Problemy z grą cd.

Discussion in 'Archiwum - pomoc' started by Jarolnikk, Jul 19, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. kalinamala

    kalinamala Fanatyk forum

    Dziękuję SMOD_Casino
    i przepraszam - dopiero po czasie zauważyłam że od mojego problemu jest inny wątek
     
  2. SMOD_Casino

    SMOD_Casino S-Moderator Team Farmerama PL

    Proszę bardzo.

    Dodam jeszcze, że nie mamy niestety nowych informacji na temat spowolnionej gry.
     
  3. sorella

    sorella Półbóstwo forum

    Witam. Dzisiaj żółwie tempo to "maraton", zbieranie ręcznie to jakiś hadrcore. Żadna przeglądarka; a pobierałam i sprawdzałam kilka, nie daje rady płynnie obsługiwać gry. I żadne czyszczenie ciasteczek czy też aktualizacja przeglądarek tudzież innych składników przeglądarek (moje aktualizują się na bieżąco), nic tutaj nie zmienia. Także dalej czekam na jakikolwiek ruch informatyków w tej kwestii, trochę szkoda jest rezygnować całkowicie z gry, ale jak tak dalej ma być !?....
     
    julkalulka111 likes this.
  4. 1tess23

    1tess23 Forumowy żółtodziób

    też mam taki sam problem bardzo muli a córka też gra na tym samym komputerze i u niej działa może troszkę wolniej ale działa ,nie jest to problem przeglądarki jak piszecie
     
    amazonka5370 likes this.
  5. BA_Marion

    BA_Marion Chodząca legenda forum

    Niestety, w dalszym ciągu nie znamy przyczyn problemów z grą u części Graczy. Czekamy na efekty pracy programistów.
     
  6. amazonka5370

    amazonka5370 Czeladnik forum

    u mnie tez muli ręczne zbieranie masakra
     
  7. igor_02

    igor_02 Zaawansowany

    Witam
    U mnie śmiga farma bez problemu mam mozille i chrome,na obu nie mam problemu,
     
  8. rysio

    rysio Półbóstwo forum

    odp SMOD Atenie:
    "rysio na spowolnienie gry może mieć wpływ wiele czynników, począwszy od zapełnionej pamięci przeglądarki czy magazynu wtyczki AFP (wymagają wyczyszczenia i/lub aktualizacji), niestabilne połączenie internetowe czy też samą przeglądarkę lub połączenie z serwerem gry."

    calkowicie sie z tym nie zgadzam. ta wypowiedz sugeruje ze przy innej konfiguracji komputera / przegladarki/ lacza internetowego spowolnienia by nie bylo. niestety tak nie jest. to ze jestem czesto w drodze korzystam u znajomych z ich PC/przegladarek/lacz. itam mam ten sam problem. co ciekawe, ale niedawno zglosilem ten problem do PT i po ich sprawdzenie niecale 24 h gra sigala jak nie wiem i potem znow ten sam problem. Stad powtarzam moje pytanie - co jest tego powodem i dlaczego?
     
  9. BA_Rock

    BA_Rock Board Administrator Team Farmerama PL

    Rysiu, w tej chwili ciągle jeszcze występują problemy z grą, które pojawiają się na różnych przeglądarkach i programiści cały czas szukają ich przyczyny. Problem jest globalny, choć nie do końca masowy, bo pojawia się u części graczy, podczas gdy u innych w tym samym czasie gra śmiga.
    Sama gram na kilku przeglądarkach i obserwuje, że czasem na jednej gra działa lepiej, na innej słabiej, a potem odwrotnie. Nie wiem jakie masz łącze internetowe, ale nawet najlepsze i pozornie bardzo szybkie może mieć chwilowe spadki prędkości. Ta różnica będzie się pogłębiać wraz ze słabszym netem. W przypadku neta mobilnego różnice mogą być kolosalne, co też miałam okazje zaobserwować u siebie jak jestem poza domem (tu jeszcze dochodzą różnice zależnie od operatora). Raz gra śmiga niemal tak jak na stałym łączu, innym razem obrobienie całej farmy i to kombajnem może zająć blisko pół godziny.
    Tu należy jeszcze pamiętać, że tzw. jak ja to zwykle określam "problemy na łączach", nie zawsze bezpośrednio wynikają ze spadku połączenia u nas, czy u naszego dostawcy internetu. Chodzi tu o szybkość połączenia na całym "odcinku" między naszym komputerem, a serwerami gry, a tu może się trafić jakaś awaria czy spadek prędkości na takich "łączach pośrednich" i znowu część graczy ma problem, a inni nie. Przy czym ani nasz dostawca internetu, ani osoby odpowiedzialne za grę nie mogą same za wiele zdziałać, no może poza interweniowaniem u właściwych czynników ;)
    Porady SMOD_Ateny są jak najbardziej zasadne. Dopóki dział techniczny gry nie opanuje problemu w skali globalnej, warto stosować metody doraźne czyli: od czasu do czasu wyczyścić ciastka (choć tu też nie należy przesadzić w drugą stronę, bo można właśnie uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego, szczególnie przy wolniejszym necie), jak jest bardzo źle na wszelki wypadek chociaż na próbę przeprowadzić reinstalacje AFP. A przede wszystkim warto mieć do dyspozycji chociaż ze 2-3 przeglądarki i w razie czego sprawdzać czy w danym momencie na jakieś innej nie jest lepiej.
    U Ciebie z tego co pisałeś w innym wątku problem pojawia się po zebraniu pnącza. Trudno jednoznacznie określić co może być tego przyczyną (u siebie na żadnej przeglądarce na razie nic takiego nie zaobserwowałam, poza ogólnym spowolnieniem jak mobilny net nie daje rady, o czym pisałam wyżej), ale spróbowałabym jednak wyczyścić ciastka, a jak to nie pomoże przeprowadzić reinstalacje AFP.
     
