Kuchenne tajemnice

Discussion in 'Kluby użytkowników' started by Zła_Kobieta, Dec 10, 2016.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No co, nie mam ochoty na wycieczkę do lochu, to od razu wyjaśniam 8)xD
    A kopa to sześćdziesiąt... po dziesięć na dziewkę 8)
    Kurcze ten podział jaja mi chyba zaszkodził xD
     
  2. Kasialka

    Kasialka Generał forum

    Jakim obcym? Jak już razem z Tobą pączka zjedzą, to nie będą obcy ;)
     
  3. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ale ja nie chcę więcej znajomych ;)
    To jest taka stara kamienica, sami starsi ludzie mieszkają, niektórzy mocno niedosłyszą...
    ... a ja nie umiem przyjaźnie wrzeszczeć xD
     
    Kasialka and grakula16 like this.
  4. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Chodząca legenda forum

    E tam, jakieś oszukane to Twoje liczenie. Prawdziwe jest tylko takie:
    [​IMG]
     
  5. akinomrd

    akinomrd Chodząca legenda forum

    O matko o_Oo_Ozałamałam się :cry:
     
  6. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No i jak tu nie lubić pani Lucyny xD
    Ciekawe w sumie, kiedy do typowych gospodarstw domowych (tych ze średniej półki w hierarchii społeczeństwa) trafiła waga kuchenna jako standardowe wyposażenie.
    No i ciekawe, czy ktokolwiek wiedział, jak to wszystko przeliczyć z tych kwart, funtów, kwaterek i łutów na coś odpowiadającego skali takiej wagi.
    Przypominam, że netu nie było (rany boskie, jak oni żyli) - ja mam kilka ulubionych stronek, gdzie mi uczynny system przelicza te półtorej łyżki albo uncje czegoś na gramy.
     
  7. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Chodząca legenda forum

    Zzizzie, jak już pieczesz pączki, to nie zapomnij o lukrze :)
    [​IMG]

    ciąg dalszy w poście #1234
     
    Last edited: Feb 23, 2017
  8. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Zabawne, to tarcie w jedną stronę :)
    Pamiętam, że tego samego uczyła mnie ta moja gosposia, a było to przecież zaledwie jakieś trzy dekady temu.
    Podobno krem ucierany raz w jedną, raz w drugą stronę wykazuje fatalne skłonności do warzenia się.
    Ale lukier...?
    Hmm, no nie, jednak nie zaryzykuję i nie sprawdzę ;)
     
    Last edited: Feb 23, 2017
  9. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Chodząca legenda forum

    Ja przypuszczam, że przy kręceniu w jedną stronę cukier układa się w "nitki", które odpowiadają za ciągnięcie się lukru. Gdy będzie się zmieniać kierunek, nitki się pozrywają i lukier nie będzie taki lejący.
     
  10. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Fachowiec z ciebie, Zgredziu, jakich mało xD
    Ale syrop "do nitki" do bardzo profesjonalne określenie... następny etap to chyba "piórka" xD
     
  11. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Chodząca legenda forum

    Licząc kalorie to pączki z lukrem stanowią niezły obiad :)
    A wiadomo, że obiad bez deseru jest niepełny :p
    [​IMG]

    Tylko nie wiem, czy masz mosiężną ubijaczkę do piany ;)
     
  12. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No proszę, ile to się te dziewki musiały natrudzić, żeby państwu czekoladę na gorąco przyrządzić.
    Teraz jasne jest, dlaczego wyginęły - przestały być potrzebne po prostu, sami sobie mieszamy taki jakiś proszek z mlekiem i gotowe.

    Czekolada gorszego sortu była z dodatkiem mąki...?
    Hmm.
    Nasze dzisiejsze czekolady mają całą listę rozmaitości w składzie 8)
    A ciekawa jestem, jak smakowały czekolady z tamtych czasów...

    EDIT: "gąszcz niesmaczny" to cudo :inlove:
    Pozwolę sobie dodać to określenie do mojego podstawowego słownika.
    I niewątpliwie nie zawaham się go użyć w razie potrzeby (lub w stanie tzw wyższej konieczności).
    Ostrzegam jakby co 8)
     
    Kasialka and Zła_Kobieta like this.
  13. akinomrd

    akinomrd Chodząca legenda forum

    Zgredku no nie mów,że korzystasz z tej lektury na co dzień ??D
    Ogarnęłam Twój pierwszy przelicznik z funta na kwarty itd i jest w tym sens xD:cry:
     
  14. MOD_Zgredek*

    MOD_Zgredek* Chodząca legenda forum

    Dzisiaj zamiast mąki stosuje się "substancje zagęszczające" :sleepy:


    Dobrze, nie powiem ;)
     
  15. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ogarnęłaś, serio...?
    No to ja się nisko kłaniam, ja wymiękłam przy pierwszej kwaterce xD
    A że Zgredzio tego używa, to jasne... z takim nickiem xD
     
  16. akinomrd

    akinomrd Chodząca legenda forum

    Serio serio ;) teraz męczę lukier biały xD:cry::cry:
     
  17. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Pewna moja znajoma dramatycznie się odchudziła dzięki uważnej lekturze składu rozmaitych smakołyków.
    Okazało się mianowicie, że większość tych co bardziej tuczących zawiera "emulgatory tłuszczowe".
    Stwierdziła, że mowy nie ma, żeby zjadła takiego emulgatora.
    Teraz to już chyba inaczej nazwali xD

    Lukier biały to banał, bierz się za konfiturę pomarańczową xD
    Ciekawa technologia swoją drogą.
    I przygotuj się na czekoladę do picia... ale koniecznie przeczytaj do samego końca.
    Niby nie ma emulgatora, ale i tak jakoś średnio zachęcająca jest 8)
     
  18. akinomrd

    akinomrd Chodząca legenda forum

    Niby wiem,że tym cukrem o tą pomarańczę xD:cry:ale nie rozumiem dlaczego Zgredek obciął przepis na masę pralinową do mazurków??o_O
     
  19. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Może nie umie wstawić dwóch obrazków obok siebie.
    No co się dziwisz, starszy człek przecie to i na granicy tego tam wykluczenia ;)
    Aha, pewnie doklei na Wielkanoc xD

    A jedno jest piękne w tej czekoladzie... to określenie "nasze prababki".
    Jaka to data będzie mniej więcej - połowa XIX wieku...?
     
  20. TrissMerigold.

    TrissMerigold. Fanatyk forum

    Ja nadal po łapach obrywam, jak tylko babcia widzi jak mase ucieram 8) długo mi w ogóle nie chciała pozwalać ucierać, bo ja leworęczna jestem, więc z automatu od razu jadę w tą szatańska stronę xD:cry: