Opinie Melonowe szaleństwo

Temat na forum 'Archiwum - centrala' rozpoczęty przez użytkownika TL_Mouse, 12 czerwca 2017.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Tu jest taki jeden zabawny myk.
    Mianowicie dystrybutory do drugiego etapu dostaje się trochę za późno ;)
    Najwygodniej byłoby drugi etap zaczynać od pięciu nasionek każdej odmiany, tak jak pierwszy... ale to by wymagało oczekiwania na doładowanie z dystrybutora, a to oznacza stratę czasu.
    Ech no nie ma lekko ;)
    Szkoda tylko, że petard nie dają :cry:xD
     
  2. Daisy44

    Daisy44 Półbóstwo forum

    Rozumiem że rozsiew podstawowych melonów tylko na dużych polach? Też robię bez początkowych diamentowych bo mi się tyle siać nie chce:pxD zresztą nie ma po co ... chyba
     
  3. GrześJ

    GrześJ Czeladnik forum

    Tak na dużych i to z Zośką, bo bez Zośki to tylko x7 i cały plan bierze w łeb.
    Czyli na pierwszy etap potrzeba 76 SNZ na jeden melon x4 to daje 304 Super nawozu Zosi.
    A i oczywiście CJM :)
     
  4. polnygryzoń

    polnygryzoń Hrabia forum

    A nie prościej będzie tak
    Po drugim rozsiewie ewentowych melonów będziemy mieć po 405 roślinek. Rozsiewamy po 210 na małych polach i wtedy mamy 210 x 4 = 880 plus 195 (405-220) pozostałe więc mamy po 1.035 a nam potrzeba po 1.020.
    Rozkład pól:
    Główna – cała z jednym badylem
    Dzika – 18 badyl z głównej i 184 drugiego badyla
    Polana 36 badyla z dzikiej plus 148 trzeci badyl
    Wyspa 72 badyl z polany i 116 ostatni badyl
    Las 104 ostatni badyl
    Zostają 84 pola pod zasiew ośmiogodzinnej roślinki wyspowej bo badziewia nie ma co siać. Przy bobie ustawienie pól w odpowiedniej ilości to prosta sprawa.Tutaj badyla mnożymy przez 4 bo nie zostawiamy na rozsiew bo i po co, a z małego pola mamy po 4 roślinki.
     
    Ostatnie edytowanie: 13 czerwca 2017
  5. 6elka4

    6elka4 Baron forum

    Wylosowalam na kole 100% bonus za zniwa i co mam teraz zrobic?
     
  6. brzustinka

    brzustinka Fanatyk forum

    Siać jak najwięcej:p;)
     
  7. zagma

    zagma Chodząca legenda forum

    A tak po prawdzie, to po co diamentowe dla tych pierwszych melonow robic?
    Mam plan wysiac je do zlotego i rozsiewac nastepne.

    Siac? Najlepiej na malych polach z CMJ
    A jak ruszy event cieszyc sie, ze szybciej pojdzie ;)
     
  8. 6elka4

    6elka4 Baron forum

    To wszystko to ja wiem tylko nie chcialo mi sie eventu robic :):):)
     
  9. zagma

    zagma Chodząca legenda forum

    To do stodoly siej, event jest tylko opcja ;)
     
  10. polnygryzoń

    polnygryzoń Hrabia forum

    masz rację, ale ja nie lubię jak coś zostaje niezrobione, a czasowo przy ewencie nic nie zyskujemy. Co najwyżej wrzucimy coś do stodoły.
     
  11. 53klasa

    53klasa Książę forum

    Dzięki chyba już pojęłam co nieco, zobaczymy jak to będzie w praniu.pozdrawiam
     
    kybek93 i gretag lubią to.
  12. *Gosza

    *Gosza Naśladowca mistrzów

    Moje pytanie: w jaki sposób z pierwszego rozsiewu masz 9 roślin? Super Zosia daje +2. Nie wiem jak uzyskujesz dodatkowe 2. proszę o podpowiedź :)
     
    kybek93, brzustinka oraz gretag lubią to.
  13. kruszynka09

    kruszynka09 Czeladnik forum

    i siee zaczelo milej zabawy:D
     
    kybek93, brzustinka oraz gretag lubią to.
  14. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    duże pole - 5 - s zosia - 2 - cmj - 2 - razem 9
     
  15. kruszynka09

    kruszynka09 Czeladnik forum

    rzemioslo pewnie ale ja mam tylko dzem +1
     
    kybek93, brzustinka oraz gretag lubią to.
  16. polnygryzoń

    polnygryzoń Hrabia forum

    uruchamiam chutnej jabłkowo marchewkowy to też daje plus 2 nasiona
     
    kybek93, brzustinka oraz gretag lubią to.
  17. alma116

    alma116 Czeladnik forum

    podstawa 5 + chmj +2 ,+ super zosia +2
     
    kybek93, tarantula66 oraz brzustinka lubią to.
  18. tarantula66

    tarantula66 Stały bywalec

    Dodatkowe 2 sa z chutney'a :)

    Event oczywiscie robie, tym razem tylko dla chmurki, a zeby zaoszczedzic SN i samolociki, ktore dostalam od krolowej, to pierwsze 4 melony bede robic tak ...

    5 x 9 = 45 (na duzych polach z wszystkimi dodatkami)
    45 x 4 = 180 (na malych poletkach z woda i obornikiem)
    145 x 4 = 580 ( na malych z woda i oborn. )
    180 - 145 = 35
    580 + 35 = 615 roslinek,

    a wiec prawie idealnie, bo na srebrne i zlote potrzeba po 610 kazdej, dystrybutory nie sa mi potrzebne ...
    Bede siac wszystkie 4 jednoczesnie. Podobnie postapie z nastepnymi melonami i mam zamiar skonczyc przed czasem i z duza oszczednoscia SN i SNZ :):), a ze melony dlugo rosna, to bedzie tez czas i na przyjemnosci ... rodzina, spacer, basen i takie tam ...
    Pozdrawiam slonecznie i zycze powodzenia wszystkim, ktorzy zdecydowali sie jednak podjac wyzwanie :):)
     
    Ostatnie edytowanie: 13 czerwca 2017
  19. CHUDYJUREK

    CHUDYJUREK Ambasador forum

    totalna lipa czy mi sie tylko wydaje ?
     
    kybek93 lubi to.
  20. patrycja9922

    patrycja9922 Cesarz forum

    Ewent bez wypadajek to lipa?xD
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.