Klub Nałogowców

Temat na forum 'Kluby użytkowników' rozpoczęty przez użytkownika MarLena.83, 25 sierpnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. *ewa*

    *ewa* Chodząca legenda forum

    witam nie witanych:D
    Małgoś może masz rację,ale ja żyję na garnuszku mamy i dzieci,a co by było gdybym nie miała tego garnuszka,jak długo ludzie by pożyczali?........................
    Ewuś tej misji to ja na bank nie zrobię:(
    w klonach mam pecha,a kasy mało:(
    Marcinku co dziś piłeś?:p:D:eek:
     
  2. WhateverHappenes

    WhateverHappenes Cesarz forum

    Mamciu wiem jak to jest :eek:ale wiem też jak to wszystko durnowato działa i niestety ale los człowieka może obchodzić tych pracowników na dole ale ci co podejmują decyzje mają ludzi głęboko w poważaniu .......
    w takich firmach rządzą dalej komunistyczna mentalność i odpychanie od siebie jakiejkolwiek odpowiedzialności
    ja się śmieję,że pewne osoby tak bardzo się zabezpieczają różnymi "dupochronami" że wkrótce będą musiały przechodzić bokiem przez drzwi
    moja mama na rentę po mężu czekała pięć miesięcy:(
     
  3. *ewa*

    *ewa* Chodząca legenda forum

    Małgoś szkoda gadać:mad::mad::mad:
     
  4. haft61

    haft61 Fanatyk forum

    Witam wszystkic ponownie
    kupiłam sowie jajko jednak czekam na wylkucie - poczekam az tydzien trudno

    miałam bledy w pierwszym zadaniu wylaczyło mi sie w połowie ale podobno naprawili więc zbieram salej za jakaś godzine koncze pierwsze i od razu trzecie bo wczesniej udalo mi sie drugie zrobić pogmatfane
     
  5. WhateverHappenes

    WhateverHappenes Cesarz forum

    ja zbieram do pierwszego zadania jeszcze :)


