślązaczka przez naturalizację. Znajomi, którzy są Ślązakami z dziada pradziada, tak stwierdzili. :)
    Inaczej mówiąc jestem krzok. :p

    Nasz farorz kiedyś powiedział, że Ślązacy dzielą się na:
    - drzewa - tacy, co są i żyją na Śląsku z dziada pradziada
    - krzoki - tacy, jak ja; mieszkają na śląskiej ziemi wiele lat w pierwszy lub drugim pokoleniu i pokochli tę ziemię, traktują ją jak swój dom
    - ptoki - Ślązacy, którzy odlecieli z gniazda w świat

    Godać coś tam umiem, ale niewiele. Z pisaniem zupełna klapa, no i boję się kompromitacji :oops:
     
  7. -norbijas-

    -norbijas- Chodząca legenda forum

    wiesz ten ksiadz bardzo dobrze okreslil sytuacje panujaca na Slasku;):) ja jestem z grupy drzew a krzoki darze duza sympatia i to z roznych wzgledow ale pisac tu o tym n nie bardzo bo temat jest drazliwy
     
    Zła_Kobieta lubi to.
  8. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Cieszę się, że lubisz krzaki.
    Tym bardziej, że sama bardzo lubię tu mieszkać i Ślązaków :)
     
  9. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    To ja chyba tyż je krzok, z korzeniami za Bugiem, ale tu się urodziłam i mieszkam już ....dziesiąt lat:pxD
     
  10. empatyczna

    empatyczna Chodząca legenda forum

    Mnie tam jedno,krzok ,ptok czy basztard .Człowiek się liczy i tyla i nie to co ma ale to jaki jest
    Tu żyli ,pradziadowie ,dziadowie i jo tu żyja i tu umra ot co
     
    edapit, grakula16 oraz kinga4157 lubią to.
  11. kinga4157

    kinga4157 Ekspert forum

    I jak tu Cię nie kochać :)
     
    grakula16 i empatyczna lubią to.
  12. empatyczna

    empatyczna Chodząca legenda forum

    Hymm tego nie wiem,to słowo tak ciężko ludziom wypowiadać,Jest takie piękne i tak wiele ma znaczeń Często się zastanawiam dlaczego ,tak jest,czy mówiąc ,,Kocham" czują się słabi?Kiedy jesteśmy dziećmi to nie wstydzimy się tych słow a kiedy dorastamy.Ech szkoda godać
     
    edapit lubi to.
  13. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Ja tam stara jestem, ale nadal mówię mężowi i córce, że ich kocham. Córka też ego słowa się nie wstydzi. Mąż już oszczędniejszy, ale przez 25 lat nauczyłam go tego słówka.

    A Ciebie Empatyczna bardzo lubię i cenię. Uważam, że masz nick trafnie dobrany, jak mało kto :)
     
    grakula16 lubi to.
  14. empatyczna

    empatyczna Chodząca legenda forum

    Az się całko jak ćwikła zrobiłach:oops:
    Jo bych ci rzykła co je stare ino tu ni moga bo wyciepią
    Jak mum ciepać ? Całym bukietym?Dziołcha dyć godajum że nawet kwiotkim nie możno
     
    edapit i grakula16 lubią to.
  15. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Ty buraka nie strzelaj, jak Ci prawdę gadają :)
    Stare są na przykład gacie dziadka xDxDxD
    Nie pytaj, dlaczego :p
     
    grakula16 i empatyczna lubią to.
  16. empatyczna

    empatyczna Chodząca legenda forum

    Nie pytam bo wiem
    Nie stara to jest żyć ale tyż nie bo palec ssie
    Ja do buraczków nie strzelam bo strzelać nie umiem:cry:
     
    edapit lubi to.
  17. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Mogę Cię nauczyć strzelać z łuku :)
     
    empatyczna lubi to.
  18. empatyczna

    empatyczna Chodząca legenda forum

    Z takiego co strzela amorek?(kiedy i gdzie,lubię się uczyć choć do setki mi brakuje naście :p)
    Bo z takiego co to bracia robii z leszczyny to nawet mogę trafić w stracha na wróble.Ma się tych braci a i ze sznojdra tyż umia
     
  19. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Z tym trzeba będzie chyba do wiosny poczekać.
    Trzeba mieć sensowne miejsce, żeby strzał później nie szukać.
    Ze znajomymi w maju pomagamy organizować Brewerie Toszeckie na tamtejszym zamku. Tam jest okazja do nauki strzelania z łuku. Nauczysz się tam też czerpania papieru :)
    Czasami, przy ładnej pogodzie udaje nam się tam zorganizować manewry, ale według mnie za zimno jest, żeby strzelać z czegokolwiek.
     
  20. empatyczna

    empatyczna Chodząca legenda forum

    Czerpać papier to umiem miałam to na,figa nie napisze gdzie Jeśli chodzi o resztę czemu nie zawsze można próbować jak czas pozwoli
     
    edapit lubi to.