Montwa

Temat na forum 'Kto jest kim - gracze' rozpoczęty przez użytkownika Montwa, 10 października 2024.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Montwa

    Montwa Weteran forum

    Trzecia kolejka bardzo szybko się odbywa.
    Po porannych meczach jesteśmy już na półmetku.
    Dlatego przedstawiam Wam tabelę cząstkową. :)

    Poz.
    Gracz
    Punkty
    Bonus
    1​
    [Mateusz13]​
    9​
    1​
    2​
    ~czarodziejka​
    8​
    2​
    3​
    [andy74]​
    8​
    1​
    .​
    kacper_07​
    8​
    1​
    5​
    {Monia}​
    8​
    0​
    6​
    Miśkowo​
    7​
    1​
    .​
    kamder​
    7​
    1​
    .​
    Danutana​
    7​
    1​
    9​
    twardy81​
    7​
    0​
    10​
    KsiądzxD
    6​
    1​
    .​
    dantic3​
    6​
    1​
    .​
    AGA1173​
    6​
    1​
    .​
    agula38​
    6​
    1​
    14​
    dariodiablo​
    6​
    0​
    .​
    Makowiska​
    6​
    0​
    .​
    Bilonge​
    6​
    0​
    .​
    Kala​
    6​
    0​
    18​
    AladdinSane​
    5​
    3​
    19​
    basia747​
    5​
    2​
    20​
    zygaja​
    5​
    0​
    .​
    szary_ludzik​
    5​
    0​
    .​
    MaDzo​
    5​
    0​
    23​
    dora4370​
    4​
    0​
    24​
    hiacynta​
    3​
    0​

    Kto zdobędzie ostatnią statuetkę Johna Cytryny? Sytuacja jest bardzo ciekawa. :)

    Drodzy uczestnicy.
    Jeszcze bardzo istotna uwaga na koniec.
    Niedziela będzie dla nas wszystkich ciężkim dniem.
    Bo ok. godz. 6:00 rano skończą się dopiero ostatnie mecze tej kolejki.
    Ja będę musiał wtedy szybko podliczyć 3. kolejkę i stworzyć tabelę po trzech kolejkach łącznie, by ustalić uczestników drugiej, pucharowej fazy konkursu.
    No i dopiero wtedy Wy będziecie musieli szybko obstawić mecze.
    Szybko, bo wieczorem w tę właśnie niedzielę będzie już pierwszy mecz 1/16 finału.
    Mam nadzieję, że wszystko nam się uda bez żadnych niespodzianek.

    :)

    .
     
  2. agula38

    agula38 Chodząca legenda forum

    Bielmo jak bielmo , ale jakby im nogi powiązali ,albo mieli po 2 lewe buty , katastrofa normalnie
    Gratulacje czołówce i dobrej zabawy w dalszej cześci :)
    U mnie wyraźna tendencja spadkowa nastąpiła , więc sie nie martwię ,że nie zdążę podać wyników , bo nie będę musiała , hihihi
     
  3. Makowiska

    Makowiska Generał forum

    Podobnie jak ja. Nie martwię się ani trochę. Od początku tak było. Ogon to ogon, też ważna cześć ciała.
     
  4. agula38

    agula38 Chodząca legenda forum

    NIe ma sie co martwić , bedziemy dalej kibicować reszcie :D
     
  5. Montwa

    Montwa Weteran forum

    Przyszła już pora, by opisać Wam zasady drugiej części konkursu piłkarskiego. :)

    Jak już mówiłem, będzie to faza pucharowa.
    Dostanie się do niej pierwsze 16 osób z ostatecznej tabeli pierwszej części konkursu.
    Będzie się składać z 4 osobnych rund, 1/8 finału, 1/4 finału, 1/2 finału i samego finału.
    Tak jak to jest w tego typu rozgrywkach, do kolejnych rund będą awansować zwycięzcy poszczególnych pojedynków.
    Osoby, które dostaną się do półfinału, będą występować już do końca turnieju.
    Zwycięzcy półfinałów zagrają o złoty medal, przegrani półfinałów zagrają o brązowy medal.
    Uczestnicy będą łączeni w pary według specjalnego klucza na podstawie ostatecznej tabeli fazy grupowej konkursu.
    Tzw. drabinka turniejowa będzie już znana do samego finału
    Oto ona:

    1/8 finału1/4 finału1/2 finałusam finał
    11..
    16.1.
    88..
    9..1
    44..
    13.4.
    55..
    12...
    22..
    15.2.
    77..
    10..2
    33..
    14.3.
    66..
    11...

