Kuchenne tajemnice

Discussion in 'Kluby użytkowników' started by Zła_Kobieta, Dec 10, 2016.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. MOD_DaMa

    MOD_DaMa Forum Moderator Team Farmerama PL


    Witam ,również życzę miłego dnia:)
     
    Anetta41 and zuza1972 like this.
  2. 122qwazi

    122qwazi Fanatyk forum

    smalec i pierogi. Toż to zawsze zrobi nastrój.:pxD
     
    marzena5275 likes this.
  3. MOD_DaMa

    MOD_DaMa Forum Moderator Team Farmerama PL

    jak nie jak tak:D
     
    Anetta41 and marzena5275 like this.
  4. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Najlepiej pierogi z mięsem odsmażane na smalcu ze skwarkami :D
     
    Anetta41 and marzena5275 like this.
  5. KaBeUK

    KaBeUK Analityk forum

    Lepsze są ruskie albo z kapustą i grzybkami :p mhmmmm rozmarzyłam się...
     
    Anetta41, toDzasta and marzena5275 like this.
  6. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Ruskie bym chętnie zrobiła i zjadła, pomimo, że maja kochana rodzinka ich nie lubi.
    Masz jakiś dobry przepis na farsz do ruskich?
    Bo myślałam o czymś takim, ale proporcji nie znam:
    ziemniaki, biały ser, zrumieniona cebulka, sól, pieprz.
    Coś jeszcze do tego?
    Bo wiem, że niektórzy dodają boczek.
    I jakie proporcje, jeśli mogę prosić :)
     
    Anetta41, toDzasta and marzena5275 like this.
  7. marzena5275

    marzena5275 Chodząca legenda forum

    proporcji Ci nie podam bo ja to na oko wszystko mieszam, byle ziemniaków więcej było niż seraxD

    czasami lubie dodać do farszu troszkę suszonej mięty
     
    Zła_Kobieta likes this.
  8. KaBeUK

    KaBeUK Analityk forum

    Niestety sama pierogów nigdy nie robiłam. Może dlatego iż jestem zbyt leniwa i niecierpliwa? ;) Ale mój mąż robił coś w tym stylu:

    Gotowane ziemniaki i podsmażona na patelni drobno pokrojona kiełbasa zwyczajna. Proporcje jakie lubisz. Gnieciesz razem i lepisz pierogi ;)
     
  9. anndyj

    anndyj Nadzorca forum

    Co będziesz rodzinę katowała ruskimi, zrób pierogi z ziemniakami, boczkiem i chrzanem :p I zaproś mnie na obiad xDxDxD
     
  10. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    Z boczkiem to już są wariacje w temacie "pierogi ruskie"
    wszystko zależy od sera, żeby nie był za suchy, trocinowaty, no i twaróg, żaden homogenizowany
    daję poł na pół, ziemniaki i ser, cebulka na maśle podsmażona, sól i pieprz, do tego śmietana albo kefir
    boczek można podsmażyć i użyć do okraszenia na talerzu, osobiście nie przepadam
     
    Zła_Kobieta and marzena5275 like this.
  11. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    ZK, zaproś :) U mnie wszyscy lubią ruskie, tylko zup niektórych nie lubi siostra - ale każdy ma swoje gusta :p Chciałbym wreszcie się nauczyć łowić ryby i lepić pierogi:D:D:D Ja nic nie umiem ugotować, bo nikt mnie do kuchni nie dopuszcza :p A kiedyś w stowarzyszeniu szkolnym "Gniazdo" ktoś posolił herbatęxDxDxDxD:cry::cry::cry::cry:xDxDxDxDxD:cry::cry::cry::cry::cry::cry:xDxDxDxDxD (tylko nie pamiętam kto) :p
     
  12. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Ale serio??
    Mama kuchnię zamyka na klucz?? :eek:
     
    Anetta41, toDzasta and KaBeUK like this.
  13. KaBeUK

    KaBeUK Analityk forum

    Szukam sprawdzonego przepisu na sos tzatziki. Wiem, że Wujek Google mógłby pomóc, ale tak jak napisałam - wolałabym cos sprawdzonego. Ktoś coś?
     
  14. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Nie. Po prostu nie pozwala mi robić obiadów ani nic... I jak tu zostać panem domu i coś dla przyszłej żony ugotować :( To czekam na te pierogi :p
     
  15. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Proszę xD
    [​IMG]

    Gdzieś miałam, ale nie pamiętam, gdzie.
    Jak się nie pali, to poszukam :)
     
    Anetta41, toDzasta and KaBeUK like this.
  16. KaBeUK

    KaBeUK Analityk forum

    Potrzebny mi na sobotę, więc się nie pali ;)
     
    Anetta41 likes this.
  17. krasnoludek10

    krasnoludek10 Chodząca legenda forum

    Dziękuję:inlove::inlove::inlove::music::music::music:
     
  18. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    tzatziki:
    1 długi ogórek
    duży jogurt grecki
    2 srednie ząbki czosnku
    ogórek zetrzeć na grubej tarce, posolić i po chwili wylać na sito,żeby nadmiar soku odciekł, trzymam ok 20 min na sitku
    rozetrzeć lub zmiażdrzyć czosnek, dodać do jogurtu razem z ogórkam,i doprawić odrobiną białego pieprzu - niekonieczne, ew. dosolić
    uważać z czosnkiem, lepiej mniej i w razie potrzeby dodać, niż dać za dużo
     
  19. KaBeUK

    KaBeUK Analityk forum

    Dziękuję :) czyli nie dodajesz gotowej przyprawy do tzatzików?
     
    Anetta41 likes this.
  20. grakula16

    grakula16 Chodząca legenda forum

    nie dodaję, można jeszcze dodać szczyptę sproszkowanej mięty
    ----------------
    znalazłam jeszcze coś takiego, do zimnego bufetu
    z góry mówię, że jeszcze nie wypróbowałam

    pokroić piers indycza w zgrabne kawałki tak aby powastało 8-10 zgrabnych roladek. Mięso " zbijam " tłuczkiem. Robię 3 różne farsze.
    1. szpinak mrożony duszę z 3 ząbkami czosnku, łyżką masła, sól, pieprz do smaku. Smaruję roladkę szpinakiem kladę po plasterku gorgonzoli, zawijam i spinam wykałaczkami.
    2. pieczarki podsmażam z cebulą, doprawiam wedle gustu ( sól, pieprz, czerwona papryka) smaruję i zawijam.
    3.żurawinę kładę na roladce, dodaję plaster mozarelli- zwijam , spinam.
    Wszystko duszę 30-40 minut na małym ogniu, podlewam od czasu do czasu woda i sosem sojowym jasnym, sypię przyprawą do indyka. Wystudzone kroję w plasterki.
     
    Last edited: Feb 19, 2016