Opinie Melonowe szaleństwo

Discussion in 'Archiwum - centrala' started by TL_Mouse, Jun 12, 2017.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
Thread Status:
Not open for further replies.
  1. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Tu jest taki jeden zabawny myk.
    Mianowicie dystrybutory do drugiego etapu dostaje się trochę za późno ;)
    Najwygodniej byłoby drugi etap zaczynać od pięciu nasionek każdej odmiany, tak jak pierwszy... ale to by wymagało oczekiwania na doładowanie z dystrybutora, a to oznacza stratę czasu.
    Ech no nie ma lekko ;)
    Szkoda tylko, że petard nie dają :cry:xD
     
  2. Daisy44

    Daisy44 Półbóstwo forum

    Rozumiem że rozsiew podstawowych melonów tylko na dużych polach? Też robię bez początkowych diamentowych bo mi się tyle siać nie chce:pxD zresztą nie ma po co ... chyba
     
  3. GrześJ

    GrześJ Czeladnik forum

    Tak na dużych i to z Zośką, bo bez Zośki to tylko x7 i cały plan bierze w łeb.
    Czyli na pierwszy etap potrzeba 76 SNZ na jeden melon x4 to daje 304 Super nawozu Zosi.
    A i oczywiście CJM :)
     
  4. polnygryzoń

    polnygryzoń Hrabia forum

    A nie prościej będzie tak
    Po drugim rozsiewie ewentowych melonów będziemy mieć po 405 roślinek. Rozsiewamy po 210 na małych polach i wtedy mamy 210 x 4 = 880 plus 195 (405-220) pozostałe więc mamy po 1.035 a nam potrzeba po 1.020.
    Rozkład pól:
    Główna – cała z jednym badylem
    Dzika – 18 badyl z głównej i 184 drugiego badyla
    Polana 36 badyla z dzikiej plus 148 trzeci badyl
    Wyspa 72 badyl z polany i 116 ostatni badyl
    Las 104 ostatni badyl
    Zostają 84 pola pod zasiew ośmiogodzinnej roślinki wyspowej bo badziewia nie ma co siać. Przy bobie ustawienie pól w odpowiedniej ilości to prosta sprawa.Tutaj badyla mnożymy przez 4 bo nie zostawiamy na rozsiew bo i po co, a z małego pola mamy po 4 roślinki.
     
    Last edited: Jun 13, 2017
  5. 6elka4

    6elka4 Baron forum

    Wylosowalam na kole 100% bonus za zniwa i co mam teraz zrobic?
     
  6. brzustinka

    brzustinka Fanatyk forum

    Siać jak najwięcej:p;)
     
  7. zagma

    zagma Chodząca legenda forum

    A tak po prawdzie, to po co diamentowe dla tych pierwszych melonow robic?
    Mam plan wysiac je do zlotego i rozsiewac nastepne.

    Siac? Najlepiej na malych polach z CMJ
    A jak ruszy event cieszyc sie, ze szybciej pojdzie ;)
     
  8. 6elka4

    6elka4 Baron forum

    To wszystko to ja wiem tylko nie chcialo mi sie eventu robic :):):)
     
  9. zagma

    zagma Chodząca legenda forum

    To do stodoly siej, event jest tylko opcja ;)
     
  10. polnygryzoń

    polnygryzoń Hrabia forum

    masz rację, ale ja nie lubię jak coś zostaje niezrobione, a czasowo przy ewencie nic nie zyskujemy. Co najwyżej wrzucimy coś do stodoły.
     
  11. 53klasa

    53klasa Książę forum

    Dzięki chyba już pojęłam co nieco, zobaczymy jak to będzie w praniu.pozdrawiam
     
    kybek93 and gretag like this.
  12. *Gosza

    *Gosza Naśladowca mistrzów

    Moje pytanie: w jaki sposób z pierwszego rozsiewu masz 9 roślin? Super Zosia daje +2. Nie wiem jak uzyskujesz dodatkowe 2. proszę o podpowiedź :)
     
    kybek93, brzustinka and gretag like this.
  13. kruszynka09

    kruszynka09 Czeladnik forum

    i siee zaczelo milej zabawy:D
     
    kybek93, brzustinka and gretag like this.
  14. xBabciaEwa

    xBabciaEwa Chodząca legenda forum

    duże pole - 5 - s zosia - 2 - cmj - 2 - razem 9
     
  15. kruszynka09

    kruszynka09 Czeladnik forum

    rzemioslo pewnie ale ja mam tylko dzem +1
     
    kybek93, brzustinka and gretag like this.
  16. polnygryzoń

    polnygryzoń Hrabia forum

    uruchamiam chutnej jabłkowo marchewkowy to też daje plus 2 nasiona
     
    kybek93, brzustinka and gretag like this.
  17. alma116

    alma116 Czeladnik forum

    podstawa 5 + chmj +2 ,+ super zosia +2
     
    kybek93, tarantula66 and brzustinka like this.
  18. tarantula66

    tarantula66 Stały bywalec

    Dodatkowe 2 sa z chutney'a :)

    Event oczywiscie robie, tym razem tylko dla chmurki, a zeby zaoszczedzic SN i samolociki, ktore dostalam od krolowej, to pierwsze 4 melony bede robic tak ...

    5 x 9 = 45 (na duzych polach z wszystkimi dodatkami)
    45 x 4 = 180 (na malych poletkach z woda i obornikiem)
    145 x 4 = 580 ( na malych z woda i oborn. )
    180 - 145 = 35
    580 + 35 = 615 roslinek,

    a wiec prawie idealnie, bo na srebrne i zlote potrzeba po 610 kazdej, dystrybutory nie sa mi potrzebne ...
    Bede siac wszystkie 4 jednoczesnie. Podobnie postapie z nastepnymi melonami i mam zamiar skonczyc przed czasem i z duza oszczednoscia SN i SNZ :):), a ze melony dlugo rosna, to bedzie tez czas i na przyjemnosci ... rodzina, spacer, basen i takie tam ...
    Pozdrawiam slonecznie i zycze powodzenia wszystkim, ktorzy zdecydowali sie jednak podjac wyzwanie :):)
     
    Last edited: Jun 13, 2017
  19. CHUDYJUREK

    CHUDYJUREK Ambasador forum

    totalna lipa czy mi sie tylko wydaje ?
     
    kybek93 likes this.
  20. patrycja9922

    patrycja9922 Cesarz forum

    Ewent bez wypadajek to lipa?xD
     
Thread Status:
Not open for further replies.