pietruchin48

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika pietruchin48, 3 listopada 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum


    O widzę Aniu że ty bardziej po wenecku;)

    Bal w maskach
    Najsłynniejszy karnawał w Europie odbywa się w Wenecji. Jego tradycja wywodzi się z uroczystości poświęconych nadejściu wiosny.
    Pierwsza wzmianka o weneckim karnawale pochodzi z roku 1094 r.
    W 1797 roku, po podbiciu republiki przez Napoleona zabaw zaprzestano, by wznowić je dopiero po ponad 180 latach.
    W dawnych czasach zaczynał się on w pierwszą niedzielę października, a kulminacją karnawału był okres między Świętem Trzech Króli a Wielkim Postem.
    Obecnie, karnawał w Wenecji trwa jedynie 10 dni, ale przygotowania niejednokrotnie ciągną się miesiącami. Jego symbolem jest maska.
    Główne wydarzenia odbywają się na Placu Świętego Marka i małym placyku zwanym Piazetta, ale zamaskowane postacie można spotkać praktycznie na każdej weneckiej uliczce.
    Wśród przebrań dominują stroje historyczne i literackie. Do dziś bardzo popularny jest strój doktora w masce i z ogromnym nosem, który przedstawia lekarzy weneckich żyjących w czasach epidemii dżumy. Często wenecjanie przebierają się też za tradycyjne postacie z commedia dell”arte, a najbardziej popularnymi są Arlecchino i Kolombina.
    Po hucznym pochodzie do bazyliki Św. Marka, któremu przewodzi Doża oraz Biskup miasta rozpoczyna się słynny „Lot Turka”. Akrobata z przyczepionymi do pleców skrzydłami wspina się na dzwonnicę bazyliki i zrzuca na widzów tysiące konfetti.
    Koniec zabawy karnawałowej ogłasza się po północny z wtorku na środę, a wszyscy uczestnicy zdejmują maski na znak rozpoczęcia Wielkiego Postu.
    [​IMG]
     
  2. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

  3. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    no Ewuś super:inlove:,wenecja z akcentem brazylijskim:D
     
  4. AnnDżelina

    AnnDżelina Chodząca legenda forum

    przebiłaś nas jak zawsze :):inlove:
     
  5. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum


    piękne weneckie maski i muzyka przyjemna,, już kilka różnych posłuchałam ale tamte były jakieś smętne a ta mi się spodobała
     
  6. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

  7. AnnDżelina

    AnnDżelina Chodząca legenda forum

    a jak ktoś jeszcze się nie rozruszał to może się nastroi ;)

     
  8. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    nie macie nic przeciwko jak będę wklejała co jakis czas informacje o obchodzeniu karnawału w różnych częściach świata?

    no tańczę przecież:p
    [​IMG]xD
     
  9. cypiswp

    cypiswp Nadzorca forum

    Ręcznie, kombajnem trudno to zrobić.

    To ja też sobie maskę karnawałową zakładam :D
    [​IMG]
     
  10. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum



    Pisz kochana - chętnie poczytamy .
     
  11. KarinkaP

    KarinkaP Chodząca legenda forum

    no pięknie to ten osioł co na to wszystko musi zarobićxD
     
  12. AnnDżelina

    AnnDżelina Chodząca legenda forum

    też miałam swoją solóweczkę xD i tańczę



    za uszy można złapać i bajlando xD
     
  13. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    dopasowujemy maski do herbów farmowych?;)xD
    to ja musze kota
    [​IMG]
    choć nie chciałabym byc kotem kiedys w Danii

    Karnawał z beczką
    Duński Fastelavn wywodzący się z chrześcijańskiej tradycji karnawałowej obchodzony jest 7 tygodni przed Niedzielą Wielkanocną. Jego znakiem rozpoznawczym jest zabawa w „kota w beczce”.
    Dawniej polegała na zawieszaniu na drzewie beczki, w której znajdował się kot i rozbijaniu jej kijami. Uczestnicy zabawy mieli zawiązane oczy, a wygrywał ten, od czyjego uderzenia odpadło dno beczki.
    Współczesne beczki są na szczęcie tylko ozdobione wizerunkiem kota. W środku znajdują się słodycze i owoce dla dzieci.
    Ten, którego uderzenie rozbije beczkę zostaje ogłoszony „kocim królem” lub „kocią królową ”i zabiera wszystkie smakołyki dla siebie.
    W wielu duńskich miastach odbywają się w ten dzień parady i piecze się słynne słodkie bułeczki pokryte lukrem lub wypełnione karmelem, których tradycja wywodzi się ze średniowiecza.
    po kilka zagród,mówisz muszę sprawdzić, myślałam że zbierasz jedną polanę chwilkę czekasz i dopiero następną
     