    coś ciekawego znalazłam u wójka gógla

    Muzeum Pochówku w Wiedniu założono w 1967 r. Nie mogło powstać gdzie indziej, w Wiedniu wszak istnieje powiedzenie "piękny pogrzeb", tu śmierć dawno oswojono i nie straszono nią. Podobnie jest jedynie w Meksyku, gdzie odbywają się barwne fiesty śmierci, pełne kolorowych, radosnych, pieczonych z ciasta kościotrupków do jedzenia, gdzie cmentarz staje się miejscem wspólnych uczt i życia, a kolorem żałoby jest kolor biały.
    REKLAMA
    Wiedeńskie Muzeum Pochówku jest pierwszym takim muzeum na świecie. Znalazło naśladowców m.in. w Holandii i Hiszpanii. Można przyjąć, że w Wiedniu nikogo nie szokowało, raczej ciekawiło; do dziś jest ulubionym celem turystów, obok obrazów Klimta i Schoenbrunn to "dziwactwo" mówi wiele o naturze wiedeńczyków. Od 1987 roku dyrektorem Muzeum Pochówku jest dr Wittigo Keller, znany etnolog, specjalista kultury śmierci i pochówku, niezwykle barwnie i nomen es omen - żywo mówiący o obyczajach pochówkowych. Muzeum ma pozwolić przyjrzeć się tabu śmierci z bliska.
    Podczas corocznej "długiej nocy muzeów" Muzeum Pochówków wydaje się być w Wiedniu największą atrakcją. W tę jedyną noc gwarantuje szczególne przeżycie: przymiarkę do wiecznego spoczynku w trumnie. W tym roku w noc 1 października w kolejkach do Muzeum Pochówku stanęło 5 tysięcy ciekawskich, a 2 tysiące osób, w tym większość pań, zdecydowało się na próbę położenia do trumny. - Najmłodsza była nastolatką, najstarsza miała 88 lat. Uznała, że całkiem wygodnie się leży, może i wygodniej niż w łóżku - wyjaśnia dr Keller. Dodał, że chętni testowali różne rodzaje "wyposażenia" ostatniego "mieszkanka" - uznali zgodnie, że nie ma co oszczędzać na poduszce czy obiciu drewnianego domu - w końcu ma wystarczyć na wieczność! Jak dotąd jednak nikt nie zdecydował się na pochówek w "siedzącej trumnie", której prototyp można zobaczyć w muzeum.
    Ostatnie wiedeńskie "piękne pogrzeby"
    Wiedeń pamięta dwa wielkie pogrzebowe przedstawienia z końca XX wieku: wielkie imperialne pożegnanie Zyty, ostatniej cesarzowej Austrii, w 1989 roku i ostatni show Falco, kultowego muzyka austriackiego w roku 1998. Obydwa przedstawienia pogrzebowe to całodniowe uroczystości, pożegnania, wpisy kondolencyjne, zdobne rekwizyty.
    Trumna nieboszczki Zyty pokryta tkaninami w cesarskich barwach, strojnie przybrany zaprzęg sześciu koni, dostojna karoca, nie mniej teatralnie ubrani uczestnicy. Jeśli palili papierosy, to tylko takie ze specjalnego czarnego pudełka - widać je w muzeum. Jak w wieku XIX, kiedy to znana była trasa przemarszu konduktu i anonsowano w prasie: "dysponuję apartamentem z oknami wychodzącymi na trasę żałobnego konduktu", w kwietniu 1989 roku wynajmowano "lożę z widokiem na ostatnią drogę cesarzowej Zyty". Wynajmowano takie "loże" za słoną opłatą, jeśli ktoś winszował - z lampą szampana, już nie za zdrowie, ale za wieczną szczęśliwość szanownego nieboszczyka.
    Pamiątki po obu "wielkich zmarłych" sprzedawały się jak świeże bułki - T-shirty, obrazki, czego tam nie było. Stypa po Zycie, księżnej domu Burbonów i Parmy, zawierała w menu szynkę parmeńską z melonem. Falco odchodził w mahoniowej trumnie, przykryty czerwonym płaszczem z gronostaja a la jego ukochany król Ludwik II, pośród wycia dziesiątek Harleyów Davidsonów. To był ostatni występ muzyka. Pozostała też nie mniej wybredna mogiła na Centralnym Cmentarzu: dwumetrowa płyta CD z pleksi z wizerunkiem Falco; ciągle są tam świeże kwiaty, liściki czy maskotki.
    Skromniejszy, ale też widowiskowy był dwa lata temu pogrzeb burmistrza Wiednia, Helmuta Zilka.
    Pieróg, trumna wielorazowego użytku i nóż prosto w serce
    Pierwszą prywatną luksusową firmą, organizującą wyjątkowe pogrzebowe widowiska już w pierwszej połowie XIX wieku była "Entreprise des Pompes Funebres", oczywiście z francuska nazwana. Zachował się XIX-wieczny powóz konny, przetrwała nazwa Pompfüneberer - w wiedeńskim dialekcie oznacza postać w odświętnym uniformie, z napoleońskim kapeluszem-pierogiem, który był nakryciem głowy zarezerwowanym dla obsługi pogrzebów. Goście pogrzebów zaś wypożyczali odświętne stroje żałobne w jednym z ekskluzywnych "zakładów towarów żałobnych". Tak spowici w czernie mogli opłakiwać znanego lub nieznanego nieboszczyka podczas pięknego pogrzebu.