    Wybaczcie za jej wygląd. W Excellu i w Wordzie wygląda tak jak powinna, tu wygląda jak tabela.
    Numery w drabince odpowiadają miejscom zajętym przez uczestników w rundzie grupowej.
    Użyłem różnych kolorów, by łatwiej było ocenić kto z kim będzie rywalizować w danej rundzie. Ten sam kolor przy dwóch kolejnych osobach oznacza parę.
    Dla przykładu na etapie 1/8 finału zagrają ze sobą: 1 z 16, 2 z 15, 3 z 14, 4 z 13, 5 z 12, 6 z 11, 7 z 10 i 8 z 9.
    Od etapu 1/4 finału teoretycznie założyłem że wygrywa wyżej rozstawiony – zrobiłem to tylko po to, by łatwiej było zobaczyć, na kogo po drodze można trafić.
    Drabinki w prawdziwych rozgrywkach bywają różne.
    Moja jest najbardziej uniwersalna i myślę, że najbardziej sprawiedliwa.
    Dzięki takiemu rozwiązaniu 2 najlepsze osoby po pierwszej rundzie, jeśli będą wygrywać swoje pojedynki, spotkają się razem dopiero w finale.

    Jak będzie zdobywać się punkty? :)
    Cały czas typujecie wynik po 90 minutach, na ewentualne dogrywki i karne nie będziemy patrzeć.
    Teraz już nie będziemy gromadzić punktów do tabeli.
    W każdym meczu będziemy rywalizować o 1 pkt z rywalem z pary.
    W pierwszej kolejności będzie się liczyło kryterium "kto jest bliżej właściwego rozstrzygnięcia".

    Przykład 1:
    Gracz A daje 2:1
    Gracz B daje 1:1
    Prawdziwy wynik 2:0​
    Gracz A trafił dobre rozstrzygnięcie i to on zdobywa 1 pkt za ten mecz

    Ale może się zdarzyć, że żaden z graczy nie trafi właściwego rozstrzygnięcia a mimo to jeden z graczy będzie bliżej tego właściwego rozstrzygnięcia niż jego rywal.
    Jeśli wygrywamy 1:0 to tracąc gola od razu nie przegrywamy, tylko remisujemy. Dopiero drugi stracony gol spowoduje, że będziemy przegrywać.
    Ale do rzeczy.

    Przykład 2:
    Gracz A daje 2:1
    Gracz B daje 1:1
    Prawdziwy wynik 1:2​
    W takiej sytuacji to gracz B jest bliżej, bo pomylił się o 1 rozstrzygnięcie, gdy gracz A pomylił się o 2 rozstrzygnięcia i to gracz B otrzyma 1 pkt za ten mecz

    Jeśli kryterium kto jest bliżej właściwego rozstrzygnięcia nie wystarczy do zdobycia punktu, brane jest pod uwagę drugie kryterium: "kto pomylił się o mniej goli od dokładnego wyniku".

    Przykład 3
    Gracz A daje 2:2
    Gracz B daje 3:3
    Prawdziwy wynik 1:1​
    Obaj gracze trafili rozstrzygnięcie, ale gracz A pomylił się o 2 gole a gracz B aż o 4 gole i to gracz A dostanie punkt za ten mecz.

    Może się zdarzyć, że żaden gracz nie dostanie punktu za mecz, bo i to drugie kryterium nie da rezultatu.