    Ostatnie edytowanie: 24 lutego 2017
  14. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

  15. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    Zajrzyjmy teraz do naszych sąsiadów:D


    Czas karnawału Niemcy nazywają „piątą porą roku”. Rozpoczyna się wcześniej niż w większości innych państw, bo dokładnie 11 listopada o godzinie 11. Wtedy świętować zaczyna północna Nadrenia-Westfalia, jednak w pozostałej części kraju trwa w tym okresie adwent i nie wszyscy Niemcy bawią się na karnawałowych balach. Prawdziwe szaleństwo rozpoczyna się w tym samym czasie co w Polsce.
    Święto Trzech Króli rozpoczyna powszechny niemiecki karnawał i wtedy świętuje już cały kraj. „Piąta pora roku” trwa w Niemczech, podobnie jak i w naszym kraju, aż do Środy Popielcowej. Genezy tradycji niemieckiego karnawału można doszukiwać się w czasach Średniowiecza. Wtedy niższe duchowieństwo organizowało „Święto Głupca”, w czasie którego wybierano „biskupa głupców”. Z czasem zwykli ludzie przejęli ten zwyczaj i przebrani za mnichów tworzyli głośne pochody.
    Były wtedy odprawiane msze, wystawiano również religijne sztuki, nie brakło jednak wesołych, a nierzadko dość makabrycznych karnawałowych zabaw. W kościołach pozwalano sobie na wyjątkowo dużo, dziś byłoby to nie do pomyślenia. Wierni biegali wokół ołtarzy, nie brakło parodii kościelnych obrządków, szaleństw i nierzadko obrazoburczych zabaw. Z czasem, oczywiście, te zabawy zostały surowo potępione. Bale, pochody i zabawy karnawałowe podobne do tych dzisiejszych upowszechniły się w Niemczech w połowie XIX wieku......................

    wychodzimy z krzaków i tańczymy
     
  16. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    Marzenka pisze = ja gram
     
  17. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    Bardzo dobrze Ewuś bo ja na wszystko czasu nie znajdę:D

    ................Dziś Niemcy bawią się na karnawałowych balach i maskaradach. Popularne są różnego rodzaju maskowe imprezy, w czasie których mieszkańcy Niemiec przebierają się zarówno za fantastyczne postaci, jak i całkiem realne osobistości ze świata polityki. W czasie kolorowych pochodów, które odbywają się głównie pod koniec karnawału, na wielkich platformach pojawiają się gigantyczne kukły symbolizujące znane postaci.
    Przebierańcy rozdają zgromadzonym tłumom słodycze, wybiera się także króla i królową karnawału. W czasie naszego Tłustego Czwartku, czyli po niemiecku Weiberfastnacht, mężczyźni muszą się bardzo pilnować, gdyż to właśnie w ten dzień panie mają pełne prawo obcinać im krawaty. Na tę okazję malują one usta na różowo, by zostawić ślad na policzkach napotkanych mężczyzn.
    Kobiety przejmują całkowitą władzę w państwie i wykorzystują ją na różne sposoby. Na południu Niemiec z kolei popularne są przemarsze „śpiochów” czyli ludzi ubranych w koszule nocne i pidżamy.
     
  18. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

  19. AnnDżelina

    AnnDżelina Chodząca legenda forum

    pogwizdaliśmy odpoczęli to

    nie może tego zabraknąć - dodaję do listy xD

     
  20. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    No nie, zaraz po kolei będę wywoływała ,jak w szkole-.-

    teraz do Tańca Karinkę zapraszam.;)
    [​IMG]