Kuchenne tajemnice

Discussion in 'Kluby użytkowników' started by Zła_Kobieta, Dec 10, 2016.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. MOD_Saphire

    MOD_Saphire Guest

    zzizzie, ja tam wolę Twoją wersję. Owocowy dodatek by mi zabił smak takiego deseru (nie mówiąc o tym, że owoce czy dżem to cukier). No i mniej zabójcze dla mnie ;)
     
    Anetta41 and zzizzie like this.
  2. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    No to czas najwyższy zadbać o masę mięśniową 8)
    52 kg przy 173 cm wzrostu to znaczy zero mięśni.
    Współczuję 8)
     
  3. cyfrzak

    cyfrzak Wielki mistrz forum

    bardzo chętnie ale w przypadku mojej osoby to takie geny, jem tony i nic to nie daje, mówili mi jak skończysz 30 to będziesz tył i nic eheheh teraz mam 37 a waga i wzrost jak ze szkoły sredniej :D ale mi tam to pasuje :) nie mecze się szybko :D
     
    Anetta41 likes this.
  4. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Znam takich ludzi, faktycznie jest czego zazdrościć.
    Ale mięśnie też są ważne... jako chudzina ze śladową masą mięśniową szybciutko zwiotczejesz jak posolony listek sałaty.
    Kalorii - zero.
    Ale niezupełnie mniam 8)xD
     
  5. MOD_Saphire

    MOD_Saphire Guest

    Mam koleżankę co tak miała. Podejrzewano nawet u niej tasiemca. W późniejszym czasie odczuła zbyt szybką przemianę materii (do pracy "śniadanie" w reklamówce nosiła). To ja już wolę się męczyć z moją nadwagą (a niedowagę i anemię też miałam).

    Dzisiaj za to sobie rozpustę robię: grill. Od wczoraj się marynuje mięsko, kiełbaska i pieczarki :D
     
    toDzasta, Anetta41 and zzizzie like this.
  6. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Ech.
    No i oczywiście jak ja się nie odezwę, to będzie cisza w tym zacnym wątku, jak nie przymierzając w krypcie.
    Pytanko mam: nadal wałkujemy dietetyczny kurzy cycek, czy może wracamy do dbania o boczki...? 8)xD
     
    Anetta41 and toDzasta like this.
  7. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Jak już ktoś w tej krypcie rodzinnej zapalił światło, to ja pytanko mam:
    Czy ktoś zna przepis na danie mięsne, ale dietetyczne, lekkostrawne (dieta przy wrzodach dwunastnicy), żeby było smaczne, dobrze wyglądało (obiad urodzinowy) i żeby to cycem drobiowym nie było...
    Wiem, same wymagania, ale klient też wymagający...

    Mnie się jakoś dbanie o boczki bardziej podoba, chociaż swoje wyhodowałam już takie na medalowe miejsca na podium ;)
     
    moni15382, Kasialka and zzizzie like this.
  8. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Pierwsze skojarzenie: tradycja ;)
    Taka staroświecka sztuka mięsa (pamięta to ktoś jeszcze...?), z najlepszej kruchutkiej wołowinki, w sosie koperkowym, ale takim bardzo koperkowym.
    Do tego ziemniaczki puree i dla koloru jakieś warzywko typu marchewka plus kolorowa surówka.
    Może to i brzmi nudno i smutno... ale jadałam coś takiego jako dziecko (miałam w domu wrzodowca) i właśnie sobie o tym przypomniałam.
    Co tu dużo pisać - to było po prostu pyszne :)
     
  9. Zła_Kobieta

    Zła_Kobieta Chodząca legenda forum

    Dziękuję :)
    I o to chodzi. Pysznie, domowo i zdrowo :)
    Całkiem zapomniałam o tym sosie, a teraz koperek świeżutki będzie, to do młodych ziemniaczków... aż ślinka leci :)
     
  10. godia17

    godia17 Fanatyk forum

    Dziękuję :) Właśnie konsumuje ostatni kawałek :(
    Sernik polecam...robota dziecinnie prosta , a smak cudowny :) Wyszedł mi...tylko widelcem coś licho pomerdałam i wzorki mniej ciekawe niż w oryginale ...muszę to na przyszłość poprawić.
    Jeszcze szukam przepisu na te muffinkowe ciasteczka...no nie wiem co to było, ale zdjęcie wkleiłaś. Idę szukać i jak składniki w domu będą to zaraz robię :)
     
  11. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Się cieszę :)
    Że sernik ok i że sztuka mięsa (zwana także sztukamięsem w rodzaju męskim, co mnie zawsze zdumiewało) pasuje na obiad :)

    A za mną w kółko drepczą eklerki 8)
    Co tam boczki, w razie czego zawsze można o tak:

    [​IMG]
     
  12. .Basia410.