    Przykład 4
    Gracz A daje 2:0
    Gracz B daje 1:3
    Prawdziwy wynik 1:1​
    Ani kryterium rozstrzygnięcia nic nie dało /obaj gracze pomylili się o 1 rozstrzygnięcie/ ani kryterium goli nic nie dało /gracz a pomylił się o 2 gole i gracz B też pomylił się o 2 gole/
    W takiej sytuacji nikt nie dostaje punktu za dany mecz.

    Na koniec podlicza się wszystkie punkty zdobyte przez gracza A i B.
    Ten z graczy, który ma więcej punktów, przechodzi do kolejnej rundy.
    Przegrany z takiej pary uczestników odpada z turnieju.
    Jeśli po wszystkich meczach danej rundy dwóch graczy z jednej pary ma tyle samo punktów, dochodzą dodatkowe kryteria do rozstrzygnięcia, znane z rundy grupowej:
    - więcej dobrych rozstrzygnięć
    - więcej dokładnych wyników
    - mniejsza różnica goli w meczach z dobrymi rozstrzygnięciami
    - mniejsza różnica goli we wszystkich meczach
    A na koniec, jeśli okaże się, że dalej jest remis, o zwycięstwie i przejściu do kolejnej rundy będzie decydować wyższa pozycja w tabeli końcowej rundy grupowej.
    Uznałem, że jeśli nie da się meczami rozstrzygnąć zwycięzcy, to bardziej sprawiedliwe będzie jeśli weźmiemy pod uwagę dotychczasową postawę w konkursie niż kolejność zgłoszeń do samego konkursu.

    I jeszcze jedna bardzo ważna zmiania.
    W fazie pucharowej wysyłacie swoje typy do mnie na sówkę.​

    Ta zmiana uzasadniona jest tym, żeby gracze rywalizujący ze sobą w jednej parze nie widzieli typów swojego rywala, żeby podświadomie nie wpływało to na ich typy.
    Dopiero jak wszyscy uczestnicy przyślą swoje typy do mnie na sówkę, ja opublikuję je w wątku, żeby wszyscy mogli na bieżąco śledzić zmagania naszych uczestników.

    No to chyba tyle. ;):)

    .
     
    Ostatnie edytowanie: 27 czerwca 2026 o 18:55
  6. twardy81

    twardy81 Komisarz forum

    No to dawaj mnie to złoto bo tam w banku wszyscy czekają i do gabloty powtórz.... ;)
     
  7. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

    po co typowałam w miare dobrze:D teraz nie wiem czy dam rade :p ciężko będzie
     
  8. Makowiska

    Makowiska Generał forum

    Dasz radę. No kto, jak nie Ty!!!
     
  9. SMOD_Casino

    SMOD_Casino S-Moderator Team Farmerama PL

    Jeśli uważasz, że w Excellu drabinka turniejowa jest czytelniejsza to możesz robić screeny i wklejać na forum :)
     
  10. agula38

    agula38 Chodząca legenda forum

    Ja jeszcze dopytam , czy do punktacji liczyć bedziesz wynik meczu po 90 minutach czy końcowy po ewentualnej dogrywce i karnych .:)
     
  11. basia747

    basia747 Czeladnik forum

    Bardzo ważne pytanie !
    Obstawiam, że końcowy i karnych nie będziemy liczyć.
    Tylko np. 0:1 lub 1:0.

    Łukaszu, prosimy o potwierdzenie, bo to bardzo ważne.
     
  12. Montwa

    Montwa Weteran forum

    Dziękuję, Agnieszko, za zwrócenie uwagi, zapomniałem to opisać. :)

    Cały czas będziemy patrzeć na wynik meczu po 90 minutach.
    Dogrywki i karne nie będą brane pod uwagę.