    Jak zaznacza dyrektor Muzeum, Wittigo Keller, do XVIII wieku praktycznie nie chowano w trumnach, nazywanych "drewnianymi piżamami", były bowiem wielkim wydatkiem. Kupowane za życia, stawały się domowym meblem, szafą, stąd na wiekach malunki kwiatów, by nieco udomowić "mebel".
    Pochówki w trumnach zaczęły wymagać więcej przestrzeni, cmentarze się rozrastały. Syn Marii Teresy, Józef II Habsburg, nie był zwolennikiem wielkich pogrzebowych kreacji, uroczystości, grobowców. Uznawał to za marnotrawstwo pieniędzy i miejsca na cmentarzach - nakazał więc budować "wielopiętrowe" groby, mieszczące nawet sześć osób, owinięte jedynie workami z lnu, układane jedna na drugiej. Tak pochowano właśnie Wolfganga Amadeusza Mozarta.
    W 1784 roku Józef II Habsburg, reformator, wprowadził tzw. józefińską trumnę gminną - pudło wielorazowego użytku, dla dorosłych i dla dzieci. Ruchome dno uwalniano za pomocą dźwigni i zmarli zaszyci w workach wypadali dołem. Oszczędności miejsca miało pomóc posypanie ciał wapnem - miały szybko zniknąć. Ot, reformator. Oburzeniu nie było końca, powrócono do trumien indywidualnych.
    Innym ciekawym rekwizytem w muzeum wiedeńskim jest pewien sztylet o obosiecznym 19- centymetrowym ostrzu. Poczynając od XIX wieku, w Austrii dopuszcza się wciąż akt medycznego przebicia serca po stwierdzeniu zgonu, wykonywany przez lekarza, według zapisu np. w testamencie. Zamówił je międzi innymi dramaturg, pisarz i lekarz, Artur Schnitzler, w 1931. Usługa nie jest tania: dziś - 300 euro.
    Piękny jak nieboszczyk
    Fachowe dźgnięcie było odpowiedzią na XIX-wieczne opowieści o podrapanych wiekach trumien, ludziach grzebanych za życia i budzących się w trumnie. W tym czasie zdecydowano również o przechowywaniu nieboszczyków w otwartych trumnach przez co najmniej dobę. W muzeum można usłyszeć głośny alarm budzika ratunkowego z 1828 roku, który z kostnicy dzwonił w domu grabarza, jeśli linka umocowana do dłoni zmarłego została poruszona. A zdarzało się to często, ku udręce grabarzy, ponieważ gazy pośmiertne zmieniały pozycję ciała, jakby zmarły się ruszał. Dołożono grabarzom nawet centralki ze świetlną informacją, która to trumna wzywa.
    Do dobrego tonu, jak pokazuje muzealna ekspozycja, należały pośmiertne zdjęcia, zgodnie z mottem zakładu fotograficznego Albina Mutterera, który "reprodukował nieboszczyków jak żywych, z uderzającym podobieństwem" . Szczególnym miejscem w tym zakładzie było atelier dla nieboszczyków, szczególnym zaś rekwizytem krzesło, na którym sadzano sztywniejącego zmarłego, bezpiecznie mocowanego. Paleta do nadawania bladej twarzy żywych kolorów była szeroka, a ostatni retusz nadawał spojrzeniu zmarłego blask życia. Do ostatniego zdjęcia dojeżdżał zmarły zwykłym tramwajem, dorożką, póki Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ze względów higienicznych nie zakazało w 1891 roku publicznego transportu nieboszczyków.
    W Wiedniu, jak pokazuje Muzeum Pochówku, nie brakowało kreatywności w organizowaniu ostatniej drogi: nocne tramwaje pogrzebowe, odbierające zmarłych z całego miasta, czy też wagon pogrzebowy Stowarzyszenia Linii Kolejowych, którym na przykład przywieziono ciało cesarzowej Elżbiety z Genewy. Tramwaj jeździł tylko rok, bo masowość tej ostatniej drogi była w Wiedniu trudna do przyjęcia, tak jak idea "pneumatycznego" transportu zwłok - przesyłki trumien specjalnym podziemnym kanałem wprost na Cmentarz Centralny.
    Lepiej się w końcu przyjęło kremowanie zwłok, urosła więc nowa gałąź w dziedzinie pochówku: projektowanie oryginalnych ostatnich "pomieszczeń" na prochy - urn. Piłka nożna, belle epoque, modernistyczna urna, co kto woli, by umieścić swoje 500 gramów prochu. Tu technika poszła dalej - można się zmienić w diament wprost z prochów, płacąc od ok. 5 tysięcy do prawie 14 tysięcy euro za wuja, babkę, czy żonę, których umieścimy w broszce, pierścionku czy kolczyku - do noszenia w uchu, pępku, nosie, jak wyjaśnia szef muzeum, by mieć bliskich zawsze blisko. Diamentów jednak zobaczyć w muzeum nie można, za to pierwsze prochy próbnych kremacji wiedeńskich - owszem, ale końskie.
     