  10. rysio

    rysio Półbóstwo forum

    wszystko co pisesz ba sie zdadzalo jest ale WIELKIE ale, jesli gram nie u siebie na nie swoim PC, z nieswoimi ustawieniami itd, to problemy powinny byc inne (lub ich nie byc). a niestety sa rowniez. czy wierzycie az w takie cuda? bo ja mam uzasadnione watpliwosci
     
  11. BA_Rock

    BA_Rock Board Administrator Team Farmerama PL

    Jeśli grasz na nie swoim komputerze, to w tym bardziej powinieneś np. sprawdzić czy ma aktualną wtyczkę AFP. Jeśli tak, ale ktoś inny gra z tego samego komputera i na tej samej przeglądarce, to właśnie czasem wtyczka potrafi się popsuć i konieczna jest jej reinstalacja.
    Problemy mogą być podobne na różnych komputerach jeśli ich przyczyna jest wspólna, choćby właśnie ta uszkodzona czy nieaktualna wtyczka AFP. Oczywiście podaje to jako przykład, bo takich wspólnych problemów na rożnych komputerach może być więcej. I nie ma w tym żadnych cudów, po prostu są pewne cechy gier przeglądarkowych, które sprawiają, że nawet dwaj różni gracze, na dwóch krańcach Polski może mieć identyczny problem. Doszukiwanie się jakiś teorii spiskowych, co często ma miejsce w takich sytuacjach, jest bezzasadne.
    Poza tym, w pierwszym akapicie swojego poprzedniego posta napisałam, że problemy z grą mogą się pojawić, a dział techniczny jeszcze nie znalazł ich przyczyny i sposobu rozwiązania.
     
  12. rysio

    rysio Półbóstwo forum

    nie wiem skad bierzesz ta pewnosc siebie w twierdzeniu ze wszystkie komputery na ktorych gram moje i znajomych (bedacych nawet specjalistami PC) maja ten sam blad. nie wiem skad bierzesz tez pewnosc o tym ze nie istnieja skrypty np. blokujace.
    ja wiem ze pytania ktore stawiam sa niewygodne,no coz ale i te ktos musi postawic.
    - dlaczego jedni (i ci sami) maja 1400h siewnika ze skrzynek a inni trafic nie moga?
    - dlaczego jedni (i ci sami) ciagle wygrywaja +1 na kole a inni wcale?
    - dlaczego nigdy ze skrzynki oddania nie wylosuje sie kolorowe zwierze?
    - dlaczego ponad 90% zawartosci skrzynek nawozowych to SG, PD i TPD?
    - dlaczego na kole fortuny ponad 90% drzew to XL i ulepszenia zolte, mowimy o zawartosci nie wylosowaniu (patrzac z paiomu 213 i 455)?
    I temu wszystkiemu ma byc winna wtyczka AFP? z losowoscia tez to nie ma nic wspolnego, bo ktos chocby z zalazkach zna rachunek prawdopodobiestwa nie bedzie twierdzil ze normalne jest w 10 kolejnych probach wygranie tej samej nagrody
     
  13. BA_Rock

    BA_Rock Board Administrator Team Farmerama PL

    Rysiu czy Ty aby na pewno przeczytałeś to co napisałam? Bo to co Ty napisałeś, świadczy, że zrobiłeś to bardzo wybiórczo przypisując mi coś czego w ogóle nie napisałam, a do tego ni z gruszki ni z pietruszki do problemów z działaniem gry wrzucasz kwestie losowości, gdzie jedno z drugim nie ma żadnego związku.