    Danusiu, dla Was nic się zasadniczo nie zmieni, oprócz tego, że teraz będziecie wysyłać swoje typy do mnie na sówkę.
    Ja tylko sobie dołożyłem roboty. ;)

    Ok, może to być ciężkie do uwierzenia, no ale tak jest.
    Farmę i wszystkie dokumenty MS Office obsługuję tylko na komputerze.
    Screenu nie zrobię, bo wgniótł mi się niedawno niechcący klawisz.
    A i z wklejeniem byłby problem, bo nie obsługuję żadnej platformy do tego dedykowanej.
    Trudno, zostanie już tak jak jest, jakoś to przeżyjemy, mam nadzieję. ;)

    .
     
  13. {Monia}

    {Monia} Fanatyk forum

    ja wklejam za pomocą tej strony https://pl.imgbb.com/
     
  14. Kala

    Kala Stary wyjadacz

    Łukasz ja mam pytanie - do której najpóźniej mamy wysyłać swoje typy :) już pomijam fakt, że mogę odpaść po tym jak źle mi idzie w 3 kolejce, ale jednak to info się przyda :) a nuż...
     
  15. {Monia}

    {Monia} Fanatyk forum

    ja już wyslalam. Listę meczów pobralam z internetu. Nie będzie mnie caly dzień, nie sprawdzę czy przeszłam, w razie czego nie zdążę przed meczem podać i wejdę na farmę dopiero jutro. A wersja mobilna niestety mi nie dziala. Mam nadzieję, że nie zostanie to odczytane jako zlamanie regulaminu. Niestety pomiedzy ostatnim meczem grupowym a pierwszym fazy pucharowej jest bardzo malo czasu.
     
    MaDzo, Makowiska oraz hiacynta lubią to.
  16. Montwa

    Montwa Weteran forum

    Hej. :)
    Bardzo ciężki dzień mam w realu, a tu tyle trzeba wstawiać.


    Tabela końcowa 3 kolejki.

    Poz.
    Gracz
    Punkty
    Bonus
    1​
    {Monia}
    18​
    1​
    2​
    [Mateusz13]​
    17​
    1​
    3​
    ~czarodziejka​
    16​
    2​
    4​
    [andy74]​
    15​
    3​
    5​
    MaDzo​
    15​
    1​
    6​
    Danutana​
    14​
    3​
    7​
    KsiądzxD
    14​
    2​
    .​
    Miśkowo​
    14​
    2​
    .​
    dariodiablo​
    14​
    2​
    .​
    Makowiska​
    14​
    2​
    .​
    AGA1173​
    14​
    2​
    .​
    twardy81​
    14​
    2​
    .​
    kacper_07​
    14​
    2​
    14​
    dantic3​
    14​
    1​
    .​
    kamder​
    14​
    1​
    16​
    Bilonge​
    14​
    0​
    17​
    Kala​
    13​
    3​
    18​
    agula38​
    12​
    1​
    19​
    AladdinSane​
    11​
    3​
    .​
    basia747​
    11​
    3​
    21​
    szary_ludzik​
    11​
    2​
    22​
    hiacynta​
    11​
    1​
    23​
    zygaja​
    11​
    0​
    24​
    dora4370​
    10​
    1​
    Wielkie gratulacje dla Moniki za zwycięstwo i ostatnią statuetkę Johna Cytryny. :):inlove:


    Tabela końcowa całej fazy grupowej po trzech kolejkach.