  6. *ewa*

    *ewa* Chodząca legenda forum

    niezłe:D
    znowu błąd na błędzie:mad::mad::mad:
    u mnie obyło się bez błędów......................
    ale u synia nie tylko zniknął zegar,ale ma jakby zakończone 1 zadanie,choć 24 godz.nie minęły
    a u córy zablokowane wszystko:mad::mad::mad:
     
    Ostatnie edytowanie: 7 listopada 2014
  7. WhateverHappenes

    WhateverHappenes Cesarz forum

    pewnie przedłużą ....za błędy>:(
     
  8. *ewa*

    *ewa* Chodząca legenda forum

    ale mój synio ma niby ukończoną 1 część zadania,nagród prawie żadnych:mad::mad::mad:
     
  9. haft61

    haft61 Fanatyk forum

    Słońca moje u mnie to samo
    napisalam do pt i odpisali że dodadźa punkty i przedłuzą zegar piszcie
    im wiecej tym lepiej u mnie poszo to dwutorowo najpierw o 16 a potem o 21 i dalej zegara nie mam i nie mam skończonego pierwszego zadania
     
  10. *ewa*

    *ewa* Chodząca legenda forum

    ale u synia nie ma powrotu do 1 zadania,wygląda to tak,jakby nie zmieścił się w czasie,a bankowo 24 godz.nie minęły:mad:
    a SMOD CHRIS na forum pisze,że nie mieli nowych zgłoszeń................
     
  11. haft61

    haft61 Fanatyk forum

    ja nie jak ja niedawno pisałam i dostałam odpowiedź
    pisałam z nimi od 21.58 ostatnia wiadomośc od nich dostałam o 21.57
    nie wiem czy tu moge wstawić kopje

    u mnie za pierwszym razem było to samo
     
  12. *ewa*

    *ewa* Chodząca legenda forum

    chyba wyślę jeszcze raz................
     
  13. haft61

    haft61 Fanatyk forum

    niech synek wysle potem jest czarno na białym co pisza
     
  14. marcin_36

    marcin_36 Komandor forum

    Ewuniu jak bonie dydy jeszcze nic nie pilem i nawet sie nie zapowiada na nic niestety
     
  15. haft61

    haft61 Fanatyk forum

    szukam farmerowego może macie kogos w zanadrzu pomocnego
     
  16. *ewa*

    *ewa* Chodząca legenda forum

    już napisał.......................
    zobaczymy kiedy i jaką odpowiedź dostanie......................
    narazie dostał odpowiedź,że ma czekać................
    uuuuuuuuuuuuuuuuu..............szkoda:D
    mam jeszcze godz. do zbiorów,ale zbiorę rano:)
    zmykam do łóżka:D
    dobrej nocki kochani:D
     
    Ostatnie edytowanie: 7 listopada 2014
  17. haft61

    haft61 Fanatyk forum

    ja po drinku czekam na zbior i zmykam spac do jutra kochani zobaczymy co bedzie rano
     
  18. WhateverHappenes

    WhateverHappenes Cesarz forum

    Wstawać nałogi !!!!
    [​IMG]xD
     
  19. lolek55

    lolek55 Hrabia forum

    Witam Nałogi, czy mogę się do Was uśmiechnąć o wypadajki?
     
  20. haft61

    haft61 Fanatyk forum