    Po pierwsze, podałam Ci przykłady i możliwości co wyraźnie wynika z użytych przeze mnie sformułowań, wiec bardzo proszę, żebyś nie przypisywał mi, że coś twierdze. Próbuję Ci pomóc podając możliwe przyczyny i rozwiązania. Nie chcesz ich stosować? Nie musisz, ale nie wmawiaj mi czegoś czego nie napisałam, bo jest to zwyczajnie nieeleganckie.

    Po drugie chcesz wierzyć w jakieś skrypty blokujące? Masz prawo i jest to tylko Twoja sprawa! Ale na podstawie własnych indywidualnych doświadczeń nie udowodnisz ich istnienia. Ja w żadne takie cuda nie nie wierze, bo obserwuje grę od wielu lat, w tym przez ponad trzy lata z poziomu PT i mam absolutnie przekonanie, że nie istnieje coś takiego na poziomie pojedynczego gracza. Wszelkie ograniczenia ustawiane są na poziomie całej gry poprzez określanie prawdopodobieństwa zajścia danego zdarzenia.

    Też rzadko trafiam w siewnik i inne cuda ze skrzynek, moje koło ma swoje humory i czasem tygodniami nic ciekawego nie trafiam, albo marnuje blisko 200 prób imprezowych, żeby wylosować bonus i muszę obejść się smakiem, podczas gdy inni w tym samym czasie łapią jeden za drugim. I wiem, że niestety ale tak właśnie działa losowość, a rachunek prawdopodobieństwa właśnie ma to do siebie, że jest możliwe trafianie pod rząd tego samego, bo statystyczny wskaźnik osiąga się przy nieskończenie wielkiej liczbie prób, w przypadku gry należy dodać jeszcze, że prób wykonanych przez wszystkich graczy, a nie w ramach jednego konta.

    Po czwarte ten wątek nie dotyczy losowości tylko problemów ze spowolnieniem gry, więc bardzo proszę, żebyś trzymał się tematu i nie pisał o czymś co nie ma z tym żadnego związku.
     
  14. olgs3

    olgs3 Chodząca legenda forum

    BA Rock pięknie to wszystko opisałaś,lecz to można było stosować ponad 2 tygodnie temu.Teraz coś się porobiło z AFP i naprawdę na niektórych przeglądarkach gra nie działa lub ma spowolnienie.Ja akurat inaczej niż u Rysio u kogoś mogę grać na mozilli a u siebie nie odkąd zgodziłam się na aktualizacje oni tego nie zrobili.Podejrzewam że nowe aktualizacje przeglądarek nie współpracują z AFP albo odwrotnie( nie znam się na tym).
    Tak jak napisałaś problem jest globalny choć nie masowy.
     
  15. BA_Rock

    BA_Rock Board Administrator Team Farmerama PL

    Olga, niestety, ale AFP powoli odchodzi do lamusa i faktycznie przeglądarki coraz gorzej z nim współpracują. Ale zawsze warto przynajmniej spróbować zastosować standardowe czynności, żeby mieć pewność, że zrobiło się wszystko. Mam świadomość, że nie ma żadnej gwarancji, że to pomoże, ale raczej też nie zaszkodzi.
    Dział techniczny wie o problemach i stale mu o nich przypominamy. Wiadomo, też, że gra jest przepisywana na inny silnik. Pozostaje czekać na oficjalne informacje na temat naprawy lub zmian. A w razie problemów szukać doraźnych rozwiązań z nadzieję, że któreś dadzą jakiś efekt.
     
    olgs3 likes this.
  16. Mateusz

    Mateusz Ambasador forum

    Niech zrobią klienta farmerama albo dodadzą do klienta Leauge of Angels zresztą gra już nie jest Bigpoit tylko Gtarcade
     
  17. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Mateusz co Ty tutaj opowiadasz? GTarcade to mobilna i przeglądarkowa platforma gier Yoozoo czyli właściciela Farmeramy, ale my tutaj nie o tym. Masz może jakieś pomocne sugestie, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu problemów z grą?
     
  18. Mateusz

    Mateusz Ambasador forum

    Ja obecnie korzystam z Microsoft Edge i jest dobrze PS. GTarcade nie tylko mobilna bo maja klienta która pozwala grać na PC wiem bo gram
     
  19. SMOD_Atena

    SMOD_Atena S-Moderator Team Farmerama PL

    Oj Mateusz Ty czytaj całość posta a nie wybiórczo, toż napisałam, że przeglądarkowa też :eek: I dziękuję za informację, super, że na Edge gra działa bez problemu, może warto spróbować tym Graczom, u których gra jest spowolniona a nuż będzie działa lepiej.
     
  20. donafran

    donafran Czeladnik forum

    Podtrzymuje wątek,od rana moja farma dołączyła do problemu. Standardowe czynności nie pomagają,zmiany przeglądarek również.Przejście z jednego pola na drugie trwa wieki. Czy coś już wiadomo,jak to rozwiązać?
     
Thread Status:
Not open for further replies.