    Poz.
    Gracz
    Punkty
    Bonus
    Różn.1
    Różn.2
    1​
    AGA1173
    45​
    7​
    *​
    *​
    2​
    [andy74]
    44​
    8​
    *​
    *​
    3​
    kacper_07
    43​
    6​
    *​
    *​
    4​
    {Monia}
    42​
    4​
    *​
    *​
    5​
    twardy81
    41​
    8​
    *​
    *​
    6​
    Kala
    41​
    7​
    *​
    *​
    7​
    [Mateusz13]
    41​
    5​
    77​
    78​
    8​
    Miśkowo
    41​
    5​
    77​
    79​
    9​
    Bilonge
    41​
    3​
    *​
    *​
    10​
    ~czarodziejka
    40​
    7​
    *​
    *​
    11​
    KsiądzxD
    40​
    6​
    *​
    *​
    12​
    kamder
    39​
    5​
    82​
    *​
    13​
    MaDzo
    39​
    5​
    85​
    *​
    14​
    agula38
    37​
    7​
    *​
    *​
    15​
    dantic3
    37​
    5​
    *​
    *​
    16​
    AladdinSane
    36​
    6​
    *​
    *​
    17​
    dariodiablo​
    36​
    5​
    *​
    *​
    18​
    Makowiska​
    35​
    3​
    *​
    *​
    19​
    zygaja​
    34​
    4​
    *​
    *​
    20​
    basia747​
    33​
    5​
    *​
    *​
    21​
    szary_ludzik​
    33​
    3​
    *​
    *​
    22​
    dora4370​
    32​
    3​
    *​
    *​
    23​
    Danutana​
    30​
    6​
    *​
    *​
    24​
    hiacynta​
    30​
    5​
    *​
    *​
    Osobom z miejsc 17-24 bardzo dziękuję za uczestnictwo. :)
    Byliście również wspaniali, ale niestety w takich turniejach niestety wszyscy nie mogą awansować. :(
    Mam nadzieję, że zostaniecie z nami do końca i będziecie kibicować swoim faworytom. :)


    Faza 1/8 finału Mistrzostw Farmeramy:

    AGA1173 - AladdinSane
    Miśkowo - Bilonge
    {Monia} - MaDzo
    twardy81 - kamder
    [andy74] - dantic3
    [Mateusz13] - ~czarodziejka
    kacper_07 - agula38
    Kala - KsiądzxD


    A oto mecze do typowania:

    RPA – Kanada
    Brazylia – Japonia
    Niemcy – Paragwaj
    Holandia – Maroko
    Wybrzeże Kości Słoniowej – Norwegia
    Francja – Szwecja
    Meksyk – Ekwador
    Anglia – Demokratyczna Republika Konga
    Belgia – Senegal
    USA – Bośnia i Hercegowina
    Hiszpania – Austria
    Portugalia – Chorwacja
    Szwajcaria – Algieria
    Australia – Egipt
    Argentyna – Republika Zielonego Przylądka
    Kolumbia – Ghana

    Powodzenia
    wszystkim uczestnikom, niech się dzieje. :D

    .
     
  17. hiacynta

    hiacynta Chodząca legenda forum

    No nie, ostatnie miejsce8) Muszę przeprowadzić test na IQ albo nie koniecznie, być ostatnim to też sztuka, ubawiłam sięxDxDxD Oczywiście, że będę mocno kibicować wszystkim, ale mam swoich faworytów;) Teraz trzymam kciuki za wszystkich
     
  18. kacper_07

    kacper_07 Ambasador forum

    RPA – Kanada 2-1
    Brazylia – Japonia 2-1
    Niemcy – Paragwaj 1-0
    Holandia – Maroko 1-1
    Wybrzeże Kości Słoniowej – Norwegia 1-3
    Francja – Szwecja 2-0
    Meksyk – Ekwador 0-0
    Anglia – Demokratyczna Republika Konga 3-0
    Belgia – Senegal 1-1
    USA – Bośnia i Hercegowina 1-0
    Hiszpania – Austria 1-1
    Portugalia – Chorwacja 2-2
    Szwajcaria – Algieria 1-2
    Australia – Egipt 1-2
    Argentyna – Republika Zielonego Przylądka 3-0
    Kolumbia – Ghana 2-1
     
    hiacynta i dantic3 lubią to.
  19. ~czarodziejka

    ~czarodziejka Wszystkowiedząca wyrocznia

    A to nie ptaszyskiem do Łukasza trzeba wysłać? ja tak zrozumiałam.
     
  20. dantic3

    dantic3 Chodząca legenda forum

    dla Moni wielkie gratulacje i gratulacje tez leca do hiacynty to naprawde sztuka liczyłam ze ja tam bede o piłce nie mam zieionego pojęcia :D
    no tez tak zrozumiałam
     
    hiacynta lubi to.