    .Basia410. Ambasador forum

    zostałam bohaterką w sąsiadki domu;)
    zaniosłam jej deser z kaszy manny wiadomego przepisu
    (sąsiadka w weekend przeszła operację pęcherzyka )

    ale żeby oddać cesarzowi co cesarskie to zzizzie
    jest bohaterką tego pokoju

    co tak cicho gotujecie czy się przejadłyście:D
     
  13. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Nie przesadzajmy z tym bohaterstwem ;)
    Robię co mogę, żeby ta kuchnia nie zdechła z kretesem i tyle xD

    Natomiast kaszkowy deserek rzeczywiście idealnie się nadaje dla rekonwalescentów, którzy ostatecznie rozstali się z kawałkiem własnego układu trawiennego. Ja też przetestowałam to na sąsiadce - dwa lata temu bodajże wróciła po resekcji pęcherzyka na same święta, a że kobita bardzo kochana, no to musiałam coś znaleźć, żeby jej te dietetyczne święta umilić.
    Udało się :)
     
    grakula16, toDzasta and Kasialka like this.
  14. .Basia410.

    .Basia410. Ambasador forum

    zzizzie chciałam napisać pod Twoim postem :oops:
    ale mi się nie udało i weszłam w Twój nie wiem jak to zrobiłam
    i nie umiem poprawić


    Posty połączyłem, na forum nie piszemy posta pod postem. Jeśli chcesz coś dodać, użyj opcji Edytuj.
    Proszę zapoznać się z Poradnikiem: >>klik<<
    Poćwiczyć możesz w tym temacie: >>klik<<
    MOD_Casino
     
    Last edited by moderator: May 5, 2016
    grakula16 likes this.
  15. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Połączyć :)
    Otwórz do edycji ten pierwszy post...
    ... skopiuj (podświetlając myszką) tekst tego drugiego i wklej do pierwszego pod cytatem...
    ... zaakceptuj edycję...
    a później wywal ten drugi post :)
    Albo odwrotnie oczywiście ;)

    EDIT: z wami to naprawdę ręce opadają.
    Ja rozumiem, że pakowanie żółtych krypt i innych fabryk guano zajmuje cały czas, ale jak ten wątek pójdzie na drugą stronę działu, to już nie wróci ;)
     
    Last edited: May 9, 2016
    toDzasta, grakula16 and .Basia410. like this.
  16. MOD_Saphire

    MOD_Saphire Guest

    Wróci, wróci ;) Ja tam ostatnio na nic czasu nie mam - pociąg stoi w mieście, gra opustoszała ;) Tyle co wczoraj masło orzechowe zrobiłam. Na nic więcej siły nie starczyło.
     
    toDzasta, grakula16 and zzizzie like this.
  17. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Przepis na masło orzechowe poproszę ;)
    Jakiego sprzętu używasz...?
     
    grakula16 likes this.
  18. MOD_Saphire

    MOD_Saphire Guest

    Kupiłam sobie blender - taki już jak mini robot - metalowy, nie plastik.

    Orzeszki wolę solone (czyli standardowo usmażyć + sól), je blenderem potraktować (a trochę to trwa). Kilka sztuk orzeszków można przed końcem dorzucić. Do takiej porcji daję tylko sok z cytryny (kupuję gotowy włoski) i miód (najlepiej lejący się).
    Masło z orzechów laskowych + czekolada gorzka + miód znowu przypomina nutellę (można zamiast gorzkiej i miodu dać mleczną).
     
    zagma, zzizzie and toDzasta like this.
  19. zzizzie

    zzizzie Chodząca legenda forum

    Mniam :inlove:
    No to muszę sobie kupić uczciwy blender, bo mam tylko takie plastikowe coś do zupki przecieranej i innych mało ambitnych rzeczy ;)
    Wielkie dzięki za przepis, jutro po robocie idę kupować blender xD
     
    grakula16, Zła_Kobieta and toDzasta like this.
  20. MOD_Saphire

    MOD_Saphire Guest

    To od razu polecam taki z nożem do lodu (za to końcówkę do puree można olać, bo normalna daje radę). Ja moim robię twarde ciasta np na pizzę. No i 500 gram orzeszków na masło zrobiłam z krótkimi przerwami (orzeszki smażone z Aldiego wymiatają, te markowe to masło było gorsze - chyba inną odmiana albo inaczej pieczone).
     
    grakula16 and zzizzie like this.